Klíma szerelés házilag

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

levcso írta:Sziasztok!

Szigetelt falat belülről kifelé vagy kívülről befelé jobb átfúrni klíma telepítéskor?
B30-as téglafalon van 10 cm polisztirol szigetelés (készre vakolt ház).
Az építésvezető szerint kívülről befelé kell fúrni, hogy a legkisebb kárt okozzák a szigetelésben, egy klímás cég szakija szerint viszont "természetesen" bentről kifelé.

A tapasztalatokat vagy szakvéleményt előre is köszönöm.
Hát akkor még egy szavazat a bentről kifeléhez. Ha kívülről fúrsz befelé és tömör téglád van akkor tiszta piros poros lesz kint a szigetelés. Ha belül fúrsz akkor majd a festő kijavítja ha nem takarja a klíma, de külső nem javítható, de nem is kell ha bentről nyomod.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

levcso
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.12.18. 03:43

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: levcso »

Köszönöm a gyors választ!
Tehát nem kell attól félni, hogy bentről kifelé fúrva a fúró kiszakít mondjuk egy tenyérnyi darabot a külső szigetelésből.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

levcso írta:Köszönöm a gyors választ!
Tehát nem kell attól félni, hogy bentről kifelé fúrva a fúró kiszakít mondjuk egy tenyérnyi darabot a külső szigetelésből.
Ha nem nyomja ész nélküli akkor szépen elfúrja a nikecellt a fúrószár. Ha pont rögzítő babát talál el akkor van egy kis móka. De kültéri úgy is ápol és eltakar.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Vidinger
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.08.06. 16:41

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Vidinger »

Jó napot! Kaptam egy klímát leszerelve. Gáz sincs benne. Beköthetem így gáz nélkül hogy kipróbálják hogy egyáltalán jó-e a kompresszora? Ha működik akkor hívnék szerelőt de ha kuka akkor ne fizessek kiszállási díjat.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Vidinger írta:
2018.08.29. 17:47
Jó napot! Kaptam egy klímát leszerelve. Gáz sincs benne. Beköthetem így gáz nélkül hogy kipróbálják hogy egyáltalán jó-e a kompresszora? Ha működik akkor hívnék szerelőt de ha kuka akkor ne fizessek kiszállási díjat.
Igen be, de ha elindul akkor állítsd is meg ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

curtis2
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.06.25. 18:44

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: curtis2 »

Sziasztok,

Dimarson DMR-30 GW-4 külső egysége nem funkcionál, ebben kérnék szíves segítséget Kecskeméten..

Superior
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.07.06. 09:22

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Superior »

Sziasztok! Alien DA-900 típusú Split klímáshoz keresek vezérlő panelt! Segítségeteket előre is köszönöm!

kovacs_bibi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.04.02. 09:12

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: kovacs_bibi »

szerintem a legnagyobb hülyeség ha valaki magának akarja beszerelni a klímáját. azért vannak a szakemberek, hogy megfelelően megoldják
Klímaszerelés Budapesten sok cég vállal, csak körül kell nézni a piacon ki a legjobb :)

KV44
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.11.04. 19:46

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: KV44 »

Sziasztok,
Vásároltam 3 klímát. Daikin.Ezekkel szeretnék fűteni. Pénteken érkeztek postán. Szerelőt hétvégén nem kaptam. Egyiket felszereltem. Gázt beengedtem. R32. Fűt, de kissé rotyog, bugyborékol. Ment 2 napot. Megállítottam. Most olvastam, hogy kellett volna vákuumozni. Én még gázt sem engedtem ki a csövön. Utólag mi a megoldás? Csak teljes leszívatással és újratöltéssel lehet megoldani? Mennyire keveredik bele a levegő? Ettől rotyoghat?
Most már azt is olvastam valahol, hogy vákuumozni is csak 20ºC fölött érdemes.Az pedig mostanában nem lessz. Milyen megoldást javasoltok, mert folyamatosan szeretném fűtésre használni. Nem kéne elromoljon. Előre is köszönöm a választ.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

KV44 írta:
2021.11.04. 20:33
Sziasztok,
Vásároltam 3 klímát. Daikin.Ezekkel szeretnék fűteni. Pénteken érkeztek postán. Szerelőt hétvégén nem kaptam. Egyiket felszereltem. Gázt beengedtem. R32. Fűt, de kissé rotyog, bugyborékol. Ment 2 napot. Megállítottam. Most olvastam, hogy kellett volna vákuumozni. Én még gázt sem engedtem ki a csövön. Utólag mi a megoldás? Csak teljes leszívatással és újratöltéssel lehet megoldani? Mennyire keveredik bele a levegő? Ettől rotyoghat?
Most már azt is olvastam valahol, hogy vákuumozni is csak 20ºC fölött érdemes.Az pedig mostanában nem lessz. Milyen megoldást javasoltok, mert folyamatosan szeretném fűtésre használni. Nem kéne elromoljon. Előre is köszönöm a választ.
Szia,

A rotyogás az nem hiba, ..
A levegő nem kiszedhető külön, egy klímaszerelő technológiájával ... a NASA talán megoldja, de az drágább.
egy lefejtés tiszta hűtőközeggel újra töltés a tuti.
Vákumolás az baromság, ha nincs fagy akkor tuti ... ha megfagyott az új cső vagy a maga gép szereléskor ... akkor 99%-os a vakumolás.
Nagyon ritka az amikor víz fagyás pontja alatt kell klímát szerelni és nincs egy olyan hely ahol a beépítésre kerülő alkatrészeket ne lehet melegen tartani.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése