Hisense klíma hiba

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hisense klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

coolman írta egy másik topicba:

Üdvözletem!
Nekem Hisense AS-09UR4SGZA típusú klímám van. Nem Samsung, de azért remélem így is kaphatok segítséget.
Az a gond vele, hogy nem hűt. A beltéri lcd-n minden rendben van, de a kompresszor üzemét jelző 5 vonalból egy sem látszik.
A külső egységben a fedele alatt az egyik panelen van 3 piros led . A bekapcsolást követően beindul a ventilátor is, de hamar le is kapcsol, majd az 1. és a 3. led folyamatosan villog. Néztem az egyik Samsung klíma hiba kódjait, de az nem valószínű, hogy lenne azonosság. Ha lehetséges lenne ennek a típusnak a szervíz könyvét és a hibakód táblázatát letölteni valahonnan, nagy szükségem lenne rá. Ha valaki el tudná nekem küldeni az is nagyon nagy segítség lenne. (Itt az email címem: hmail145@gmail.com)
És érdekelne az is , lehet, hogy másokat is, hogy az ilyen inverteres klímákban mi az ami hajlamos az elromlásra?
Tudom, hogy semmi sem tart örökké, de vannak gyártók , akik spórolás miatt gyengébb dolgokat tesznek az áramkörbe, itt pl. gondolok az alacsonyabb feszültségű kondenzátorokra vagy ebben a Hisense klímában is szereplő hűtőbordára, gondolom ez a panelen lévő hűtőborda az inverteres megoldásból származó kompresszor vezérlése miatt van benne.
Vannak -e olyan elemek, amelyek kicserélésével megnövelhető -e a készülék élettartama? pl. nagyobb hűtőborda vagy egy kis ventilátor rászerelése.
Előre is köszönök minden segítséget!
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hisense klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Amennyi Hisense-t láttam, abban a fedélen le volt írva mi mit jelent. Ennél többet nem tudok segíteni, mert alkatrészhez leíráshoz még soha nem jutottam hozzá.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése