LG klíma hiba

Moderátor: Klíma Király

totisu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.13. 16:02

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: totisu »

Na, van fejlemény..
Kihívtam még egy klima szerelőt,a szaki leengedte a benne lévő gázt,mert azt mondja az LG a nem megfelelő nyomás hiányában sem indul el,levákumolta,ujratöltötte .
Így már tuti hogy jó kell legyen,na akkor próba hát a helyzet az hogy agyan az a hiba,megint nem indul csak a beltérin lévő zöld led 5ször villan.
Azt mondta ő neki eddig tartott a tudománya,próbálkozot itt ott mérni de mintha egy gyerek játszott volna a műszerrel,szerintem azt sem tudta mit hogyan kell mérni.
Úgy hogy erre felé ilyenek a klima szerelők,pedig ennek is volt szerelést igazoló kártyálya..
Meg esz az ideg,a lakásban 33fok van a klima meg csak dísz...

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... MBnFop2gHQ


ha megvan a hiba. Ha nem külső behatású kommunikációs zavar akkor a kültéri pcb sajnos.

https://spares.bigwarehouse.com.au/inde ... 4775_25982 itt vannak az alkatrész rendelési számok.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

totisu írta:Na, van fejlemény..
Kihívtam még egy klima szerelőt,a szaki leengedte a benne lévő gázt,mert azt mondja az LG a nem megfelelő nyomás hiányában sem indulhat el,levákumolta,ujratöltötte .
Így már tuti hogy jó kell legyen,na akkor próba hát a helyzet az hogy agyan az a hiba,megint nem indul csak a beltérin lévő zöld led 5ször villan.
Azt mondta ő neki eddig tartott a tudománya,próbálkozot itt ott mérni de mintha egy gyerek játszott volna a műszerrel,szerintem azt sem tudta mit hogyan kell mérni.
Úgy hogy erre felé ilyenek a klima szerelők,pedig ennek is volt szerelést igazoló kártyálya..
Meg esz az ideg,a lakásban 33fok van a klima meg csak dísz...

Pertamas
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.23. 06:39

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Pertamas »

totisu írta:Szia "Klima Király"..
Átnéztem az álltalad linkelt oldalt,
találtam is benne egy ilyren hibakódot:
"Indoor unit faults = CH05 or C5
Fascia LED’s
- RED = None
- GREEN = 5 Flash
Contents = Communication Error (Indoor Outdoor)
Case of Error = Data Communication Fault
Indoor Status = Off"
Ha,jól értelmezem akkor ez azt jelenti hogy a beltérin a zöld led 5 villog a piros meg egyetsem a beltérin.
Nekem ezt csinálja a gép.A beltérit bekapcsolom szépen el indul,megy 2-3 percet és aztán bezárja a lég terelőt,leálla ventillátora és 5ször villan a zöld led 2ms pihenés aztán megint 5ször villan a zöld led,és ezt addig csinálja míg ujra nem indítom.
Viszont a napokban 2szer is előfordult hogy bekapcsoltam ( próbára ) és tökéletesen működött amig a távkapcsolóval ki nem kapcsoltam,utánna már megint nem hajlandó elindulni.
Nem tudsz rá orvosságot????
Létezne hogy a beltérit és kültérit összekötő kábel hibás???
Üdv!
Az én LG S12AM klímám pontosan ugyanezt csinálja! Érdekes, hogy akkor is villog a zöl led, amiko ki van kapcsolva a távirányítóval. Sikerült végülis valamilyen megoldást találni erre?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Pertamas írta:
totisu írta:Szia "Klima Király"..
Átnéztem az álltalad linkelt oldalt,
találtam is benne egy ilyren hibakódot:
"Indoor unit faults = CH05 or C5
Fascia LED’s
- RED = None
- GREEN = 5 Flash
Contents = Communication Error (Indoor Outdoor)
Case of Error = Data Communication Fault
Indoor Status = Off"
Ha,jól értelmezem akkor ez azt jelenti hogy a beltérin a zöld led 5 villog a piros meg egyetsem a beltérin.
Nekem ezt csinálja a gép.A beltérit bekapcsolom szépen el indul,megy 2-3 percet és aztán bezárja a lég terelőt,leálla ventillátora és 5ször villan a zöld led 2ms pihenés aztán megint 5ször villan a zöld led,és ezt addig csinálja míg ujra nem indítom.
Viszont a napokban 2szer is előfordult hogy bekapcsoltam ( próbára ) és tökéletesen működött amig a távkapcsolóval ki nem kapcsoltam,utánna már megint nem hajlandó elindulni.
Nem tudsz rá orvosságot????
Létezne hogy a beltérit és kültérit összekötő kábel hibás???
Üdv!
Az én LG S12AM klímám pontosan ugyanezt csinálja! Érdekes, hogy akkor is villog a zöl led, amiko ki van kapcsolva a távirányítóval. Sikerült végülis valamilyen megoldást találni erre?

Ki kell takaritani precizen a kűltérit. Gondolom melege van. És letilt.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

LGklímás
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.04. 13:01

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: LGklímás »

Helló!

Van egy LG S09AM N41G klímám ami azt csinálja, hogy megy egy darabig aztán lekapcsol és a beltérin a zöld LED 6-ot villan, csak áramtalanítás után lehet újra bekapcsolni. Tavaly volt kint már szerelő, ő túláramot mondott de nem merte biztosra mondani, aztán jött az ősz mi pedig ráhagytuk mert fűteni nem szoktunk vele de most már jó lenne ha működne. Mi lehet a baja? Meg ez a túláram mit jelent? Milyen alkatrészt kellene cserélni?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

LGklímás írta:Helló!

Van egy LG S09AM N41G klímám ami azt csinálja, hogy megy egy darabig aztán lekapcsol és a beltérin a zöld LED 6-ot villan, csak áramtalanítás után lehet újra bekapcsolni. Tavaly volt kint már szerelő, ő túláramot mondott de nem merte biztosra mondani, aztán jött az ősz mi pedig ráhagytuk mert fűteni nem szoktunk vele de most már jó lenne ha működne. Mi lehet a baja? Meg ez a túláram mit jelent? Milyen alkatrészt kellene cserélni?
Hát teljes káosz ...

Elvileg ha N41a beltéri akkor az talán S4 Chassis
Akkor az beltéri egység szenzor hiba.
Kihúzni bedugni hátha csak eloxidálódott a csatlakozó, de mérni is lehet ha elektromos szakember vagy. Általában csere.
lg_s4.jpg
lg_sensor.jpg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klíma Király írta:
LGklímás írta:Helló!

Van egy LG S09AM N41G klímám ami azt csinálja, hogy megy egy darabig aztán lekapcsol és a beltérin a zöld LED 6-ot villan, csak áramtalanítás után lehet újra bekapcsolni. Tavaly volt kint már szerelő, ő túláramot mondott de nem merte biztosra mondani, aztán jött az ősz mi pedig ráhagytuk mert fűteni nem szoktunk vele de most már jó lenne ha működne. Mi lehet a baja? Meg ez a túláram mit jelent? Milyen alkatrészt kellene cserélni?
Hát teljes káosz ...

Elvileg ha N41a beltéri akkor az talán S4 Chassis
Akkor az beltéri egység szenzor hiba.
Kihúzni bedugni hátha csak eloxidálódott a csatlakozó, de mérni is lehet ha elektromos szakember vagy. Általában csere.
A lg_s4.jpg csatolmány már nem érhető el.
A lg_sensor.jpg csatolmány már nem érhető el.

Persze az is lehet hogy nem S4 dobozos ... és akkor valóban a túl áram van a kompresszornál.
Nem tud elindulni elsőre.
Áramtalanít újra próbál, hátha el tud indulni.
ha nem tud indulni az gáz ... vagy megszorult, vagy elszökött a gáz és eléget a motor.
s_an.jpg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

LGklímás
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.04. 13:01

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: LGklímás »

Valamilyen szenzor cserélve lett a beltérin hibakód alapján de nem oldotta meg ezt a problémát. Utána valami 40 ezer Ft-os alkatrészt mondott a szerelő de már nem emlékszem, hogy mi volt a neve ennek az alkatrésznek.

szabomisi0609
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.06.18. 07:38

Re: LG klíma hiba

Hozzászólás Szerző: szabomisi0609 »

Sziasztok, segitséget kérek toletek: LG s24auq tipusu inverteres klimank van, a kulteri egyseg ventilator motor hibajat villogja, melyet be is mertek. tud e valaki abban segiteni, hol lehet ezt beszerezni, vagy javitania motor szama: 4681A20172K. koszonom szepen.

Válasz küldése