Daewo klima hiba

Moderátor: Klíma Király

Bandika
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.05.31. 06:58

Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: Bandika »

Sziasztok
Az alábbi hiba jelenséggel találkoztam Daewo klima javításához (alap on-off cak hűt )hívtak kb12-14 éve szerelték fel. A hiba a készülék önnálosodik hol veszi a távírányító jeleit hol meg nem azon belül is önnálloan változtatja beállított programját. Amikor kedve van akár több napig is teljesen jól működik de ha megbolondul akkor hiba hiba hátán. Ráadásul kettő van a lakásban és mind a kettő ugyan ezt a híbát produkálja. Lehet ezeket javítani gazdaságosan vagy inkább cseréljem le? Próbáltam a szomszéd távírányitójával is akkor ugyan ezt a hibát produkálta, a mi távírányítónk meg jól működött a szomszédban!Az utóbbi idők viharjaira gondolok lehet hogy túl nagy volt a feszültség ingadozás?

Bandika

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bandika írta:Sziasztok
Az alábbi hiba jelenséggel találkoztam Daewo klima javításához (alap on-off cak hűt )hívtak kb12-14 éve szerelték fel. A hiba a készülék önnálosodik hol veszi a távírányító jeleit hol meg nem azon belül is önnálloan változtatja beállított programját. Amikor kedve van akár több napig is teljesen jól működik de ha megbolondul akkor hiba hiba hátán. Ráadásul kettő van a lakásban és mind a kettő ugyan ezt a híbát produkálja. Lehet ezeket javítani gazdaságosan vagy inkább cseréljem le? Próbáltam a szomszéd távírányitójával is akkor ugyan ezt a hibát produkálta, a mi távírányítónk meg jól működött a szomszédban!Az utóbbi idők viharjaira gondolok lehet hogy túl nagy volt a feszültség ingadozás?

Bandika
Ez engem is érdekelne, engem egy AEG-hez hívtak. Az bekapcsol magától és hűt mint barom. Én ugyan nem mentem ki mert eszem nincs hozzá gazdaságosan mit tudnék tenni. Ha Galanz OEM akkor van vezérlő panel ha esetleg Gree vagy Midea de az ugye drága az AEG.nek úgy hogy nem hiszem hogy az.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mavillszer
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:03

Re: Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: mavillszer »

Sziasztok!
Valószínű vezérlőpanel hiba lesz. 12-14 év után működés után tápegység hibára gondolok. Ki kellene dobálni a kondikat a panelről
aztán próba. Kérdés, tulajnak megéri-e ez a sz....kodás?
Csaba

gru5555
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.24. 16:09

Re: Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: gru5555 »

Ettől a hibától eltekintve, a Daewoo klímák megbízhatóak? Most vásárolnék egyet, de nem sok véleményt láttam róluk. :?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

gru5555 írta:Ettől a hibától eltekintve, a Daewoo klímák megbízhatóak? Most vásárolnék egyet, de nem sok véleményt láttam róluk. :?
Szia,

Nem sokkal találkozom, talán nem olyan rosszak. De Én nem merem eladni, és szerintem akik klímatelepítésből élnek is így vannak ezzel.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mavillszer
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.07.30. 12:03

Re: Daewo klima hiba

Hozzászólás Szerző: mavillszer »

Sziasztok!
Érdeklődnék, tudna valaki service manualt egy DSB-F1277LH-NV Daewoo klímához?
Új felszerelés,pár napig működött,aztán áramtalanítva lett. Azóta nem akar hűteni,olyan mintha eldugult volna a kapiláris cső. Nem tudom mivel van szerelve, nem szedtem szét.
Köszi a segítséget.

Válasz küldése