Észrevételek

Moderátor: Klíma Király

Wali
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.07.27. 19:52

Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Wali »

Nem bírom magamban tartani, képes voltam csak ezért regisztrálni, hogy Önnek szegezzem a kérdést. Azt még valahogy el tudom képzelni, hogy valaki elvégzi a középiskolát, esetleg főiskolát/egyetemet, úgy, hogy azt hiszi, létezik ilyen mennyiség, hogy kW/h.

De hogy hőtechnikai szakember lesz belőle? Kérem nézzen utána, és sürgősen felejtse el ezt az agyrémet, majd javítsa az alábbi mondatát:

"1kW/h villamosenergiából akár 5kW/h hőenergiát képesek beszivattyúzni. A megfizethető klíma manapság 3,6kW/h-át ezeket nevezzük manapság "A" ENERGIAOSZTÁLYOS KLÍMÁNAK."

Most akkor (az egyébként nem létező) kW/h egyszerre mértékegysége az energiának, és a fogyasztásnak?

Az energia mértékegysége: kWh (J, kJ, MJ, stb.)
A teljesítményé, fogyasztásé: kW (ha így tetszik kWh/h azaz kW).

Üdv.:
WA

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Észrevételek

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Wali írta:Nem bírom magamban tartani, képes voltam csak ezért regisztrálni, hogy Önnek szegezzem a kérdést. Azt még valahogy el tudom képzelni, hogy valaki elvégzi a középiskolát, esetleg főiskolát/egyetemet, úgy, hogy azt hiszi, létezik ilyen mennyiség, hogy kW/h.

De hogy hőtechnikai szakember lesz belőle? Kérem nézzen utána, és sürgősen felejtse el ezt az agyrémet, majd javítsa az alábbi mondatát:

"1kW/h villamosenergiából akár 5kW/h hőenergiát képesek beszivattyúzni. A megfizethető klíma manapság 3,6kW/h-át ezeket nevezzük manapság "A" ENERGIAOSZTÁLYOS KLÍMÁNAK."

Most akkor (az egyébként nem létező) kW/h egyszerre mértékegysége az energiának, és a fogyasztásnak?

Az energia mértékegysége: kWh (J, kJ, MJ, stb.)
A teljesítményé, fogyasztásé: kW (ha így tetszik kWh/h azaz kW).

Üdv.:
WA
Kedves WA!

Köszönöm az észrevételt, de a tapasztalatom az hogy akik éröklödnek a téma iránt nem mindig értik a mennyiségeket.
Ezért kell egy kicsit másképp írnom a témáról, nem mindenkinek egyértelmű hogy teljesítményről beszélek akkor kW ha fogyasztásról akkor kWh ... Mikor egy hűtőszekrény sajtó fotó alá ki kell írni hogy a benne lévő friss gyümölcsöket nem adjuk. Klímáknál nincs cső konzol falfestés az árban.

Szóval egy régi ügyféllel beszélgetés után biggyesztettem oda a /h-t hogy tudják hogy óránként szivattyúzik ennyi hőt.

Tudom nem szabványos de ugye a BTU sem az és még is abban van megadva minden klíma típusa ... a vízcsövek meg coll-ban. Szóval legyen még nagyobb káosz. :-)

Ha más logikai magyarázati hibát is találtál azt szívesen megbeszélhetjük, és javítom ha meggyőztél. :-)

Köszönöm Márki Imre alias Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése