Hausmeister (Galanz) beltéri ventilátor motor

Moderátor: Klíma Király

sznupi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.29. 11:08

Hausmeister (Galanz) beltéri ventilátor motor

Hozzászólás Szerző: sznupi »

Sziasztok!

Adott egy Hausmeister HM 8026 2,5kW-os splitklíma. ( http://www.arukereso.hu/klima-c3172/hau ... eiras.html )
Eredetileg Galanz, de nálunk árulták Clatronic, Daewoo, Vestel, meg ki tudja milyen néven még.

A gép bekapcsolás után néhány másodperccel leáll és hibát jelet. (két szélső led villog, középső (sleep) led folyamatosan világít) és 4et csipog.
A hibakód a beltéri ventilátorjának hibájára utal. Szétszedtem, az elektronika panelhez könnyen hozzáférni. Szemmel semmi hiba nem látható. A venti motor táp és fordulatszámjel csatija és kábele is ép.
Bekapcsoláskor a ventilátor motor felpörög, de 1-2másodperc után le is áll. Gondolom a fordulatszám jelet nem érzékeli.
Ami vagy a motor hibája (nem adja a jelet), vagy a panel nem érzékeli azt.

Sajnos a motor típusát nem tudom, ahhoz sokkal jobban szét kellene bontanom, ezt a 40fokban a plafonon nem volt kedvem.
Ha valakinek esetleg tudja a típusát, vagy lenne neki egy próbára, amit a panelra dughatunk, akkor kérem szóljon!
Segítségképpen annyit, a venti lapát és a motor is fekete.

Mibe kerülhet egy ilyen motor, rendelhető? valakinek olcsón bontva?
Esetleg más hasonló típussal helyettesíthető?

Ha bekötném direktbe a panel teljes kihagyásával, (ha egyáltalán ilyen szabályzott motort lehet direktbe) és a kültérit is direktbe, akkor azzal árthatnék valaminek. (nekem nagyon hasznos lenne, mert akkor nem lenne 40fok a lakásban)

A válaszokat előre is köszi!
sznupi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hausmeister (Galanz) beltéri ventilátor motor

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sznupi írta:Sziasztok!

Adott egy Hausmeister HM 8026 2,5kW-os splitklíma. ( http://www.arukereso.hu/klima-c3172/hau ... eiras.html )
Eredetileg Galanz, de nálunk árulták Clatronic, Daewoo, Vestel, meg ki tudja milyen néven még.

A gép bekapcsolás után néhány másodperccel leáll és hibát jelet. (két szélső led villog, középső (sleep) led folyamatosan világít) és 4et csipog.
A hibakód a beltéri ventilátorjának hibájára utal. Szétszedtem, az elektronika panelhez könnyen hozzáférni. Szemmel semmi hiba nem látható. A venti motor táp és fordulatszámjel csatija és kábele is ép.
Bekapcsoláskor a ventilátor motor felpörög, de 1-2másodperc után le is áll. Gondolom a fordulatszám jelet nem érzékeli.
Ami vagy a motor hibája (nem adja a jelet), vagy a panel nem érzékeli azt.

Sajnos a motor típusát nem tudom, ahhoz sokkal jobban szét kellene bontanom, ezt a 40fokban a plafonon nem volt kedvem.
Ha valakinek esetleg tudja a típusát, vagy lenne neki egy próbára, amit a panelra dughatunk, akkor kérem szóljon!
Segítségképpen annyit, a venti lapát és a motor is fekete.

Mibe kerülhet egy ilyen motor, rendelhető? valakinek olcsón bontva?
Esetleg más hasonló típussal helyettesíthető?

Ha bekötném direktbe a panel teljes kihagyásával, (ha egyáltalán ilyen szabályzott motort lehet direktbe) és a kültérit is direktbe, akkor azzal árthatnék valaminek. (nekem nagyon hasznos lenne, mert akkor nem lenne 40fok a lakásban)

A válaszokat előre is köszi!
sznupi
Szia!

A fix-r.hu árul ilyeneket.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

sznupi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.29. 11:08

Re: Hausmeister (Galanz) beltéri ventilátor motor

Hozzászólás Szerző: sznupi »

Köszi a választ, majd megnézem a típusát a motornak, aztán érdeklődők náluk.

Tegnap délután már nem bírtam a meleget, így bekötöttem direktbe a venti motort (230-ra, plusz a kondit a panelról) és a kompresszort is simán. Hűtött mint a kisangyal, bár kicsit hangosan fújta a levegőt. Ment egész éjjel, kellemes 22-23fok volt bent, pedig a falak szinte forróak voltak.

Válasz küldése