Klíma szerelés házilag

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

bodogzus írta:Szia Klíma Király!

Köszönöm a gyors válaszodat!
Érdeklődni szeretnék, hogy mennyiért vállalnád el a fent említett Sinclair ASH-09AP klímát felszerelni egy földszinti társasházi lakásba (hűtőközeg R410A mennyisége:700g).
A beltérit kb 60cm-re kellene elhelyezni a faltól, ahova a kültéri közvetlenül felszerelhető.
(Savmentesítéssel együtt)
Szegedi vagyok.

Köszönettel:
Bodogzus
Szia!

Szerencsére nem mindennap kell újra telepítenem klímát, így csak megközelítő árat tudok mondani.
A felszerelés díjai publikusak, abból a kisebb számokat vedd most figyelembe.
http://www.szegedklima.hu/klimaszereles.php
A mosás, feltöltés, maradék gáz begyűjtése, plusz a savszűrő 10.000 és 25.000 között a szűrő, mosófolyadék, hűtőközeg aktuális árától függően (EUR árfolyam). Hétfő este tudom pontosítani.

Kétszeri találkozással tudom megoldani, előbb elhozom a klímát műhelyben rendbe teszem. Utána pedig a felszerelés.

Türelmed előre is köszönöm.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klíma Király írta:
Szia!

Szerencsére nem mindennap kell újra telepítenem klímát, így csak megközelítő árat tudok mondani.
A felszerelés díjai publikusak, abból a kisebb számokat vedd most figyelembe.
http://www.szegedklima.hu/klimaszereles.php
A mosás, feltöltés, maradék gáz begyűjtése, plusz a savszűrő 10.000 és 25.000 között a szűrő, mosófolyadék, hűtőközeg aktuális árától függően (EUR árfolyam). Hétfő este tudom pontosítani.

Kétszeri találkozással tudom megoldani, előbb elhozom a klímát műhelyben rendbe teszem. Utána pedig a felszerelés.

Türelmed előre is köszönöm.
Helló!

Utána jártam az áraknak.
15.000,- Ft. ha megrendeled a szerelést is.
20.000,- Ft. ha csak a rendbetételt rendeled meg.
Plusz ugye a szerelés költsége.

Köszi
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

miklósmiklós
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:00

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: miklósmiklós »

Üdv az uraknak!
Egy Dimarson DMR 20 GW2 klímám van, elszökik belőle a gáz.
Tavaly nyár végén jelentkezett a hiba, hogy nem hűt rendesen.
Kihívtam egy ismerőst megtöltötte, másnapra megint nem hűtött rendesen. Kikapcsoltam. Az ürge nem foglalkozott tovább vele, visszaadta a tízezret, kereshettem mást.
Találtam is, ígérte, hogy jön, nem jött, többször is becsapott.
Tavasz elején a feleségem szólt egy manusnak, ő is kb ennyire mozgatta magát, pedig itt vártam őket feltekert szőnyeggel, meg minden.
Csak azért írtam ilyen terjengősen, mert arra gondoltam, hogy nekiállok én magam megjavítani.
Először is, arra gondoltam, hogy szerzek egy szelepet és megnyomom kompresszorral, ugyanis van egy sejtésem, hogy hol szökik a gáz. Mikor kezdett rosszul hűteni, leszedtem a beltéri műanyag borítását és a jobb felső sarkán jegesedett. Arra gondolok, hogy ott szökik el, mert ugye kitágul a gáz és lefagy.
Tehát megnyomom kompresszorral és ott a sarkánál vadul fújom valami szivárgás jelző spray-val.
Ha netán tényleg ez járható út és neadj isten tényleg ott szivárog, akkor láttam valahol komplett párologtatót, kicserélem és szólok valakinek, hogy legyenszives töltse meg. Remélem kijönnek.
Járható út ez? Lehet szerencsém?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

