Midea klíma távoli vezérlés probléma

Moderátor: Klíma Király

Lajko
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.06.23. 18:53

Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Lajko »

Sziasztok!

Olyan problémával állok szemben, hogy két napja szereltek be egy Midea inverteres klímát ami wifis. Letöltöttem az Midea Air appot sikerült is össze hangolni a klímát a routerrel és telefonnal, ha otthoni wifin vagyok a telefonon tökéletesen működik,de ha már mobilnetre váltok vagy más wifire azt írja offline a klíma. Egésznap bújtam a netet kutatva a megoldás után,de semmi. Próbálkoztam,hogy levettem a jelszót a wifiről,hogy ne legyen biztonsági render,kikapcsoltam a tűzfalat,de egyszerüen semmi nem használ. Play arúházban írták jópáran ,hogy ugyan ez a probléma, de van olyan aki írt pár nappal ezelőtt,hogy tökéletes mobilnetről is. Van valakinek ötlete esetleg mert elég bosszantó,hogy egy 190 ezer ft -os gép aminek direkt ez lenne a plusz,hogy távolról lehessen kezelni nem működik elég bosszantó. Köszönöm előre is .

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Nem vagy nagy wiFi szakértő ... és kerülöm is az ilyen problémák miatt amennyire csak lehet.

Túl szigorú a routered szerintem.
Rakd a klímát fix ip cimre.
És arra az ip cimre engedje be minden portot.
DMZ deminitirezált zone ... na nem tudok angolul ... nem védett zóna menüben.
Vagy port forwarding ha tudod melyik portot szólítja meg.

hirtelen ennyi tudok mondani, a rohanásban.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Félek ez a Gree portjai.
TCP/10050, TCP/8188

De hirtelen ezt találom
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Lajko
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.06.23. 18:53

Re: Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Lajko »

Szia.

Először is köszönöm,hogy írtál. Azóta is fen áll a probléma sajnos. Már felvettem a kapcsolatot a mideával,de egyenlőre csak olyan leírást küldenek ami a local hálózatot oldja meg amivel eddig sem voolt gond. Routeren kellene állítgatni igen, de voltak kint informatikusok próbálták kideríteni,hogy milyen porton kommunikál ez a kínai csoda,de sehogy sem bírták kideríteni így nem tudják port forwardingolni. Már mindenhova írok,kérdezek,de nem tudom megtudni egyszerüen a kommunikációját. Megmondom az infósnak ezt a portot amit írtál hátha ezen menne ez is. Köszönöm

Laca64
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.12.03. 18:42

Re: Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Laca64 »

Ha estleg sikerült megoldani a wifi problémádat,megköszönném ,hogyan.
Ugyan ez a gondom.

Freya
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.07.26. 23:29

Re: Midea klíma távoli vezérlés probléma

Hozzászólás Szerző: Freya »

Szia!

Azóta már biztos megoldódott. Tudtommal, ha valamit kitesz az ember DMZ-be, az-az a tűzfalon kívülre, akkor már nem játszik a port átirányítás. Hiszen kint van a az eszköz közvetlen a világhálón. A legtöbb ilyen hibát az okozza, hogy a szolgáltató NAT-olja az ip címeket. Ez azt jelenti, hogy az az ip cím, amit kapsz a szolgáltatótól nem valós. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy router mögött vagy több más sorstársaddal. Egy valós ip cím van amit a szolgáltató routere (NAT-ja) kap. Azután akik mögötte vagytok már a routertől kapjátok a "fals" ip címet. Ezért amit a klíma küld ip címet a kliens programnak az kívülről a web felől nem látszik, ezért nem is talál rá semmi. Hálózatodon belül természetesen igen. Ha ez a baj, akkor lehet kérni a szolgáltatót, hogy vegyen ki a NAT-olásból és kapsz elérhető ip címet.

Üdv: Freya

Válasz küldése