Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Moderátor: Klíma Király

krix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.04. 22:23

Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: krix »

Két kérdésem lenne. Van egy split klímánk itthon és két probléma van vele. Tavaly nyáron szerelték fel, tehát egy éves sincs, sőtt garis.

1) Átlag naponta random egyszer az orrunk alá durrant egy olyan 'szokásos' klímaszagot. Nem túl erőset és szinte azonnal meg is szűnik. A szakember, aki felszerelte, 15 éve klímázik, azt mondta, hogy ez ilyen, ahhoz hogy el eltűnjön szét kellene kapni az egészet. Habár se büdös, sem koszos nem volt, tavasszal ki lett mosva a szűrő és baktériumölő spray-vel ki lett fújva, mindezt a szakember csinálta, ez után jelent meg a büdös. Nemrég én is megpróbáltam kitakarítani, de habbal próbáltam és előtte utána megsegítem a folyadék terjedését permetezett kondenzvízzel. Hát talán jobb lett, talán nem. A ventilátor is csekkoltam, patyolat tisztának tűnik. Fülpiszkálóval két helyen belenyúltam, fehér maradt. A kérdésem a következő lenne: Ez tényleg ilyen? Együtt él ezzel más is? Mit lehet tenni? Érdemes-e? Talán a kiszáradással és az újra vizesedéssel lehet kapcsolatban, te ez tényleg csak egy amatőr tipp.

2) Nem lehet kikapcsolni az a kurva csipogást. Felébred az egész család ha valaki éjszaka hozzányúl. Megkerestem a nyomtatott áramkört, találtam két gyanús objektumos is, ami hangszórónak tűnt. Leszigeteltem a tetején a nyílást szigszalaggal és némi vattával. Hát nem nyert. Valakinek tippje, tapasztalata, ezzel kapcsolatban?

Az érintett készülék:
RCOOL 3,5 kw (GR12B6-GR12K6/GR12B6-KSZKLM501) Inverteres Hűtő-fűtő split klíma. Egyébként ez gyakorlatilag egy Gree Comfort klíma (GWH12KF-K3DNB1G), csak egy magyar forgalmazó saját márkanéven dobta ki. Service manual: http://gree.pl/resources/Nowe_27.02/RAC ... _9-12K.pdf

Előre is kösz,
Krix

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Használd folyamatosan hűtés üzemben, vagy kikapcsolás helyett inkább ventilátor üzembe tedd legalább 1-2órára.
X-Fan funkció?

http://www.szegedklima.hu/klima_automata_szaritas.php

csipogás, hát extra gépeknél kikapcsolható, olcsóbb gépeknél ki kell forrasztani a buzzer-t ha nem tudjuk elviselni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

krix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.04. 22:23

Re: Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: krix »

Köszönöm a gyors választ. Legyen szíves még írja meg a véleményét a következőekkel kapcsolatban:

A takarítást követő fél napon belül előjött újra ez az említett szag. Egyébként rendre folyamatos üzem közben jelentkezik. Azóta is kb naponta egyszer beküldi. Folyamatosan hűtő módban használjuk. Az x-fan funkciót használjuk, de az csak pár percig forgat. EZ tényleg 'ilyen' (ahogy az én telepítőm fogalmazott), ez van, vagy lehet tenni ez ellen valamit? Más típus is 'ilyen'? Merre kellene elindulni?

A csipogót én szívesen leragasztanám, vagy levenném, de nem találtam meg, mert szemrevételezéssel, se a service manuál alapján nem találtam meg. Hol keressem?

Előre is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Volt kolléga aki sarkosan fogalmazott.
- Nem a klíma büdös, mi vagyunk a büdösek.

Értsd. azt a szagot adja vissza a klíma amit beszív.
Beszívja, a hideg-nedves hőcserélőre a levegő páratartalmával együtt a szagok, élődolgok, szerves részecskék is beleragadnak.
majd amikor a klíma eléri a kívánt hőfokot, megszűnik a hűtés, a lecsapódott pára-víz-folyadék elkezd vissza párologni a kiszáradt belső levegőbe.

Na és ilyenkor van büdi.

Próbáld ki, hűtés/Cool üzemmódban tekerd le 18°C-re fusson 20 percig, majd szintén Hűtés/Cool módban tekerd fel +30°C-ra és szagold ... büdös lesz.

Mit lehet kezdeni? Tisztább levegőben kell használni/gondoskodni kell a tisztább levegőről. Nem tudom a konyha milyen messze van, csukott ajtónál használjuk-e. Étkezés van-e alatta üzem közben. Házi állatok? Akvárium? etc.

A Gree gépek igen csak sz@rul takaríthatóak, nem szedi szét szinte senki. Fújni bele gazdagon a fertőtlenítőt, amit 1-2 nap alatt lemos intenzív használat esetén.

A képeken mind szag /élő anyag / penész.

http://www.szegedklima.hu/klima_karbantartas.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

krix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.04. 22:23

Re: Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: krix »

Köszönöm a kimerítő válaszokat, ezzel tisztában vagyok. Sajnos nem kaptam valaszt a konkrét kérdéseimre. :(

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Néha kicsit büdös és nagyon csipog

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

krix írta:Köszönöm a kimerítő válaszokat, ezzel tisztában vagyok. Sajnos nem kaptam valaszt a konkrét kérdéseimre. :(
Kiléphet takarítani de ha nem jól használjuk akkor 1-2 nap újra koszos.

Mint a cipő.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése