Split klíma

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

asha07lcc írta:
Klíma Király írta:
djpubkings írta:Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban hogy milyen klímához milyen biztosíték ajánlott/szükséges. Valamint arra is kíváncsi lennék hogy mennyibe kerül egy villanyórától a klímáig egy kb 10 méter-es vezeték (persze villanyszerelő által) kiépítése, akár egy külön biztosítékkal. Most jelenleg van 3db 10 Amperes biztosíték, és 3db 16 Amperes biztosíték. Azt nem tudom hogy a klímatizálandó helyiségnek hány Amperes vezetékek ill. biztosítéka van. Azt tudom hogy régen lett bevezetve 360 vagy 380 Volt, de annak nem nagyon van nyoma. Tudom hogy ezt a biztosíték ”gondot” meglehet oldani egy inverteres géppel, de anyagilag még nem tehetném meg. Leírok néhány készüléket amik szimpatikusnak tűnek. :

MIDEA R1 MSR1-07HRN1 hűtőtelj.: 2,1kW, fűtőtelj.: 2,2 kW telj.felv.:hűtés: 640Watt fűtés: 610Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper) 2,9/2,7 . EER/COP 3,21/3,61
------------------------------
MIDEA R1 MSR1-09HRN1hűtőtelj.: 2,6 kW fűtőtelj.: 2,8 kW telj.felv.hűtés/fűtés: 820/770Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés: 3,7/3,5 A EER/COP 3,21/3,6
------------------------------
Nimbusz Delta ASH-09M hűtő/fűtő.telj.: 2,6/2,7kW telj.felv. hűtés/fűtés: 801/825 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper): 3,6/3,78 A EER/COP = ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-20W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,05/2,63kW Telj.felv Hűtés/Fűtés.: 960/1000 Watt ÁRAMFELVÉTEL Hűtés/Fűtés (A).: 4,4/4,5 EER/COP ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-25W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,63/2,81kW Telj.Felv.: 1000/1030 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(A).: 4,5/4,7 EER/COP ismeretlen
A Nimbusz elvileg GREE OEM.
Nagy vonalakban, a bejövő biztosítékod számít. Alanyi jogom 32A járt addig ingyen bővít az áram szolgáltató.
2,5kw-ig C10A biztosító kell. 3,5kW-nál C16A tehát ha veszel kettő 2,5kW-ost megy 3,5kW-ost akkor azok még eltudnak indulni szűken 1fázis 32A-ról

Ha 3 fázisod van 16,10,6 amper akkor 13,5kw és 1 2,5kw 6-osról esetleg inverter ...

Sajnos a kompresszorok induláskor 5-6x annyi áramot vesznek fel mint amit felpörgés után fogyasztanának ... és leverik a kisebb biztit.

K.K. by http://www.szegedklima.hu
A Nimbusz nagyrész AUX OEM szerintem...
Hát, évek alatt egyre lejjebb, mint a Fisher. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Sziasztok.

Vettem 80 ezer forintert split klimat.
Markaneve Orion.
On,off tipus,es nagyon jol hut,de mivel 1 ev gari van ra jo lenne tudni,hogy megfelelo karbantartas mellet tobbet fog e elni, mint 1 ev!

Nem zajos,normalisan halkan mukodik,meg nem hibazott!


Kezdek ketsegbe esni.

Vagy feleslegesen mergelodom???? Lecci segitsetek! :(

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Gergő »

gabor78 írta:Kedves Klimakirály.Egy kérdésem lenne amit már külön is megtettem de senki nem adott még rá választ.milyen hiba lehet a kültérimben ha a kompresszor működésekor zaj hallatszik/mintha rezonálna egy lemez/ viszont a bemenő cső enyhe feszítésére mar abba is hagyja?fűtéskor sokkal erősebb a zörgés,mint hűtéskor.Egy szerelő megnézte szerinte vákuumozási hiányosságok miatt keletkezett a hiba.A javítás -vákuumozás és új gáztöltet- szerinte megoldja a problémát.lehet valós a meglátása?használhatom ha szükséges vagy ettől egyből tönkremegy?Előre is köszönöm válaszod.
Nem vagyok szakertő,de ez olyasmi mint a hutő.

Elofordulhat,hogy nem egyenletesen helyezkedik el a kulterid.

Ha falon van akkor vizmertekkel megkene merni fuggolegesen,vizszintesen,ha a meres oke,akkor mas a gond,ha kis elmozdulas van,akkor be kell allitani.

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni split klíma gőztisztítással kapcsolatban.(pl. Mit lehet "gőzölni" és mit nem. Van-e befolyással a hűtőgázra.)


A hűtőgázra nincs befolyása a gőznek. De nem tudom milyen gőzölésre gondolsz? A házi kis elektromos fűtésű gőztisztítóra?

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

djpubkings írta:Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni split klíma gőztisztítással kapcsolatban.(pl. Mit lehet "gőzölni" és mit nem. Van-e befolyással a hűtőgázra.)


A hűtőgázra nincs befolyása a gőznek. De nem tudom milyen gőzölésre gondolsz? A házi kis elektromos fűtésű gőztisztítóra?
Vagy egyéb dologra? Egy átlegosan szennyezett készüléket azért nem kell ennyire drasztikus eszközökkel tisztítani.

Válasz küldése