LG klíma 29-es hibával áll!

Moderátor: Klíma Király

mavillszer
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:03

LG klíma 29-es hibával áll!

Hozzászólás Szerző: mavillszer »

Üdv a fórumozóknak!
Egy ismerősöm keresett meg,hogy az LG S12AF klímájukat, valamiért áramtalanították (valószínű közelgő vihar miatt).
Mikor újra be akarták kapcsolni akkor csak a 29-es kódot adja, ami külső ventilátor motor hibát ír, és nem indul a gép.
Hiába kapcsolták ki és vártak vele valamennyi időt akkor sem múlik el a hiba.
Amit néztem a gépen, ventilátor motor értékek az SM szerint jók voltak,viszont kézzel forgatva a motort nem mértem a Hall felől az adott
5 V-ot (2,6V pulzáló).
Kérdésem, hogy ez venti hiba lehet vagy vezérlő panel hiba? Amit nem tudtam mérni az a kimenő feszültség a venti felé (leszakadt az ég és menekülőre fogtam).Lehet-e valami módon resetelni esetleg a vezérlést, hátha elfelejtené ezt a jelzést?
Köszönöm a segítséget.
Csaba

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG klíma 29-es hibával áll!

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia elvileg Én nem találok CH29 check code-t csak a Single A sorozatnál van. Elvileg RAC nem használja ezt a check code-t.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mavillszer
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:03

Re: LG klíma 29-es hibával áll!

Hozzászólás Szerző: mavillszer »

Szia!
Egy összesített hibakód táblázatban találtam:
"CH29 LG Monosplit inverter Inverter kompresszor túl magas áramfelvétel"
Pénteken újra kimentem a helyszínre és mikor lebontottam a kültéri burkolatát már nem adta a hibakódot. A vezérlő panel az a fajta amelyikben csak egy piros LED van. Átmértem a kompresszort, ventilátort,betáp stb. minden rendben.Ekkor kértem meg a tulajt
indítsa el a készüléket. A gép szépen elkezdett dolgozni, kb 10 perc elteltével 6 C fokot mértem a beltéri kilépő oldalán. Tehát jó a készülék. Mitől javult meg? Nos az "élet" no meg az áramszolgáltató megoldotta a problémát. Ugyan is előtte nap volt egy 12 órás áramszünet, trafó cserére hivatkoztak. Ezalatt a gép szépen elfelejtette a hibakódot. Úgy gondolom lehetett valami alacsony feszültség (esetleg a rossz trafó végett) az indítás pillanatában és esetleg ezért érzékelt a PCB túl magas kompresszor áramot! Nem biztos csak egy feltevés.Szóval egy alapos feszmentesítés nem árt, aztán lehet keresgélni a hibát.
További szép napot mindenkinek.
Üdv.
Csaba

Válasz küldése