Split klíma

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Kedeves KlímaKirály! Köszönöm a válaszát. Már csak arra lennék kíváncsi hogy az Electrolux klímákat hol gyártják? és a kompresszora az mien gyártmány illetve mien típusú(scroll,rotary,stb) és még hogy ki a gyártója? A választ előre is köszönöm
Szia!
Az OEM a Midea.
Rotary mondhatni saját gyártmány GD Toshiba néven.
K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban hogy milyen klímához milyen biztosíték ajánlott/szükséges. Valamint arra is kíváncsi lennék hogy mennyibe kerül egy villanyórától a klímáig egy kb 10 méter-es vezeték (persze villanyszerelő által) kiépítése, akár egy külön biztosítékkal. Most jelenleg van 3db 10 Amperes biztosíték, és 3db 16 Amperes biztosíték. Azt nem tudom hogy a klímatizálandó helyiségnek hány Amperes vezetékek ill. biztosítéka van. Azt tudom hogy régen lett bevezetve 360 vagy 380 Volt, de annak nem nagyon van nyoma. Tudom hogy ezt a biztosíték ”gondot” meglehet oldani egy inverteres géppel, de anyagilag még nem tehetném meg. Leírok néhány készüléket amik szimpatikusnak tűnek. :

MIDEA R1 MSR1-07HRN1 hűtőtelj.: 2,1kW, fűtőtelj.: 2,2 kW telj.felv.:hűtés: 640Watt fűtés: 610Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper) 2,9/2,7 . EER/COP 3,21/3,61
------------------------------
MIDEA R1 MSR1-09HRN1hűtőtelj.: 2,6 kW fűtőtelj.: 2,8 kW telj.felv.hűtés/fűtés: 820/770Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés: 3,7/3,5 A EER/COP 3,21/3,6
------------------------------
Nimbusz Delta ASH-09M hűtő/fűtő.telj.: 2,6/2,7kW telj.felv. hűtés/fűtés: 801/825 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper): 3,6/3,78 A EER/COP = ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-20W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,05/2,63kW Telj.felv Hűtés/Fűtés.: 960/1000 Watt ÁRAMFELVÉTEL Hűtés/Fűtés (A).: 4,4/4,5 EER/COP ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-25W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,63/2,81kW Telj.Felv.: 1000/1030 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(A).: 4,5/4,7 EER/COP ismeretlen

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban hogy milyen klímához milyen biztosíték ajánlott/szükséges. Valamint arra is kíváncsi lennék hogy mennyibe kerül egy villanyórától a klímáig egy kb 10 méter-es vezeték (persze villanyszerelő által) kiépítése, akár egy külön biztosítékkal. Most jelenleg van 3db 10 Amperes biztosíték, és 3db 16 Amperes biztosíték. Azt nem tudom hogy a klímatizálandó helyiségnek hány Amperes vezetékek ill. biztosítéka van. Azt tudom hogy régen lett bevezetve 360 vagy 380 Volt, de annak nem nagyon van nyoma. Tudom hogy ezt a biztosíték ”gondot” meglehet oldani egy inverteres géppel, de anyagilag még nem tehetném meg. Leírok néhány készüléket amik szimpatikusnak tűnek. :

MIDEA R1 MSR1-07HRN1 hűtőtelj.: 2,1kW, fűtőtelj.: 2,2 kW telj.felv.:hűtés: 640Watt fűtés: 610Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper) 2,9/2,7 . EER/COP 3,21/3,61
------------------------------
MIDEA R1 MSR1-09HRN1hűtőtelj.: 2,6 kW fűtőtelj.: 2,8 kW telj.felv.hűtés/fűtés: 820/770Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés: 3,7/3,5 A EER/COP 3,21/3,6
------------------------------
Nimbusz Delta ASH-09M hűtő/fűtő.telj.: 2,6/2,7kW telj.felv. hűtés/fűtés: 801/825 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper): 3,6/3,78 A EER/COP = ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-20W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,05/2,63kW Telj.felv Hűtés/Fűtés.: 960/1000 Watt ÁRAMFELVÉTEL Hűtés/Fűtés (A).: 4,4/4,5 EER/COP ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-25W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,63/2,81kW Telj.Felv.: 1000/1030 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(A).: 4,5/4,7 EER/COP ismeretlen
A Nimbusz elvileg GREE OEM.
Nagy vonalakban, a bejövő biztosítékod számít. Alanyi jogom 32A járt addig ingyen bővít az áram szolgáltató.
2,5kw-ig C10A biztosító kell. 3,5kW-nál C16A tehát ha veszel kettő 2,5kW-ost megy 3,5kW-ost akkor azok még eltudnak indulni szűken 1fázis 32A-ról

