Beltéri kiváltása csőkígyóval

Moderátor: Klíma Király

dark84
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.06.18. 22:58

Beltéri kiváltása csőkígyóval

Hozzászólás Szerző: dark84 »

Üdvözlök mindenkit a fófumon.
Az lenne a kérdésem hogy egy kapillárcsöves 18000btu teljesítményű split klímánál ha le akarom cserélni a beltérit egy tartályban elhelyezett csőkígyóra, akkor milyen hosszú lehet ez a spirál?
Az elképzelés az hogy 8-as rézcsőből lenne. Meg kell-e egyeznie a csőhossznak a beltériben levő cső hosszával? Amennyiben lehet hosszabb, akkor lehet-e egyben, vagy párhuzamosan több rövid csőből kellene elkészíteni? Ha párhuzamosítani kell akkor kb. milyen hossz lenne ideális csövenként? Mennyivel lehet túllépni a gyári gáztöltet mennyiségét? (Több cső->nagyobb térfogat). Hűtésre is és fűtésre is szeretném használni. Tudom hogy a lemezes hőcserélő lenne a kézenfekvőbb megoldás, de a csöves hőcserélőhöz adottak az eszközök.
A válaszokat előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Beltéri kiváltása csőkígyóval

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

Ez szép tervezői feladat, ebben Én nem tudok segíteni. Ebben a hőségben nem gondolom hogy a fórumtársaknak van ideje ötletelni, két cím között.

Egyben nem gondolom hogy elég lenne szépen elosztva esetleg.

Dobd bele az egész gyári hőcserélőt, kb. ennyi energiát fektetnék bele.

De fűteni nem biztos hogy fog a hot start funkció nem tudom kivált-e hibát. Addig nem indul a ventilátor amíg a hőcserélő fel nem melegszik x értékre.

A ventilátor forgását is imitálni kellene mert kiáll hibára.

Egy kapilláris csöves kb. egyenlő az autóknál a karburátoros vezérlésnek, ami már évtizede ki van tiltva szabályozhatatlan energia pazarló.

Az forum.index.hu hőszivattyú építése topicban vannak harcos társak, ott ez lehet új gyakorlat ... de nekem nem tűnik rentábilis beruházásnak.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése