Simbio SB 1012

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Megnézte ma a klímaszerelő, hűtőközeg meg van, valószínűleg a belsőhőmérékletérzékelő a hibás.
Megnézi lehet e rendelni...

Mekkora ellenállást kell mérni az érzékelőn szobahőmérsékleten?
Helyettesíthető NTC-vel?
Hát nekem nincs service manual és sajnos azt se tudom ki gyártotta. De nem Midea vagy Gree. Talán Chigo. Olyant keress hátha segít.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

15K -s a hőérzékelő, legalább is a szigetelőcsövön az a felirat szerepel. Viszont nem tudom, hogy NTC vagy PTC.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:15K -s a hőérzékelő, legalább is a szigetelőcsövön az a felirat szerepel. Viszont nem tudom, hogy NTC vagy PTC.

Gondolom még működik ha hőmérséklet emelkedésre nő az ellenállás akkor ptc ha csökken akkor ntc. Ha jól rémlik. Wikipédia segít. Még egy meromuszer
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:15K -s a hőérzékelő, legalább is a szigetelőcsövön az a felirat szerepel. Viszont nem tudom, hogy NTC vagy PTC.

Ja holegfuvoval kitudod olvasztani a tokjabol
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Van a beltériben 2 termisztor, az egyik 15K azon 7K körüli érteket mérek, a másik ami a csőhöz megy 20K felirattal, azon 28K-t.
Ennek a 20K-s termisztornak mi a szerepe? A gáz hőmérsékletét méri?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Van a beltériben 2 termisztor, az egyik 15K azon 7K körüli érteket mérek, a másik ami a csőhöz megy 20K felirattal, azon 28K-t.
Ennek a 20K-s termisztornak mi a szerepe? A gáz hőmérsékletét méri?
A jó előbb angolul bemásoltam mit csinál.
Ő a pipe termistor ami a hőcserélőn van, Ő figyeli a -7°C-t.
De mivel nincs diagramunk így ha veszel is egy 17K-s a B value -t nem tudom hogy lehetne kiszámol ... ha tényleg rossz a szenzor.

Olvaszd ki a tokjából hátha nem csiszolták le a típusát mielőtt becsomagolták.
termistor_b_value_diagram.jpg
És szerintem gáz hiányos az semmi más baja ... fejtse le azt ami benne van, mérje meg gramm-ra aztán dobja ki ... majd vákumlojon le mindent rendesen töltse fel grammra pontosan vadonat új hűtőközeggel ... és jó lesz. ha így se jó akkor senzor.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Köszönöm a segítséget!

Tegnap szétszedtem újra a beltérit, burkolat le és kifordítottam a panelt, a két szenzor csatlakozója le volt ragasztva, nem sikerült széthúni, de alaposan megmozgattam, emiatt a hőcserélő szenzor egyik kábele érintkezővel együtt kijjebb csúszott a csatiból, visszanyomtam és nem tudom hogy ettől vagy mástól, de megjavúlt a klíma...
Valószínűleg ugyan az volt a probléma mint legelősször, kontakt hiba volt valahol...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Köszönöm a segítséget!

Tegnap szétszedtem újra a beltérit, burkolat le és kifordítottam a panelt, a két szenzor csatlakozója le volt ragasztva, nem sikerült széthúni, de alaposan megmozgattam, emiatt a hőcserélő szenzor egyik kábele érintkezővel együtt kijjebb csúszott a csatiból, visszanyomtam és nem tudom hogy ettől vagy mástól, de megjavúlt a klíma...
Valószínűleg ugyan az volt a probléma mint legelősször, kontakt hiba volt valahol...

Helyes, keress másik szerelő t ha ő egyből gázpalackot nyúlt. És ezeket meg se nézte.

Az a ragasztó elszólta engedni ha csavarhúzó val megfeszitem.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése