Simbio SB 1012

Moderátor: Klíma Király

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Sziasztok,

Van egy Simbio split klimank, par napja lett feltotve gazzal, teljesen ures volt.
Az a gond vele, hogy kb 10 perc hutes utan lekapcsol a kulteri egyseg es nem is kapcsol vissza orak mulva sem.
Olyasmi a jelenseg, mintha nem erzekelne hogy visszamelegedett a szoba.
Ha kihozom a konnektorbol es megforditom a dugvillat es ugy dugom vissza, akkor bekapcsolas utan megint indul a kulteri es hut 10 percig.

Mi lehet a gond?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Sziasztok,

Van egy Simbio split klimank, par napja lett feltotve gazzal, teljesen ures volt.
Az a gond vele, hogy kb 10 perc hutes utan lekapcsol a kulteri egyseg es nem is kapcsol vissza orak mulva sem.
Olyasmi a jelenseg, mintha nem erzekelne hogy visszamelegedett a szoba.
Ha kihozom a konnektorbol es megforditom a dugvillat es ugy dugom vissza, akkor bekapcsolas utan megint indul a kulteri es hut 10 percig.

Mi lehet a gond?
Meg találták hogy hol szökött meg a hűtőközeg?
Ha nem akkor megint szökésben van, mint a lyukas gumiból csak azt a benzinkúton ingyen pótolhatjuk ...

Túl melegszik hűtőközeg nélkül és megállítja a védelem hogy ne égjen szét. Sokszor ki-be húzva jó eséllyel elég.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

A klima kb 5 éves, tavaly már nem hűtött, de előtte jól működött.
Most szerdán jött a klímás, megállapította hogy kifogyott a gáz (minusz-ban van), feltöltötte, bekapcsolta, kb 5 percig mérte a kífújt levegő hőmérsékletét, ami 8-9 C volt, közölte hogy működik jól, aztán összepakolt és elment.
Azóta a klíma hűt kb 10 percig, aztán lekapcsola kültéri és vissza már nem, a beltéri működik tovább.
Kondenzvíz nem jelenik meg a kb 1.5 m cső végén.

Amikor megvettük a klímát, ugyan ez vol a baja. Levettem az elejét, megmozgattam a panelt és a kábeleket, megjavult és azután jólműködött. Most is megmozgattam mindent, de nem javult...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:A klima kb 5 éves, tavaly már nem hűtött, de előtte jól működött.
Most szerdán jött a klímás, megállapította hogy kifogyott a gáz (minusz-ban van), feltöltötte, bekapcsolta, kb 5 percig mérte a kífújt levegő hőmérsékletét, ami 8-9 C volt, közölte hogy működik jól, aztán összepakolt és elment.
Azóta a klíma hűt kb 10 percig, aztán lekapcsola kültéri és vissza már nem, a beltéri működik tovább.
Kondenzvíz nem jelenik meg a kb 1.5 m cső végén.

Amikor megvettük a klímát, ugyan ez vol a baja. Levettem az elejét, megmozgattam a panelt és a kábeleket, megjavult és azután jólműködött. Most is megmozgattam mindent, de nem javult...
Akkor túl töltötte. Ha megnézed az oldalán ezt a játékot gramm-ra játsszák és nem minuszra meg pluszra.

99% hogy más baja van.

Forog a kültéri ventilátora mikor éppen hűt?

Ha hagyod mikor nem megy, akkor nem villog valamit a beltéri ... próbál valami hiba üzenetet küldeni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Forog a ventillátor a kültérin, mind a két csőcsonk hideg, minden működik úgy ahogy normálisan.
Semmi hibakód, semmikor. Kondenzvíz viszont nincs. (nincs eldugulva, belefújtam)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Forog a ventillátor a kültérin, mind a két csőcsonk hideg, minden működik úgy ahogy normálisan.
Semmi hibakód, semmikor. Kondenzvíz viszont nincs. (nincs eldugulva, belefújtam)
10 perc alatt nem is lesz kondenzvíz.

Ha leveheted az elejét, elektromos szakember vagy!

Akkor ha megy a kompresszor megfigyelheted hogy a belépő részen milyen hideg a cső. Ha deresedik akkor nincs benne gáz.

Ha fogod a hőmérőszenzort és úgy megy akkor az van "elnyúlva" és azt gondolja elég hideg van.

De az is lehet hogy kimegy a feszültség csak a kültéri nem megy.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Elektromos vagyok, igen. De rajz nélkül nem akartam piszkálni.
A kültérin egyik csonk sem deresedik, mindkettő hideg, az egyik picit nedves, néha 1-1csep lecsordul rajta.
Egy szenzor van ami látható, az elől a műanyagházban, megfogom de semmi változás...
Hallom a relét kattani a beltérin amikor a kültérit kapcsolja ki és be.

Ha átkapcsoljuk fűtésre és onnan vissza hűtésre, akkor elindul ujra a kültéri és hűt. Pontosan 7 percig.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Trianta írta:Elektromos vagyok, igen. De rajz nélkül nem akartam piszkálni.
A kültérin egyik csonk sem deresedik, mindkettő hideg, az egyik picit nedves, néha 1-1csep lecsordul rajta.
Egy szenzor van ami látható, az elől a műanyagházban, megfogom de semmi változás...
Hallom a relét kattani a beltérin amikor a kültérit kapcsolja ki és be.

Ha átkapcsoljuk fűtésre és onnan vissza hűtésre, akkor elindul ujra a kültéri és hűt. Pontosan 7 percig.
Nincs benne hűtőközeg.

5.4 Freeze prevention (Protection of the evaporator pipe from frosting)
• If the indoor pipe temperaure is below 0°C(32°F) in 7 min. after the compressor operates without pause while in cooling
cycle operation mode, ➔ compressor, outdoor fan are turned off.
• When indoor pipe temp. is 7°C(44.6°F) or higher after 2 min pause of compressor ➔ compressor, outdoor fan is turned
on according to the condition of the room temperature.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Ha nincs közeg, hogy/mivel hűt 7 percig?

Hétfőn felhívjuk a klímást, nem tudom mikor fog kijönni... remélem nem kér újabb ezreket... 17e volt a feltöltés + 5 a kiszállás...

Trianta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.06.24. 19:32

Re: Simbio SB 1012

Hozzászólás Szerző: Trianta »

Megnézte ma a klímaszerelő, hűtőközeg meg van, valószínűleg a belsőhőmérékletérzékelő a hibás.
Megnézi lehet e rendelni...

Mekkora ellenállást kell mérni az érzékelőn szobahőmérsékleten?
Helyettesíthető NTC-vel?

Válasz küldése