Hausmaister klíma nem indul

Moderátor: Klíma Király

Klemiadam
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.07.29. 19:35

Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klemiadam »

Kedves Mindenki!

Van egy Hausmaister klímánk, aminek természetesen lejárt a garanciája. Egyátalán nem indul el a klíma (távirányító kicserélve konnekrotok, hosszabbítók ellenőrizve).
3 klímás jött ide és mind azt mondták, hogy nem tudják, hogy mi a baja, de egyértelmű volt hogy arra gyúrnak, hogy újat vegyünk és beszereltessük velük.

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy mi szokott ilyenkor a hiba lenni?
Lehet, hogy panelhibás? Lehet panelt szerezni ezekhez az egységekhez? Mit érdemes elleőriznem?


Köszönettel,
Klemencsics Ádám

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klemiadam írta:Kedves Mindenki!

Van egy Hausmaister klímánk, aminek természetesen lejárt a garanciája. Egyátalán nem indul el a klíma (távirányító kicserélve konnekrotok, hosszabbítók ellenőrizve).
3 klímás jött ide és mind azt mondták, hogy nem tudják, hogy mi a baja, de egyértelmű volt hogy arra gyúrnak, hogy újat vegyünk és beszereltessük velük.

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy mi szokott ilyenkor a hiba lenni?
Lehet, hogy panelhibás? Lehet panelt szerezni ezekhez az egységekhez? Mit érdemes elleőriznem?


Köszönettel,
Klemencsics Ádám
Ezeknek? Minden bajuk szokott lenni, Én ki sem megyek hozzájuk. Úgy sincs alkatrész semmi. Olyan klímát kell venni amit klímás árul azokhoz van alkatrész.

Nem sokat segítettem sajnálom, ez a valóság _szerintem_.

Márki Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klemiadam
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.07.29. 19:35

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klemiadam »

Mindenesetre köszönöm a segítséget! :)
Minden egyes nap amit ebben az országban töltök (szerencsére nem sok) erősíti bennem, hogy itt csak és kizárólag selejt termékeket árulnak. Azt is drágán. Ha nem az édesanyámról lenne szó, a házat is elbontatnám klímástol :)


Köszönöm a válasz!
Klemi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klemiadam írta:Mindenesetre köszönöm a segítséget! :)
Minden egyes nap amit ebben az országban töltök (szerencsére nem sok) erősíti bennem, hogy itt csak és kizárólag selejt termékeket árulnak. Azt is drágán. Ha nem az édesanyámról lenne szó, a házat is elbontatnám klímástol :)


Köszönöm a válasz!
Klemi
Klímát klíma boltból, cipőt a cipő boltból.

Én már szinte csak cukorért járok Multi áruház ba. :)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

sznupi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.29. 11:08

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: sznupi »

Sziasztok!

Van a beltériben egy elektronika panel, ezen van egy üvegbiztosíték, azt hiszem 15A.
Le kell szedni a beltéri külső burkát, így már könnyen hozzáférhető a panel, ki lehet húzni előre. Ha a bizti jó, akkor nézd meg hogy eljut e odáig az áram.
Ha szereltél már 230V készüléket, és kerestél már fázist egy szétszedett készüléken akkor menni fog. Ha nem, akkor keress valakit, aki már csinált ilyet.
Klímaszerelőket most szerintem hagyd ezzel, ilyenkor sokkal egyszerűbb munkákkal is kaszálnak, nem fognak ilyennel szarakodni. Bezzeg télen....

Ha a bizti jó, és az áram is eljut odáig, akkor a panel a hibás.
Bontva talán lehet kapni, de túl sok reményt ne táplálj. Bár ugyanez a panel van még a Galanz, Dimarson, Vestel, Daewoo modellek egy részében is.
De pl láttam vaterán nemrég egy komplett ugyanilyen daewoo felratú beltérit adtak el 3ezerért, aminek valami érzékelő baja volt, de a panel jó volt benne.

Lehet, sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy sokkal színvonalasabb készüléket vegyenek, ezért nem kell lenézni őket.
Amit meg klíma szerelőtől (vagy akármilyen más témában szakembertől) vesznek és csak kevéssel drágább mint a multikban, az pontosan ugyanaz a kínai "minőség"
Félreértés ne essék, én is utálom a multikat, sokkal jobb lenne ha minden ki manufaktúrában készülne. De jelenleg nem ez a helyzet, és ehhez kell alkalmazkodni... Na de nem politizálok, nem is ide való, de amúgy sincs értelme.
Remélem Kleminek tudtam segíteni.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Drágán de van hozzá alkatrész. A vezérlőpanel br 22000 FT ami pofátlanság.

