Simbio SB 1009 hiba

Moderátor: Klíma Király

mtbsrác
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.06.03. 01:17

Simbio SB 1009 hiba

Hozzászólás Szerző: mtbsrác »

Üdv!

Egy ismerősömnek viszlátot mondott a Simbio SB 1009 tipusu 2,5kw-os klímája. Tudom hogy vmi cimkézett kínai akármilyen klíma.
A hiba jelensége az hogy kikapcsolt állapotban elkezd sipolni, mint mikor megnyomjuk a távon egy gombot és jelzi hogy veszi a jelet. Erre bekapcsol a klíma. A táv jelét nemérzékelheti mivel másik helységben van. Ekkor össze vissza ugrál a funkció piktogrammok között a gép, és persze semmi se csinál. De ha bekapcsolom akkor se job a helyzet, nincs 1 perc hogy elkezdje ugyanezeket csinálni de ekkor a beltéri ventije pörög de ennyi.

Hozzáteszem mostoha körülmények között volt egy zöldségboltban ahol a krumplinak a pora belepte a beltéri belét, a kültéri vmivel tisztább :mrgreen: .
Sztem ez is lehet a hiba forrása, természetesen én csak tippelek ra. ;)

A gép:
Kép

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1009 hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

mtbsrác írta:Üdv!

Egy ismerősömnek viszlátot mondott a Simbio SB 1009 tipusu 2,5kw-os klímája. Tudom hogy vmi cimkézett kínai akármilyen klíma.
A hiba jelensége az hogy kikapcsolt állapotban elkezd sipolni, mint mikor megnyomjuk a távon egy gombot és jelzi hogy veszi a jelet. Erre bekapcsol a klíma. A táv jelét nemérzékelheti mivel másik helységben van. Ekkor össze vissza ugrál a funkció piktogrammok között a gép, és persze semmi se csinál. De ha bekapcsolom akkor se job a helyzet, nincs 1 perc hogy elkezdje ugyanezeket csinálni de ekkor a beltéri ventije pörög de ennyi.

Hozzáteszem mostoha körülmények között volt egy zöldségboltban ahol a krumplinak a pora belepte a beltéri belét, a kültéri vmivel tisztább :mrgreen: .
Sztem ez is lehet a hiba forrása, természetesen én csak tippelek ra. ;)

A gép:
Kép
Nagyon koszos lehet az a gép és valahol zárlatos az elektronika. Szét kell szedni kitisztítani, ha nagyon gázos akkor kontakt spray is bevethető.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mtbsrác
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.06.03. 01:17

Re: Simbio SB 1009 hiba

Hozzászólás Szerző: mtbsrác »

Igen az volt a baja hogy tiszta retek volt a belseje neki. Abba volt aztán minden mindenhol. Nemcsoda hogy össze-vissza működött :D. Tisztítás óta nem volt gond vele ;)

Válasz küldése