Ha 3 fázisod van 16,10,6 amper akkor 13,5kw és 1 2,5kw 6-osról esetleg inverter ...

Sajnos a kompresszorok induláskor 5-6x annyi áramot vesznek fel mint amit felpörgés után fogyasztanának ... és leverik a kisebb biztit.

K.K. by www.szegedklima.hu
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Kedves Klíma Király!
Köszönöm az információkat. ;) Ha jól látom ön a SzegedKlímánál dolgozik?! Ha igen megtundá nekem mondani hogy egy Midea MSR1-07HRN1 típusú klíma szállítása Dunaújvárosba mennyibe kerülne? Még csak érdeklődöm , ugyanis sokmindent meg kell nézni egy szakembernek.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Kedves Klíma Király!
Köszönöm az információkat. ;) Ha jól látom ön a SzegedKlímánál dolgozik?! Ha igen megtundá nekem mondani hogy egy Midea MSR1-07HRN1 típusú klíma szállítása Dunaújvárosba mennyibe kerülne? Még csak érdeklődöm , ugyanis sokmindent meg kell nézni egy szakembernek.
Szia!

Igen oda köthető vagyok, de Én Szeged környékét intézem. Az irodához közelebb vagy, és jobban útba esel ... kérlek a weblapon lévő email címre írj, vagy a termék mellett lévő ajánlatkérésnél kérj ajánlatot. Ha Midea gyártású de nem Midea feliratú klíma is megfelel, akkor azt is jelezd az irodának és akkor arra is adnak ajánlatot.

Megértésed köszönve.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

blintiminti
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.17. 00:12

Klíma csöpögés

Hozzászólás Szerző: blintiminti »

Sziasztok!

Szerintetek mi okozza azt hogy a klíma beltéri egységének a hőcserélőjén kicsapódó vízet ki is fújja magából a gép? Eléggé bosszantó főleg azért mert a monitoromra is rá rá csapódik meg kb. mindenre ami az íróasztalomon van és ráadásul időnként szó szerint csöpög is a gépből a víz... de a legfurább hogy nem a fal mentén csöpög vagy csurog le hanem a gépnek a keverőlapátján. Időnként előfordul még jegesedés is...

Szerintetek mi okozza ezt és hogyan lehetne kiküszöbölni?

A válaszoka előre köszönöm.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klíma csöpögés

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

blintiminti írta:Sziasztok!

Szerintetek mi okozza azt hogy a klíma beltéri egységének a hőcserélőjén kicsapódó vízet ki is fújja magából a gép? Eléggé bosszantó főleg azért mert a monitoromra is rá rá csapódik meg kb. mindenre ami az íróasztalomon van és ráadásul időnként szó szerint csöpög is a gépből a víz... de a legfurább hogy nem a fal mentén csöpög vagy csurog le hanem a gépnek a keverőlapátján. Időnként előfordul még jegesedés is...

Szerintetek mi okozza ezt és hogyan lehetne kiküszöbölni?

A válaszoka előre köszönöm.
Nézesd meg szakemberrel a hűtőkört ha jegesedik. ( hirtelen leolvad a jég akkor nem viszi el a csepptálcsa-kifolyó

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Hello.

Ma regiztem.
Nemreg vettem egy split klimat.
Hallodtam, hogy lehet gombasodas a klimaberendezesben.

Mar lenne egy kerdesem, hogy ventilator uzemmodban el lehet a nedvesseget tuntettni?

A masik kerdesem az lenne, hogy a split klima a benti levegot kerintetti,ill. Huti?

