LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Moderátor: Klíma Király

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Tisztelt K.K !
Köszönöm válaszodat. A 180.000 ft-os árat a szerelőm érdeklődés után közölte velem. ( szervíztől kérdezte ) Ezen felül én is egyéni levelezésben hasonló árat kaptam. (szegedi klima kft- Bajai Minker kft üzletéből)Ajánlatunk: 268711C - 5400736512 pcb ass. main
Rendelhető, jelenleg nincs beszállítói raktárkészleten.
189.890,- Ft bruttó / db
Én is úgy gondoltam, hogy ha lenne valaki, aki elektronikában otthon van és be tudná mérni, akkor lehet,hogy nem kellene kpl. panelt cserélni.
A beltérin nem tudom bekapcsolni a készüléket, csak egy sípoló hangot hallani, és nem indul ( tehát nem látom, hogy a kompresszor megy-e, de szerintem az menne. )
Egyébként baranyai vagyok, autopályán Bátaszéktől 10 km-re lakom.
Ha lenne valaki aki a bemérést és a javítást vállalná, akkor kiszereltetném a panelt és én oda is szállítanám. ( ha ez így egyáltalán lehetséges-e, vagy csak a helyszínen lehetséges ?. Ez most csak saját ötletem )

Üdv.
péter46

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Próbáld meg áramtalanítani a klímát legalább 3 de inkább 5 percre.

Ha elindul és megy a ventilátor, meg a kompresszor is, és hűt is egy keveset. Akkor szerintem 50.000-ből megjavulhat. De a panel árának hallatán ezt még ne vedd készpénznek. Engem is meglepett ez a panel ár, de szerintem nem az baja.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Tisztelt K.K !

köszönöm válaszodat. A klima tápkábelje már hónapok óta a konnektorból kihúzva-lényegében áramtalanítva- van. Többször próbáltam elindítani, -most is megpróbáltam , de semmi változás - . Ha áram alatt van, akkor a beltérin a zöld villogó a CH06 hibakóddal jelenik meg. A távirányítóval próbálom indítani, de csak egy sípolás hallatszik, és semmi sem a beltériben, sem kint. A kinti kompresszornál sincs változás, csönd van, a ventillátor sem mozog.. Most ismét kihúztam a konnektorból a tápkábelt.

üdvözöllek :
péter46

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

Szerintem / remélem nem panel hibás a drága. Tudok rendelni alkatrészt hozzá. Tehetünk egy próbát, de kb. 50.000 a javítás.

Üdv. Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Kedves K.K !
Köszönöm ajánlatodat,de mivel nem Szeged környékén lakom, ezért azt gondoltam, hogy megpróbálom e témában az elején általad leírt OMRON G5NB-1A relékkel kapcsolatos javaslatod szerint ilyen relét beszerezni. Interneten találtam : OMRON G5NB-1A -E 12VDC. t
Kérdésem az lenne, hogy ezt a típus beépíthető-e ?
https://www.conrad.hu/hu/miniatur-rele- ... 503891.htm
köszönöm válaszodat.
Ha ez nem válik be, akkor jelentkezem, és hátha találunk megoldást a javításra.
üdv. Péter46

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Kedves K.K !
Bocs .Egy utóirat az előző írásomhoz.
Most láttam, hogy a reléknél 5 voltos és 12 voltos is van. Melyiket vegyem. (G5NB-1A-E 5VRC vagy G5NB-1A-E 12VDC )
köszi.
peter46

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

Ha egyből dobja a hibát akkor nem a relé a hiba.

Baja-tól már nem vagy messze oda szoktam járni. Ha összetudjuk fűzni megoldom.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Szia K.K !

Köszönöm válaszodat. Mit értesz azon, hogy "ha egyből dobja a hibát, akkor nem a relé hibás ". Most áramtalanitás után - ( bedugom a dugaljba). és abban a pillanatban már villog, és hibakód kiírva. A távirányítóval próbálom bekapcsolni de csak egyet sípol, de nem csinál semmit.ismét kihúztam a dugót.Áramtalanítva van.
Egyébként belenéztem a külső szekrénybe és azt látom, hogy a beépített relé, amit tegnap kérdeztem : OMRON G5NB-1A 12VDC jelölésű.
Olyanokat találtam az interneten, hogy OMRON G5-1A-E 12VDC. Ebben csak egy "E" betű a plusz. Ilyent rendelhetek ??
Köszönöm a felkínált lehetőséget, és ha nem jön össze így alkatrész cserével, akkor jelentkezem.
Még egyszer köszönöm.
Péter

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát amit írsz, hogy be sem tudod kapcsolni.

Ha relé a bünős akkor nem azonnal van a hiba csak később, ha nem tud indulni a ventilátor a kis relé hibája miatt.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Peter46
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.30. 11:27

Re: LG klíma CH06, hatot villog, Error Code 6

Hozzászólás Szerző: Peter46 »

Kedves K.K !

Köszönöm válaszodat. Lehet, hogy azért nem tudom bekapcsolni,??, mert - ahogyan korábban is írtam- az első hiba után volt egy termisztor hőérzékelő csere, és akkor többször próbáltuk indítani és akkor működött. Csak néhány nappal később jött elő újból hiba és a CH06 kód. Lehet, hogy most azért nem tudom indítani, mert a beszerelt hőérzékelő megint elromlott, most is az van még benne és ezért nem indul most.???
Megrendeltem az OMRON G5NB-1A-E 12VDC relét. Ha ez megjön, akkor lehet, hogy egy hőérzékelőt is kell egyszerre cserélni.??
Majd tájékoztatlak.
Azzal, hogy azt ígérted, hogy mindenképpen a javításban segíteni tudsz majd az megnyugtat. ( nem kell új panelt vennem ??)
Üdv. Péter

Válasz küldése