Hiyasu klímákkal kapcsolatban

Moderátor: Klíma Király

sonicman
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.09. 21:05

Hiyasu klímákkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sonicman »

Üdv mindenkinek!
Van egy Hiyasu típusú klímám, mostanra már üzemel, de szeretnék róla többet is megtudni.
Beltéri: KF-20G
Kültéri: KF-20W

Azért nyitottam új témát, mert ez a klíma egy nagyon ritka példány és szinte semmit nem lehet találni róla neten.
Több kérdésem is lenne:
1.: Miért nem áll le a beltéri is, ha a hőmérséklet elérte a kívánt hőmérsékletet?
2.: Lehet-e fűteni a klímával? Ha igen, akkor mi az a hőmérséklet tartomány, ahol használható? Megjegyezném, hogy fagypont alatt már központi fűtéssel fűtünk. Engem a felső határ érdekelne, mert +16 fokon még nem engedte elindítani. Ha nem lehet vele fűteni, akkor a távirányítón a Dry mód mit takarhat?
3.: Nem boldogulok a távirányítóval. Van rajta sokféle funkció, de nem tudom, mire való. Pl: timer (időzítő) a bekapcsolást tudom időzíteni, de a kikapcsolást már nem, csak ha ott vagyok és benyomom a sleep-et.
4.: Létezik-e a klímához használati utasítás, szervízkönyv, egyéb dokumentáció? Ha igen, hol lehet beszerezni? (Ha van valakinek, megkérném, hogy küldje át.)

Ha valaki még használ ilyet és képben van a gyakori hibákkal, esetleg a távirányító funkcióit jól ismeri, akkor megkérném, hogy ossza meg ebben a témában.
Köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hiyasu klímákkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

1. Nem szokás hűtésben a ventilátort leállítani hisz a légmozgás is hűt. Illetve ha leáll a légmozgás akkor a szoba máik végében akár 5 Celsius fokkal is melegebb lehet ha arról süt a nap.
2. Ha van HEAT funkció a távirányítón akkor lehet fűteni vele.
2a. A Dry annyiszor volt kérdés -> http://www.szegedklima.hu/klima/klima_d ... zemmod.php
3. Ezt nem igen értem így segíteni sem tudok.
4. A Hiyasu egy GREE gyártású klíma de mikor ezek ideérkeztek még nem igen volt internet. Így nem tudom elektronikus formátumban van-e leírása, pláne magyarul. Talán akiknél landolt a klíma készlet Spanyolországból www.multikomplex.hu

Üdv.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése