Samsung AR12HSSDBWKN split klíma légtelenítése házilag

Moderátor: Klíma Király

hukhl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.08. 16:50

Samsung AR12HSSDBWKN split klíma légtelenítése házilag

Hozzászólás Szerző: hukhl »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a nitrogén palackos légtelenítési módon kívül létezik-e más mód is kültéri és beltéri összekötő csövének a légtelenítésére?
Olyanra gondolok, hogy ugye az üres habszifon nitrogén-dioxid gázzal lenne csak megtöltve és annak segítségével lehetne-e légteleníteni? :roll: Esetleg valami más olcsóbb megoldás nem létezik véletlenül? Az összeszerelést, beállítást mindent megtudok oldani saját magam, de csak a légtelenítés miatt nem hívnék klíma szerelőt, ha nem muszáj. Nitrogén palackot meg sajnos kölcsön kérni se tudnék. :(

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: hukhl

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AR12HSSDBWKN split klíma légtelenítése házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Légteleníteni, kell tehát nem idegen anyagot belerakni. Se nitrogén se széndioxid.

Tehát vákuumszivattyú ami kiszív amit csak tud.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

hukhl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.08. 16:50

Re: Samsung AR12HSSDBWKN split klíma légtelenítése házilag

Hozzászólás Szerző: hukhl »

Igen, ezt tudom, de vákuumszivattyúzás előtt nem szokták átfújatni nitrogénnel, hogy ne maradjon benne pára vagy nedvesség?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AR12HSSDBWKN split klíma légtelenítése házilag

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hukhl írta:Igen, ezt tudom, de vákuumszivattyúzás előtt nem szokták átfújatni nitrogénnel, hogy ne maradjon benne pára vagy nedvesség?
Hát teljesen új csővel van szerelve akkor nem. Ha pedig elő volt csövezve akkor illik lezárni hogy ne kerülhessen bele nedvesség. Illetve ilyen melegben egy 30 perces vákuum elpárologtatja azt az egy-két csepp vizet ami legrosszabb esetbe belekerül. De szerintem annyi se mehet bele a levegőből.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése