Midea Aurora WIFI?

Moderátor: Klíma Király

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Adott egy Midea Aurora klíma (leánykori nevén: MSABBU-12HRFN1-QRD0GW(B)), amit szeretnék WIFI képessé tenni.
Pár napot már elgugliztam ezzel kapcsolatban, de elég zavaros a kép.
Először is, elvileg egy féle WIFI stick van, ez (SK101):
Kép

de valójában van egy másik féle is, ez:
Kép

Most pedig jön a káosz...
A második féle stick-et egy helyen találtam csak, ott Aurora WIFI stick néven hivatkoznak rá, de a csatlakozója nem USB jellegű.
Az SK101-et javasolják mindenhol Mission és Aurora klímákhoz is, de valamiért olyan képeket tesznek be, ahol az Aurora klíma oldalába dugják az eszközt... ami nem lehet, mert a borításának a belsejében van kialakítva a csatlakozó.
A stick számára kialakított "fészek" inkább szögletes formájú eszköz befogadására tűnik alkalmasnak.

Felhívtam a forgalmazót (miután a levelemre nem válaszoltak), de ott csak kapcsolgattak egymás közt a munkatársak, érdemi info sehonnan nem jött vissza. Az egyikük azt mondta vegyem meg tőlük az eszközt és ha nem jó, küldjem vissza... a másik meg, hogy tőlük nem vásárolhatok... egyszóval nem volt túl bizalomgerjesztő a "support".

A kérdésem az, hogy próbálta már valaki a fent emített klímához csatlakoztatni az SK101 jelű eszközt? Sikeres lehet a művelet?

Előre is köszönök minden segítséget!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Nem sikerült információt szereznem ... próbáld a mideaponthut hátha neked válaszolnak. Én nyilván feketelistás vagyok. :-( Ha kapsz infót légy szíves oszd meg itt is. Köszönöm
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Mikor azt írtam, hogy "forgalmazó", az a midea.hu-t takarta.
Össze-vissza kapcsolgattak egymás közt a kollégák, kb. senki nem tudta, hogy miről beszélek, ellentétes infókat adtak (már ha adtak), írásos megkeresésre pedig nem is reagáltak.
Részemről egyes alá a "support" teljesítménye.
Viszont amíg nem jövök rá, hogy milyen eszközre van szükség ahhoz, hogy netezni tudjon a klíma, nem veszem meg. Annyira nem olcsó, hogy kockáztassak.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

mokush írta:Mikor azt írtam, hogy "forgalmazó", az a midea.hu-t takarta.
Össze-vissza kapcsolgattak egymás közt a kollégák, kb. senki nem tudta, hogy miről beszélek, ellentétes infókat adtak (már ha adtak), írásos megkeresésre pedig nem is reagáltak.
Részemről egyes alá a "support" teljesítménye.
Viszont amíg nem jövök rá, hogy milyen eszközre van szükség ahhoz, hogy netezni tudjon a klíma, nem veszem meg. Annyira nem olcsó, hogy kockáztassak.
Tőlünk még nem rendelt senki aurora-hoz, de mivel a missionba bele vagyon csomagolva nem gondolom hogy nem belevalót küldenének. A missionnak az oldalán van a csatlakozó, az aurorának pedig az előlap alatt. Csak aurora wifi lehet nekik külön raktáron.

Képet nem biztosít a magyar forgalmazó, az internetről kell össze lopkodni, a gyáriak meg szóba sem állnak veled és kb. 3 éves lemaradásban van az éppen aktuális weblapjuk, így onnan hiteles infót onnan sem lehet szerezni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Köszönöm! Azt tudom (mint írtam is), hogy mi az eltérés a Mission és az Aurora között :)
Igazából az a furcsa, hogy sehol sem találok infót arra vonatkozóan, hogy milyen kiegészítő kell hozzá. Az meg elég siralmas, hogy a hazai forgalmazó mennyire szervezetlen, illetve mennyire nincs felkészülve.
Viszont így le tudom vonni azt a tanulságot, hogy Magyarországon kb. senki nem használ Aurora klímát WIFI-vel. Pedig elég hasznos feature (lenne). :)
Keresgélek tovább és ha rájövök a megoldásra, megosztom itt is.

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Sziasztok!
Akkor válaszolnék is... magamnak :)
Röviden: az SK101 jó az Aurora klímába, működik vele.
Kicsit hosszabban: Bár minden katalógusban ennek a stick-nek a fényképét teszik az Aurora klímák kiegészítői közé, NEM fér bele. Az előlap belsejében kialakított helyre csak a szögletes tokozású WiFi eszköz fér(ne) be.
Ilyen viszont kb. sehol sem kapható. A megoldás az, hogy kicsit módosítani kell az SK101-et, vagyis meg kell szabadítani a burkolatától. Ez nem bonyolult, csak szét kell pattintani a "héj" két felét. Szerencsére nem ragasztott, csak össze van pattintva. Maga a NYÁK a csatlakozóval simán elfér, tökéletesen működik.
A stick-et viszont érdemes külföldről beszerezni, mert a hazai árnak kb. a felébe kerül.
Még egy kis kiegészítés... ilyen szedett-vedett, felkészületlen társaságot, mint a Midea support (bármelyik szintjéről beszéljünk is) én még nem láttam. Gyakorlatilag lehetetlen bármi értelmes és/vagy egyértelmű választ kiszedni belőlük. A külföldi support nem válaszol semmilyen megkeresésre, a hazai csak telefonon kommunikál, de ott sincs benne sok öröm. :)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

mokush írta:Sziasztok!
Akkor válaszolnék is... magamnak :)
Röviden: az SK101 jó az Aurora klímába, működik vele.
Kicsit hosszabban: Bár minden katalógusban ennek a stick-nek a fényképét teszik az Aurora klímák kiegészítői közé, NEM fér bele. Az előlap belsejében kialakított helyre csak a szögletes tokozású WiFi eszköz fér(ne) be.
Ilyen viszont kb. sehol sem kapható. A megoldás az, hogy kicsit módosítani kell az SK101-et, vagyis meg kell szabadítani a burkolatától. Ez nem bonyolult, csak szét kell pattintani a "héj" két felét. Szerencsére nem ragasztott, csak össze van pattintva. Maga a NYÁK a csatlakozóval simán elfér, tökéletesen működik.
A stick-et viszont érdemes külföldről beszerezni, mert a hazai árnak kb. a felébe kerül.
Még egy kis kiegészítés... ilyen szedett-vedett, felkészületlen társaságot, mint a Midea support (bármelyik szintjéről beszéljünk is) én még nem láttam. Gyakorlatilag lehetetlen bármi értelmes és/vagy egyértelmű választ kiszedni belőlük. A külföldi support nem válaszol semmilyen megkeresésre, a hazai csak telefonon kommunikál, de ott sincs benne sok öröm. :)
Köszi, de mivel Nekem sincs most fogalmam melyik képekről beszélsz, így Én se tudom továbbra sem hogy akkor most melyik melyik.

És igen aki wifist akar az vegyen missiont, akinek nem kell a wifi, az meg skippelje azt az infót hogy lehetne bele.

Szóval most Te most a bordásat vagy a sima falut rendelted?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Első hsz, első kép = SK101. Ezt rendeltem, működik Aurora-val.
Első hsz 2. kép... ez valami más, Midea WiFi modul, de más a csatlakozója is.

Azt nem értem, miért kéne bármit is skippelni. Adott egy feature, illik használni.
Az lenne a bosszantó, ha veszek egy eszközt, beszereléskor közlik, hogy persze-persze tudja ezt meg azt, aztán meg felejtsem el a feature-ök felét, mert csak :)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

mokush írta:Első hsz, első kép = SK101. Ezt rendeltem, működik Aurora-val.
Első hsz 2. kép... ez valami más, Midea WiFi modul, de más a csatlakozója is.

Azt nem értem, miért kéne bármit is skippelni. Adott egy feature, illik használni.
Az lenne a bosszantó, ha veszek egy eszközt, beszereléskor közlik, hogy persze-persze tudja ezt meg azt, aztán meg felejtsem el a feature-ök felét, mert csak :)
Igen rosszul, fogalmaztam. Mi klímaszerelők, ha nincs valamiről 100%-os infó akkor egy nem tudómmal letudjuk. Mi naponta harcolunk a disztributorokkal ... és annyi harc van így szezonban, hogy bevallom nem kérdeztem rá hogy hogyan is van ez a wifi vs. midea dolog.

A másik elvileg SK 102
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mokush
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.05.02. 14:34

Re: Midea Aurora WIFI?

Hozzászólás Szerző: mokush »

Pedig lehet, megérne egy misét. Nagyon hasznos cucc. :)

Válasz küldése