Termisztor 1500 FT körül van.

Nem biztos, hogy panel bajos, meg kell nézni minden elektromos kötést valamelyik saru érvéghüvely is űzhet ilyen témát. Vasn a panelon 2 csatlakoás egy trafónak. Ha ép az üvegbizti ami 3-5A között van és meg se nyikkan rá kell mérni a hálózati táptarfóra primer oldal 230 voltos szekunder 12. A primer oldal a nyáklapon a bizti mellé van kötve. Fehér stekker 2 db vezetékkel ami egyszínű. Ott kell lennie ha áramot kap mindíg a 230 voltnak. H nincs akkor ott a hiba.

Galanz Dimarson Etic stb gépek sokszor 0 szakadtak a silány érvéghüvelyezések miatt.

Több esetben a 230/12V power trafó is megadja magát az hivatalosan 6000 FT de bármylik elektronikai boltban lehet venni helyette fillérekért trafót. minimum 10w-os kell.

Klemiadam
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.07.29. 19:35

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klemiadam »

Sziasztok,



Sikeresen beszereztem egy új panelt hozzá, és így a klíma legalább már bekapcsol, viszont induláskor a külső elindul, a belső keringető lapátok viszont állnak és a két szélső led villog, a középső folyamatosan ég és közben csipog.
Elképzelhető, hogy a belső lapátokat hajtó motor mehetett tönkre és ez okozta a panel hibáját is?



Köszönettel,
Klemi

Klemiadam
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.07.29. 19:35

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klemiadam »

sznupi írta:Sziasztok!

Van a beltériben egy elektronika panel, ezen van egy üvegbiztosíték, azt hiszem 15A.
Le kell szedni a beltéri külső burkát, így már könnyen hozzáférhető a panel, ki lehet húzni előre. Ha a bizti jó, akkor nézd meg hogy eljut e odáig az áram.
Ha szereltél már 230V készüléket, és kerestél már fázist egy szétszedett készüléken akkor menni fog. Ha nem, akkor keress valakit, aki már csinált ilyet.
Klímaszerelőket most szerintem hagyd ezzel, ilyenkor sokkal egyszerűbb munkákkal is kaszálnak, nem fognak ilyennel szarakodni. Bezzeg télen....

Ha a bizti jó, és az áram is eljut odáig, akkor a panel a hibás.
Bontva talán lehet kapni, de túl sok reményt ne táplálj. Bár ugyanez a panel van még a Galanz, Dimarson, Vestel, Daewoo modellek egy részében is.
De pl láttam vaterán nemrég egy komplett ugyanilyen daewoo felratú beltérit adtak el 3ezerért, aminek valami érzékelő baja volt, de a panel jó volt benne.

Lehet, sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy sokkal színvonalasabb készüléket vegyenek, ezért nem kell lenézni őket.
Amit meg klíma szerelőtől (vagy akármilyen más témában szakembertől) vesznek és csak kevéssel drágább mint a multikban, az pontosan ugyanaz a kínai "minőség"
Félreértés ne essék, én is utálom a multikat, sokkal jobb lenne ha minden ki manufaktúrában készülne. De jelenleg nem ez a helyzet, és ehhez kell alkalmazkodni... Na de nem politizálok, nem is ide való, de amúgy sincs értelme.
Remélem Kleminek tudtam segíteni.
Szia,

Köszönöm szépen! annyit elértünk, hogy a panel cseréje után a készülék bekapcsol.
Hausmaister klímák ügyében mindenkinek ajánlom a Hausmaister hivatalos e-mail címét. Nagyon készségesek viszont lassan válaszonak az e-milokra. Privátban szívesen megadom bárkinek az ott dolgozó kollega számát, szinte bármijen alkatrészt beszereznek elérhető áron. Az új panel 15ezer forint volt szállítással együtt!

Klemiadam
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.07.29. 19:35

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klemiadam »

Sziasztok,


Megoldódott a probléma.
A belső ventillátor motor volt a ludas.

Eredmény:
Panel csere házilag: 15e
Motorcsere házilag: 10e


Jelenleg kiválóan működik így nyár végére :)


Köszi,
Klemi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hausmaister klíma nem indul

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klemiadam írta:Sziasztok,


Megoldódott a probléma.
A belső ventillátor motor volt a ludas.

Eredmény:
Panel csere házilag: 15e
Motorcsere házilag: 10e


Jelenleg kiválóan működik így nyár végére :)


Köszi,
Klemi
Lehet egy szaki megoldotta volna egy motor cserével bontásból ... mondjuk kb. ennyiből. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése