Klíma szerelés házilag

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

SziaSztok!

Ide várom a kérdéseket és válaszokat.

Te hogyan oldod meg a beltéri egységet és kültéri egységet összekötő cső légtelenítését?
(Mert ugye levegő nem maradhat a rendszerben mert az nem kondenzálható (nem cseppfolyósodik egyszerűen) és rengeteget ront a hűtő-fűtő teljesítményen.)

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Én egyszerűen, mert ebből élek. De komolyabbra fordítva nemcsak a hatásfok romlik, hanem meg is ég a szeleprendszer a levegőtől, oxidatív hatás és a levegőben lévő pára sem hasznos.
Itt a klímatartományban elfagyás vagy egyéb nem nagyon van, de azért jelentősemn megrövidíti a készülék élettartamát, a hatásfokát és teljesítményét rontja.

Banderas04
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.05.05. 17:27

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Banderas04 »

Én hallottam egy embertől ,aki látott már olyan klímást :lol: aki mivel rövid csőszakaszról kis térfogatról(split)beszélünk egyszerűen átszellőztette a cső+beltéri egységet a kültériben levő hűtőközeggel...........!
Ez még R22 -es gépeknél bevett szokás volt (no észter olaj,no zeotróp(R-400-ak folyadékban hőmérséklet csúszás).
Természetesen ez "komolyabb" berendezéseknél nem működik.a végvákuum és annak tartása nagyon fontos a nagyobb szerelési hibákra is fényt derít,és a rendszer elsavasodása is elkerülhető aminek következménye az elektromos tekercsen(kompresszor) levő szigetelő lakkréteg leválása.(jó esetben szűrő dugulása/adagolóban düzni leragadás,stb)rossz esetben kompresszor zárlat (testre vagy szakadás).
Sokan lebecsülik a vákuumolás jelentőségét,de az egyik legfontosabb mozzanat a klíma élettartamát tekintve.
Ha valaki ebből él szerezzen be egy kétlépcsős szivattyút ami képes a szükséges végvákuum elérésére!

szilagyilajos
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.05.05. 22:06

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: szilagyilajos »

Sziasztok! Adósság rendezéseként került hozzám egy LG Neo Plasma légkondi, amit nem szerelő szerelt le, és a kültérin a rézcső csatlakozója sem lett ledugózva. A klíma 1 évig állt így. Most megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy felszereltetem.

Szerintetek érdemes vele foglalkozni?

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a kompresszor valószinűleg tönkre ment, amiatt, hogy nem lett lezárva a rézcső csatlakozója. Persze ezt mindenféle megvizsgálás nélkül...

Ebben kérném a tanácsotokat...

Tényleg tönkre megy ilyen esetben a kompresszor???

ES-H1865DM0 a típus.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

szilagyilajos írta:Sziasztok! Adósság rendezéseként került hozzám egy LG Neo Plasma légkondi, amit nem szerelő szerelt le, és a kültérin a rézcső csatlakozója sem lett ledugózva. A klíma 1 évig állt így. Most megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy felszereltetem.

Szerintetek érdemes vele foglalkozni?

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a kompresszor valószinűleg tönkre ment, amiatt, hogy nem lett lezárva a rézcső csatlakozója. Persze ezt mindenféle megvizsgálás nélkül...

Ebben kérném a tanácsotokat...

Tényleg tönkre megy ilyen esetben a kompresszor???

ES-H1865DM0 a típus.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szia!

Ha nem volt ledugózva akkor jó eséllyel teli szívta az olaj magát párával. És ha az olajba egyszer beleköltözött a pára azt onnan ki nem szeded. Ha víz van rendszerben az nem jó mert kifagyhat a kapilláriscsőben (kb 0,4mmm a belseje egy csepp víz simán eltömíti) és megáll a körforgás. Egy olajcsere meg nitrogénes szárítás segíthet. De van olyan gép is amit simán újra töltöttünk és ment egy pár évet... Egy olaj csere meg nitrogénes szárítás kb 20.000HUF plusz gáztöltés plusz szerelés ... még 30.000 - 50.000. Még mindig olcsóbb mint egy új gép.

A kérdés van-e akkor légtered ahova egy 5kW-os gép felrakható.

Ja és kompresszor így álló helyben nem megy tönkre általában csak üzemelés után de hogy az 10 óra vagy 10év senki nem tudja megmondani.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

szilagyilajos
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.05.05. 22:06

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: szilagyilajos »

Szia.
Por nem kerülhet bele? Mert az is van körülötte bőven... :(

Még azt mondták, hogy az teszi tönkre. Igaz?

Köszi.

Szia!

Ha nem volt ledugózva akkor jó eséllyel teli szívta az olaj magát párával. És ha az olajba egyszer beleköltözött a pára azt onnan ki nem szeded. Ha víz van rendszerben az nem jó mert kifagyhat a kapilláriscsőben (kb 0,4mmm a belseje egy csepp víz simán eltömíti) és megáll a körforgás. Egy olajcsere meg nitrogénes szárítás segíthet. De van olyan gép is amit simán újra töltöttünk és ment egy pár évet... Egy olaj csere meg nitrogénes szárítás kb 20.000HUF plusz gáztöltés plusz szerelés ... még 30.000 - 50.000. Még mindig olcsóbb mint egy új gép.

A kérdés van-e akkor légtered ahova egy 5kW-os gép felrakható.

Ja és kompresszor így álló helyben nem megy tönkre általában csak üzemelés után de hogy az 10 óra vagy 10év senki nem tudja megmondani.

K.K.[/quote]

szilagyilajos
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.05.05. 22:06

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: szilagyilajos »

Még annyit akartam kérdezni, hogy mennyire gond, ha a kültérit a padlásra rakatom fel? mert nálunk nem engedik a falra szereltetni... :(

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Por az nem akkor gond ha hűtésben indítod és nem fűtésben. Szerintem.
szilagyilajos írta:Szia.
Por nem kerülhet bele? Mert az is van körülötte bőven... :(

Még azt mondták, hogy az teszi tönkre. Igaz?

Köszi.

Szia!

Ha nem volt ledugózva akkor jó eséllyel teli szívta az olaj magát párával. És ha az olajba egyszer beleköltözött a pára azt onnan ki nem szeded. Ha víz van rendszerben az nem jó mert kifagyhat a kapilláriscsőben (kb 0,4mmm a belseje egy csepp víz simán eltömíti) és megáll a körforgás. Egy olajcsere meg nitrogénes szárítás segíthet. De van olyan gép is amit simán újra töltöttünk és ment egy pár évet... Egy olaj csere meg nitrogénes szárítás kb 20.000HUF plusz gáztöltés plusz szerelés ... még 30.000 - 50.000. Még mindig olcsóbb mint egy új gép.

A kérdés van-e akkor légtered ahova egy 5kW-os gép felrakható.

Ja és kompresszor így álló helyben nem megy tönkre általában csak üzemelés után de hogy az 10 óra vagy 10év senki nem tudja megmondani.

K.K.
[/quote]
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát küzdj hogy engedjék, vagy simán rakasd, ki Én 15 év alatt egyetlenegy gépet sem szedtem le ilyen indokkal ...
szilagyilajos írta:Még annyit akartam kérdezni, hogy mennyire gond, ha a kültérit a padlásra rakatom fel? mert nálunk nem engedik a falra szereltetni... :(
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

szilagyilajos
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.05.05. 22:06

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: szilagyilajos »

És ha végül is a padlásra kerül fel az gáz???

És mi a véleményed az említett típusról???

Jó klíma?
Klíma Király írta:Hát küzdj hogy engedjék, vagy simán rakasd, ki Én 15 év alatt egyetlenegy gépet sem szedtem le ilyen indokkal ...
szilagyilajos írta:Még annyit akartam kérdezni, hogy mennyire gond, ha a kültérit a padlásra rakatom fel? mert nálunk nem engedik a falra szereltetni... :(

Válasz küldése