miklósmiklós írta:Üdv az uraknak!
Egy Dimarson DMR 20 GW2 klímám van, elszökik belőle a gáz.
Tavaly nyár végén jelentkezett a hiba, hogy nem hűt rendesen.
Kihívtam egy ismerőst megtöltötte, másnapra megint nem hűtött rendesen. Kikapcsoltam. Az ürge nem foglalkozott tovább vele, visszaadta a tízezret, kereshettem mást.
Találtam is, ígérte, hogy jön, nem jött, többször is becsapott.
Tavasz elején a feleségem szólt egy manusnak, ő is kb ennyire mozgatta magát, pedig itt vártam őket feltekert szőnyeggel, meg minden.
Csak azért írtam ilyen terjengősen, mert arra gondoltam, hogy nekiállok én magam megjavítani.
Először is, arra gondoltam, hogy szerzek egy szelepet és megnyomom kompresszorral, ugyanis van egy sejtésem, hogy hol szökik a gáz. Mikor kezdett rosszul hűteni, leszedtem a beltéri műanyag borítását és a jobb felső sarkán jegesedett. Arra gondolok, hogy ott szökik el, mert ugye kitágul a gáz és lefagy.
Tehát megnyomom kompresszorral és ott a sarkánál vadul fújom valami szivárgás jelző spray-val.
Ha netán tényleg ez járható út és neadj isten tényleg ott szivárog, akkor láttam valahol komplett párologtatót, kicserélem és szólok valakinek, hogy legyenszives töltse meg. Remélem kijönnek.
Járható út ez? Lehet szerencsém?
Száraz nitrogénnel! HA levegővel nyomod amiben pára van az majd jól belefagy a csövekbe, meg savasodik. Természetesen nem írtál helységet így gondolom Budapesti vagy ott annyi klímaszerelő van mint égen a csillag ... igaz most senki nem ér rá javítani, majd ha hűvösebb lesz. És biztosan nem ott enged ahol jeges. Bocs sietek lefeküdni, röviden ennyi.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

miklósmiklós
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:00

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: miklósmiklós »

Ok Feküdj le, jó éjt és köszi a gyors választ.
Szóval ez a jegesedés nem jött be. Akkor nem erőlködök.
Száraz nitrogén...
Honnan szerzek én olyat?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

miklósmiklós írta:Ok Feküdj le, jó éjt és köszi a gyors választ.
Szóval ez a jegesedés nem jött be. Akkor nem erőlködök.
Száraz nitrogén...
Honnan szerzek én olyat?
Őszinte leszek, ezek olyan takony anyagból vannak hogy bárhol lehet a lyuk a kültéri szétnyomja saját magát. De az is lehet hogy a hollanderek amivel a csőcsatlakozik azt rontották el szereléskor.

Alapvető szabály ahol olajos ott ereszt ... mondjuk ha egy napig van benne hűtőközeg akkor nincs ideje kihordani az olajat.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Mixli
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.19. 12:49

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Mixli »

Sziasztok!
Tud-e valaki segíteni?
A split klíma beltéri egysége csöpőg. Össze vissza. Olyan helyeken ahol nem kellene. Még a ventilátora is elszórtan vízcseppeket permetez.
Már előre is mondom. A klíma víz elvezető csöve tiszta. Leellenőriztem, nincs eldugulva.
Van valakinek valami hasznos tapasztalata, ötlete, amit megosztana velem ez ügyben?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Mixli írta:Sziasztok!
Tud-e valaki segíteni?
A split klíma beltéri egysége csöpőg. Össze vissza. Olyan helyeken ahol nem kellene. Még a ventilátora is elszórtan vízcseppeket permetez.
Már előre is mondom. A klíma víz elvezető csöve tiszta. Leellenőriztem, nincs eldugulva.
Van valakinek valami hasznos tapasztalata, ötlete, amit megosztana velem ez ügyben?
Én már megosztottam: http://www.szegedklima.hu/klima/miert_f ... segbol.php :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tunti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.04.02. 10:45

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: tunti »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a klímatisztító spay helyett használhatok ecetes vizet a tisztításra? Van bármi, aminek ott esetleg ártanék vele?
Ha mehet, akkor mennyire hígítsam fel?

Köszönöm előre is a segítséget!

levcso
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.12.18. 03:43

Re: Klíma szerelés házilag

Hozzászólás Szerző: levcso »

Sziasztok!

Szigetelt falat belülről kifelé vagy kívülről befelé jobb átfúrni klíma telepítéskor?
B30-as téglafalon van 10 cm polisztirol szigetelés (készre vakolt ház).
Az építésvezető szerint kívülről befelé kell fúrni, hogy a legkisebb kárt okozzák a szigetelésben, egy klímás cég szakija szerint viszont "természetesen" bentről kifelé.

A tapasztalatokat vagy szakvéleményt előre is köszönöm.

Válasz küldése