panel szigeteléskori teendők

Moderátor: Klíma Király

belababa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.29. 13:09

panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: belababa »

Érdeklődnék, hogy mik a teendők a panel szigeteléskor a külső egységgel, van-e tapasztalata valakinek ezzel kapcsolattal? Kb. 15 cm vastag szigetelést kapunk, a konzol ezáltal rövid lesz, a külső egységet is le kell szerelni! Nem tudom emiatt nem-e fog a gáz elszökni? stb. st. stb.
Üdv! Zoli

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

belababa írta:Érdeklődnék, hogy mik a teendők a panel szigeteléskor a külső egységgel, van-e tapasztalata valakinek ezzel kapcsolattal? Kb. 15 cm vastag szigetelést kapunk, a konzol ezáltal rövid lesz, a külső egységet is le kell szerelni! Nem tudom emiatt nem-e fog a gáz elszökni? stb. st. stb.
Üdv! Zoli
Szia!

A kültéri egységet klímaszerelő letudja úgy szerelni hogy a gáz ne szökjön el. (És ezt így is kellene a törvények szerint).
A csöveket letudja úgy dugózni hogy ne menjenek tönkre.
És megtudja toldani akár 15cm-el is.
Én műanyag távtartóval felszoktam szerelni 15cm-es szigetelésre is a kültérit. Fisher FUR tipli sorozatával.

Üdv. K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

belababa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.29. 13:09

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: belababa »

Köszönöm a válaszodat! keresek egy szakembert Bp.-en aki le és majd vissza is tudja szerelni a kültéri egységet, gáz veszteség nélkül! Még azt kérdezném meg, ha nem vagyok alkalmatlan, hogy egy szimpla genex G4WMCR-25GW újra töltése mennyibe kerülne?
Űdv!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

belababa írta:Köszönöm a válaszodat! keresek egy szakembert Bp.-en aki le és majd vissza is tudja szerelni a kültéri egységet, gáz veszteség nélkül! Még azt kérdezném meg, ha nem vagyok alkalmatlan, hogy egy szimpla genex G4WMCR-25GW újra töltése mennyibe kerülne?
Űdv!
Szia!

Sajnos nem tudom a Budapesti árakat, de 1,5óra meló plusz a hűtőközeg. 20.000HUF szerintem, itt 15.000HUF

Üdv.K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

belababa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.29. 13:09

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: belababa »

Érdeklődnék, hogy saját magam le tudnám-e szerelni a külső egységet? Le tudom-e zárni a gázt, hogy kevés veszteség legyen? Elég gyakorlatias vagyok, lehet, hogy a le szerelést meg tudnám csinálni! Természetesen a vissza szerelést szakemberre bíznám!
Üdv: Zoli

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

belababa írta:Érdeklődnék, hogy saját magam le tudnám-e szerelni a külső egységet? Le tudom-e zárni a gázt, hogy kevés veszteség legyen? Elég gyakorlatias vagyok, lehet, hogy a le szerelést meg tudnám csinálni! Természetesen a vissza szerelést szakemberre bíznám!
Üdv: Zoli
Szia!

Ha a hűtőközeg típusa 4-el kezdődik, R407C vagy R410A akkor nincs olyan hogy kevés veszteség ... cserélni kell az egészet a maradékot pedig megsemmisítésre elvinni ... hidd el jobban jársz ha klímaszerelővel csináltatod.

Üdv. mimr
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

belababa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.29. 13:09

Re: panel szigeteléskori teendők

Hozzászólás Szerző: belababa »

Köszi

Válasz küldése