Kompresszorhiba

Moderátor: Klíma Király

tanuló
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.03.06. 22:36

Kompresszorhiba

Hozzászólás Szerző: tanuló »

Tisztelt hozzáértők!
Az a problémám,hogy a klima kompresszora valószínűleg gyári hiba miatt megrepedt.A szerelő meghegesztette,újratöltötte,két nap után azonban újra megrepedt egy kicsit odébb a felső pereménél.Mivel a javítás egy kissé borsos áron történt,a szerelő szerint nem érdemes vele foglalkozni,mert a belül lévő szerelvények megéghetnek,de egyébként sem lenne tartós.
Hozzáteszem hogy hűtéskor bírta,csak amikor fűtésre tettük akkor ment tönkre.(állítólag akkor nagyobb a nyomás benne)
Most le van szerelve,és gondoltam egy próbát megér,és meghegesztem.Lakatos szakmám van,hegeszteni tudok.
Van még egy ugyanilyen készülék,az szépen ketyeg.
Mi a véleményetek? Volt már valakinek hasonló esete?
A készülék neve DEMRÁD (azt hiszem Török gyártótól származik)
A választ előre köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Kompresszorhiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Annál furcsább dolgokat is produkálnak ezek a Török csodák. Úgy rendelik ezeket hogy a legolcsóbbak legyenek, és annyit is bírnak. Nincs tudomáson olyan klímaszerelésből élő emberről aki ezeket forgalmazná. Csak az arctalan nagy multi áruházakban tudod megvenni ilyen-olyan Kft.-k közvetítésével. Úgy hogy sajnos nekem csak kedvezőtlen tapasztalataim van velük, és szinte csak a rokonságnak az ilyen klímájához megyek ki. :-)

Úgy gondolom egy Kínai klímával sokkal jobban járnál, mert hiába lesz gáz tömör ez a klímád, utána a hőcserélő reped majd ... ott ahol a leggyengébb, és ilyenből sok van rajtuk.

A kompresszorban nincs nagyobb nyomás fűtés üzemben, csak a nyomóoldalán.

Üdv K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Kompresszorhiba

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

tanuló írta:Tisztelt hozzáértők!
Az a problémám,hogy a klima kompresszora valószínűleg gyári hiba miatt megrepedt.A szerelő meghegesztette,újratöltötte,két nap után azonban újra megrepedt egy kicsit odébb a felső pereménél.Mivel a javítás egy kissé borsos áron történt,a szerelő szerint nem érdemes vele foglalkozni,mert a belül lévő szerelvények megéghetnek,de egyébként sem lenne tartós.
Hozzáteszem hogy hűtéskor bírta,csak amikor fűtésre tettük akkor ment tönkre.(állítólag akkor nagyobb a nyomás benne)
Most le van szerelve,és gondoltam egy próbát megér,és meghegesztem.Lakatos szakmám van,hegeszteni tudok.
Van még egy ugyanilyen készülék,az szépen ketyeg.
Mi a véleményetek? Volt már valakinek hasonló esete?
A készülék neve DEMRÁD (azt hiszem Török gyártótól származik)
A választ előre köszönöm!
Ha csatolnál képet esetleg azzal segitenél.
Nevezett török csodát az egyik nagyobb multi beszálltó teriti sokféle fanztázianéven.
Sokat ne várj tőle. Amit KK rt helytállóó csak baj lesz vele, de sűrűn. Vestel Alien, Delton néven is beleszaladhatsz.

Magán a kompresszortesten(vaslemez) van a repedés? Vagy a kivezető csövek valamelyikén? a kompresszorban a nyomások a nyomó részen max 40 bar(felül vékonyabb cső) mg a szivó részen 4-12 bar nyomáson lehetnek, nyugalmi helyzetben egységesen kb 6-15 bar között attól függően milyen a hűtőközeg benne.

Válasz küldése