Midea klíma hiba, ami rejtélyes

Moderátor: Klíma Király

unreal976
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.06.29. 16:41

Re: Midea klíma hiba, ami rejtélyes

Hozzászólás Szerző: unreal976 »

Köszönöm a választ! Megköszönném, he e-mailra el küldenéd a beszerzési forrás címét.
Köszönöm, Szabó Krisztián unreal976@gmail.com

qvard
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.07. 14:50

Re: Midea klíma hiba, ami rejtélyes

Hozzászólás Szerző: qvard »

Szia Klíma Király!

Én egy szokatlan és számomra érthetetlen jelenséggel állok szemben! Nekem egy MIDEA MSG-07HR típusú klímám van, ami nem éppen mai gyártású!
A tél folyamán egy szép hideg este kb. 01 óra körüli időben a klíma fogta egy jelzésével beindította magát!
Természetesen az egész család felkelt, a klímát lekapcsoltam és álmos fejjel tűnődtem, hogy ez mi volt!
Nem kellett sokáig várnom, a jelenség újra meg újra megismétlődött. Reggel felhívtam a szerelőmet aki felrakta, ő is érthetetlenül állt előtte, majd a klímát áramtalanítottuk és vártunk a nyár kezdetéig.
Természetesen a klíma most sem működik úgy ahogyan kellene, mindig bekapcsol.
A szerelő megállapítása szerint vezérlő panel hiba okozza a jelenséget! Viszont én és ő sem talált még rá arra a helyre, ahol ilyen panelt kapnánk!
Amennyiben mód és lehetőség adódik várom a válaszodat, illetve ötletedet, hogy szerinted mi lehet a hibája a klímámnak! Amennyiben tudsz olyan elérhetőséget ahol van ilyen panel, akkor azt is szívesen fogadom a qvard@freemail.hu címemre!

Előre is köszönöm!
Üdv.
Egy hűvösebb időre vágyó

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea klíma hiba, ami rejtélyes

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

qvard írta:Szia Klíma Király!

Én egy szokatlan és számomra érthetetlen jelenséggel állok szemben! Nekem egy MIDEA MSG-07HR típusú klímám van, ami nem éppen mai gyártású!
A tél folyamán egy szép hideg este kb. 01 óra körüli időben a klíma fogta egy jelzésével beindította magát!
Természetesen az egész család felkelt, a klímát lekapcsoltam és álmos fejjel tűnődtem, hogy ez mi volt!
Nem kellett sokáig várnom, a jelenség újra meg újra megismétlődött. Reggel felhívtam a szerelőmet aki felrakta, ő is érthetetlenül állt előtte, majd a klímát áramtalanítottuk és vártunk a nyár kezdetéig.
Természetesen a klíma most sem működik úgy ahogyan kellene, mindig bekapcsol.
A szerelő megállapítása szerint vezérlő panel hiba okozza a jelenséget! Viszont én és ő sem talált még rá arra a helyre, ahol ilyen panelt kapnánk!
Amennyiben mód és lehetőség adódik várom a válaszodat, illetve ötletedet, hogy szerinted mi lehet a hibája a klímámnak! Amennyiben tudsz olyan elérhetőséget ahol van ilyen panel, akkor azt is szívesen fogadom a qvard@freemail.hu címemre!

Előre is köszönöm!
Üdv.
Egy hűvösebb időre vágyó
pt.hu
colombus-klima.hu
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Midea klíma hiba, ami rejtélyes

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

qvard írta:Szia Klíma Király!

Én egy szokatlan és számomra érthetetlen jelenséggel állok szemben! Nekem egy MIDEA MSG-07HR típusú klímám van, ami nem éppen mai gyártású!
A tél folyamán egy szép hideg este kb. 01 óra körüli időben a klíma fogta egy jelzésével beindította magát!
Természetesen az egész család felkelt, a klímát lekapcsoltam és álmos fejjel tűnődtem, hogy ez mi volt!
Nem kellett sokáig várnom, a jelenség újra meg újra megismétlődött. Reggel felhívtam a szerelőmet aki felrakta, ő is érthetetlenül állt előtte, majd a klímát áramtalanítottuk és vártunk a nyár kezdetéig.
Természetesen a klíma most sem működik úgy ahogyan kellene, mindig bekapcsol.
A szerelő megállapítása szerint vezérlő panel hiba okozza a jelenséget! Viszont én és ő sem talált még rá arra a helyre, ahol ilyen panelt kapnánk!
Amennyiben mód és lehetőség adódik várom a válaszodat, illetve ötletedet, hogy szerinted mi lehet a hibája a klímámnak! Amennyiben tudsz olyan elérhetőséget ahol van ilyen panel, akkor azt is szívesen fogadom a qvard@freemail.hu címemre!

Előre is köszönöm!
Üdv.
Egy hűvösebb időre vágyó

Zárlatos a gomb a panelon azt kell leszedni róla. Ami az előlap alatt van és a távkapcsoló üzemképtelensége esetén a beltéri felhajtott előlapja alatt van. Ha jól emlékszem on és off felirat ius van, de ez nem biztos..

http://varmepumpeforum.com/viewtopic.php?f=12&t=137
Szervízkönyv:

http://varmepumpeforum.com/manualer/Mid ... manual.pdf

Columbus-klima.hu
pt.hu
equinoxe.hu(Aircool néven)

de szerintem ki kell iktatni vagy cserélni azt a 100 ft-os mikroszvicset és jó lesz.

Válasz küldése