Az A energia osztaly szerintettek jo?

A kulteri 800 w aramfelvetele van, a benti 720 W . Es 2,6 KW a teljesitmenye.
Orion klimat vettem, szerintetek jo?
A szomszedom dicserte,de meg zoldfulu vagyok a klima kerdesekben.

Most egyenlore ennyi.

Szep napot. :)

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Kedves Lilike.

Tobb okbol csopoghet.

Eloszor is,meg kene nezetni,hogy kijut e a viz a csobol.

Elofordulhat hogy eldugult,vagy esetleg megserult.

Alltalaban a helytelen leeresztes lehet gond.

Klimatizalas utan hagy ugyt ventilator uzemmodban,az szarit.

Ha meggyozodtel,hogy helyes leejtese ,repedesmentes,nincs dugulas,akkor a kovetkezot ajanlom.

Klimatizalas utan vagy kozben neha futesuzembe kell allitani.
Tedd automakius ventilator utembe,vagy paratlanitas uzembe.

Mameg mindig csopog,akkor ott valami bibi van!

Egy kjerdes. Mennyire regi a keszuleked?

Tovabbi szep napot. :)

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Split klíma

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
djpubkings írta:Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban hogy milyen klímához milyen biztosíték ajánlott/szükséges. Valamint arra is kíváncsi lennék hogy mennyibe kerül egy villanyórától a klímáig egy kb 10 méter-es vezeték (persze villanyszerelő által) kiépítése, akár egy külön biztosítékkal. Most jelenleg van 3db 10 Amperes biztosíték, és 3db 16 Amperes biztosíték. Azt nem tudom hogy a klímatizálandó helyiségnek hány Amperes vezetékek ill. biztosítéka van. Azt tudom hogy régen lett bevezetve 360 vagy 380 Volt, de annak nem nagyon van nyoma. Tudom hogy ezt a biztosíték ”gondot” meglehet oldani egy inverteres géppel, de anyagilag még nem tehetném meg. Leírok néhány készüléket amik szimpatikusnak tűnek. :

MIDEA R1 MSR1-07HRN1 hűtőtelj.: 2,1kW, fűtőtelj.: 2,2 kW telj.felv.:hűtés: 640Watt fűtés: 610Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper) 2,9/2,7 . EER/COP 3,21/3,61
------------------------------
MIDEA R1 MSR1-09HRN1hűtőtelj.: 2,6 kW fűtőtelj.: 2,8 kW telj.felv.hűtés/fűtés: 820/770Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés: 3,7/3,5 A EER/COP 3,21/3,6
------------------------------
Nimbusz Delta ASH-09M hűtő/fűtő.telj.: 2,6/2,7kW telj.felv. hűtés/fűtés: 801/825 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(Amper): 3,6/3,78 A EER/COP = ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-20W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,05/2,63kW Telj.felv Hűtés/Fűtés.: 960/1000 Watt ÁRAMFELVÉTEL Hűtés/Fűtés (A).: 4,4/4,5 EER/COP ismeretlen
------------------------------
Nimbusz Mono KFR-25W/X4 Hűtő/Fűtő telj.: 2,63/2,81kW Telj.Felv.: 1000/1030 Watt ÁRAMFELVÉTEL: Hűtés/Fűtés(A).: 4,5/4,7 EER/COP ismeretlen
A Nimbusz elvileg GREE OEM.
Nagy vonalakban, a bejövő biztosítékod számít. Alanyi jogom 32A járt addig ingyen bővít az áram szolgáltató.
2,5kw-ig C10A biztosító kell. 3,5kW-nál C16A tehát ha veszel kettő 2,5kW-ost megy 3,5kW-ost akkor azok még eltudnak indulni szűken 1fázis 32A-ról

Ha 3 fázisod van 16,10,6 amper akkor 13,5kw és 1 2,5kw 6-osról esetleg inverter ...

Sajnos a kompresszorok induláskor 5-6x annyi áramot vesznek fel mint amit felpörgés után fogyasztanának ... és leverik a kisebb biztit.

K.K. by http://www.szegedklima.hu
A Nimbusz nagyrész AUX OEM szerintem...

Válasz küldése