zörgő kültéri

Moderátor: Klíma Király

gabor78
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.05.30. 19:53

zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: gabor78 »

az lenne a kérdésem hogy mi lehet a legvalószínűbb hiba ha a kültériből zörgő hangot hallok de a bemenő cső megfeszítésével a zörgés abbamarad vagy nagyon minimálisra csökken.a szerelő újra akarja vákuumozni meg tölteni szerinte ezt a felszereléskor hibásan végezték el.lehet ez a hiba?ja, hütéskor alig fűtéskor viszont nagyon hallatszik a zaj.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Nem tudom milyen típusú gyártmányú a géped. Az R407C-vel töltött gépek általában keményebben morgósabban járnak. Jó erős stabilan rögzíttet konzol gumi ágy a kültéri és a konzol közé, úgy hogy a csavar se érjen hozzá a géphez meg a konzolhoz ... sajnos ilyet csak az LG ad hozzá gyárilag ... a többi félmegoldás.

Hirtelen ennyi, írsz típust márkát próbálok mondani valamit (Ilyen vagy küzdeni kell még vele és lesz jobb)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

gabor78
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.05.30. 19:53

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: gabor78 »

a tipusa midea msh-12hrn1 4éves r410-zel töltve.vagyis ez volt ráírva.és nem újkora óta csinálja ezt viszont a tavalyi szezont végig úgy használtam hogy meg volt feszítve a bemenő cső igy csendesen működött.csak abban nem vagyok biztos hogy ez így tartósan használható.és abban sem amit a szerelö mondott hogy-vákuum és új gáz-és már kész is néhány tízezerért...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Az újra vakuomolás és töltésben nem hiszek, vagyis kiszerelte fel szakember?
Levegő miatt lehet nagyobb a nyomás a rendszerben.

Az MSH Midea határeset az nem a legdörmögősebb típus de nem is a leglágyabban járó.
Szerintem ezer évig el fog így döcögni, de ha szerelőd ott járt és azt mondta tölteni vákuumozni kell akkor Ő többet látott belőle mint innen a billentyűzet mellöl.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Le kell venni a kültéri burkolatát és a rezgéscsillapító csövet megigazítani és nem ártana a csapot rögzítő csavarokat meghúzni sem. Ettől függtelenü lehet vákuumoszás elmaradása is ahol a caőrendszerben maradt levegő a magasnyomású gőz lehűtéskor(ezért van a hőátadó felület) a kültériben nem csapódik le folyadékként. hanem a légbuborékok "úsznak" a magasnyomású folyadékban, ez is okozhat zörgő hanghoz hasonló jelenséget(inkább köpködő hangnak nevezném).
Bár ez a jelenség a telepítést követően rögtön jelentkezett volna.

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Hello.

Nalam is ez volt a gond.
Futeskor hangosan moralylik.
Konyuszerkezetes hazban van felszerelve,es ezert nagyon hangos volt.

Mivel tudom az ha erosen a csovet a falhoz rogzitem,akkor a vezetek atadja a rezgest a falnak,legalabb is nagy reszet.
Az en esetemben ez tortenik.

A fal elnyeli a cso rezgeset es mar nincs is gond.
Egy teglahaznal ez megjobban bevvalik,viszont ha nem fa anyagrol van szo akkor a vakolat megrepethet az allando rezges elnyelese miatt,de erre nem mernek fogadni.

gabor78
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.05.30. 19:53

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: gabor78 »

Midea msh12-hrn1 klímám a tizenegyedik életévében is kiválóan működik, azonban a beltéri egységből egyre erősebben hallatszik a tápegység zúgása.
Azt szeretném megkérdezni, ebben a régi típusban cserélhető-e külön a táp vagy egyben van valamelyik másik alkatrésszel?
Lehet kapni ilyen (vagy bármi egyéb) alkatrészt egyébként ilyen régi gépekhez?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: zörgő kültéri

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

gabor78 írta:Midea msh12-hrn1 klímám a tizenegyedik életévében is kiválóan működik, azonban a beltéri egységből egyre erősebben hallatszik a tápegység zúgása.
Azt szeretném megkérdezni, ebben a régi típusban cserélhető-e külön a táp vagy egyben van valamelyik másik alkatrésszel?
Lehet kapni ilyen (vagy bármi egyéb) alkatrészt egyébként ilyen régi gépekhez?
Ebben még ha jól gondolom transzformátor van és az zúg. Vagy pt.hu vagy columbus-klima.hu.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése