Midea Klima

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

bildikocska írta:Tisztelt Klíma Kriály!

Az irodánkban (3 szobából áll) 3 db klíma van, külön egységekből áll. Tavaly januárban szerelték őket fel. A 3 közül egyedül az enyémnél jelentkezik olyan probléma, hogyha 30 fokos meleg van odakint, akkor reggel hűt rendesen, mint a kisangyal, és olyan 10 óra tájékán, amikor már igazán szükség lenne rá, csak fújja a levegőt. Egyáltalán nem hűt. (Közben természetesen nem nyomkodom a távirányítót) Aztán egyszer meggondolja magát és hűt 10 percig, aztán megint meleget fúj. Ebből adódóan az én szobámban 22 fokra állítva is dupla olyan meleg van, mint a kolléganőmnél, aki csak 26-oson viszi.

Szerelőket már kihívtuk kétszer is, de mivel reggel jöttek, és akkor még működik, így én lettem hülyének titulálva, hiába mondtam el a problémámat nekik.

Télen fűt rendesen, tisztítva is lett, egyedül a legnagyobb melegekben hagy cserben.

Van esetleg ötlete, hogy mitől lehet?

Válaszát előre is köszönöm!
Szia!

Van pár ötletem, de a szerelőitekkel kellene megbeszélni hogy melegben nézzék meg. A tippem hogy még sincs a kültéri egység rendesen kitisztítva, kicsi teljesítményű a klímád, ezért túl melegszik. A többi már szakmai titok amit nem szívesen írók ki a webre.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Zocska
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.02.19. 00:57

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Zocska »

Szia.
Érdeklődnék h Midea inverteres klíma fűtés módba P4 híba jelenik meg? Mit jelent, hogy lehet javítani?
Előre is köszönöm.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Zocska írta:Szia.
Érdeklődnék h Midea inverteres klíma fűtés módba P4 híba jelenik meg? Mit jelent, hogy lehet javítani?
Előre is köszönöm.
Reménykedem, hogy garanciális. Itt vannak a hibakódok magyarul.


E0 Midea DC inverter EEPROM hiba
E1 Midea DC inverter Kommunikációs hiba a beltéri-, és kültéri egység között
E2 Midea DC inverter "zero-crossing" hiba
E3 Midea DC inverter Beltéri ventilátor motor hiba
E5 Midea DC inverter Kültéri termisztor szakadt, vagy rövidzár
E6 Midea DC inverter Beltéri szívott levegő, vagy csőhőmérséklet termisztor szakadt, vagy rövidzár
P0 Midea DC inverter IGBT túláram védelem
P1 Midea DC inverter Túl magas / alacsony feszültség
P2 Midea DC inverter Kompresszor nyomócsonk termisztor szakadt, vagy rövidzár
P3 Midea Multi DC inverter Kompresszor túláram védelem
P4 Midea DC inverter Inverter kompresszor hiba
P5 Midea Multi DC inverter "Eltérő / ütközö" üzemmód

hecs077
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.18. 19:51

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: hecs077 »

Tisztel Klíma Király!

Érdeklődnék, ha egy Midea invertes 3,5 kw klíma IGBT hibát dob, ez mennyire gyakori hiba? Mitől dobhat ilyen hibát? Könnyen javítható-e és Kb. mennyi lehet a javítási költsége.
A választ előre is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hecs077 írta:Tisztel Klíma Király!

Érdeklődnék, ha egy Midea invertes 3,5 kw klíma IGBT hibát dob, ez mennyire gyakori hiba? Mitől dobhat ilyen hibát? Könnyen javítható-e és Kb. mennyi lehet a javítási költsége.
A választ előre is köszönöm.
Szia,

IGBT hibát dob? Túl terhelést? Ha igen akkor valószínű megszorult a kompresszor és nem tudja elindítani, ezért túlterhelődik.

Vagy túl van terhelve a klíma, mondjuk ilyen hideg időben hűtéssel nehéz túlterhelni.

Szóval milyen kódot dob?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

hecs077
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.18. 19:51

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: hecs077 »

Klíma Király írta:
hecs077 írta:Tisztel Klíma Király!

Érdeklődnék, ha egy Midea invertes 3,5 kw klíma IGBT hibát dob, ez mennyire gyakori hiba? Mitől dobhat ilyen hibát? Könnyen javítható-e és Kb. mennyi lehet a javítási költsége.
A választ előre is köszönöm.
Szia,

IGBT hibát dob? Túl terhelést? Ha igen akkor valószínű megszorult a kompresszor és nem tudja elindítani, ezért túlterhelődik.

Vagy túl van terhelve a klíma, mondjuk ilyen hideg időben hűtéssel nehéz túlterhelni.

Szóval milyen kódot dob?


Szia!
Bocsánat a nem teljesen egyértelmű megfogalmazásért. Ez nem az én klímám ezt árulják. Ez a klíma le van szerelve az eladó állítása szerint IGBT hibája van. Elméletileg vihar után ment tönkre. Lehet-e, hogy a villámlás miatt ment tönkre és ezt a hibát adja? Igazából arra lettem volna még kíváncsi, hogy megéri-e vele foglalkozni vagy nem?
Köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hecs077 írta:
Klíma Király írta:
hecs077 írta:Tisztel Klíma Király!

Érdeklődnék, ha egy Midea invertes 3,5 kw klíma IGBT hibát dob, ez mennyire gyakori hiba? Mitől dobhat ilyen hibát? Könnyen javítható-e és Kb. mennyi lehet a javítási költsége.
A választ előre is köszönöm.
Szia,

IGBT hibát dob? Túl terhelést? Ha igen akkor valószínű megszorult a kompresszor és nem tudja elindítani, ezért túlterhelődik.

Vagy túl van terhelve a klíma, mondjuk ilyen hideg időben hűtéssel nehéz túlterhelni.

Szóval milyen kódot dob?


Szia!
Bocsánat a nem teljesen egyértelmű megfogalmazásért. Ez nem az én klímám ezt árulják. Ez a klíma le van szerelve az eladó állítása szerint IGBT hibája van. Elméletileg vihar után ment tönkre. Lehet-e, hogy a villámlás miatt ment tönkre és ezt a hibát adja? Igazából arra lettem volna még kíváncsi, hogy megéri-e vele foglalkozni vagy nem?
Köszönöm.
Kérdezz meg mást is, de szerintem nagyon veszélyes üzem.

Ha valóban csak egy zivataros idő alatt ment tönkre akkor egy vezérlő panel csere. Pontos típus esetén tudok árat mondani, de 30 - 50.000HUF között lesz.

Ha pedig valami még is van a kompresszorral ami ugye csak panel csere után derül ki ... hát az még ennyi.

Ha pedig alattomosan rossz a kompresszor és szétcsapja az új vezérlőt is, akkor nehéz onnan tovább menni.

Ilyen munkát jellemzően csak mi általunk eladott gépeknél szoktunk vállalni idegen gépnél túl nagy a rizikó.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

hecs077
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.18. 19:51

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: hecs077 »

Kérdezz meg mást is, de szerintem nagyon veszélyes üzem.

Ha valóban csak egy zivataros idő alatt ment tönkre akkor egy vezérlő panel csere. Pontos típus esetén tudok árat mondani, de 30 - 50.000HUF között lesz.

Ha pedig valami még is van a kompresszorral ami ugye csak panel csere után derül ki ... hát az még ennyi.

Ha pedig alattomosan rossz a kompresszor és szétcsapja az új vezérlőt is, akkor nehéz onnan tovább menni.

Ilyen munkát jellemzően csak mi általunk eladott gépeknél szoktunk vállalni idegen gépnél túl nagy a rizikó.[/quote]

Szia!

Nagyon szépen köszönöm az infókat. Amúgy ez lenne a típusa: MS12FU-12HRDN1
Üdv.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hecs077 írta:Kérdezz meg mást is, de szerintem nagyon veszélyes üzem.

Ha valóban csak egy zivataros idő alatt ment tönkre akkor egy vezérlő panel csere. Pontos típus esetén tudok árat mondani, de 30 - 50.000HUF között lesz.

Ha pedig valami még is van a kompresszorral ami ugye csak panel csere után derül ki ... hát az még ennyi.

Ha pedig alattomosan rossz a kompresszor és szétcsapja az új vezérlőt is, akkor nehéz onnan tovább menni.

Ilyen munkát jellemzően csak mi általunk eladott gépeknél szoktunk vállalni idegen gépnél túl nagy a rizikó.
Szia!

Nagyon szépen köszönöm az infókat. Amúgy ez lenne a típusa: MS12FU-12HRDN1
Üdv.[/quote]

Csak gyáriszám alapján lehet árat kérni. Több cég hozta az országba, és csak ahhoz adnak alkatrészt amit ők hoztak. Konkurenshez nem.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése