Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Moderátor: Klíma Király

Sessyon
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.14. 05:20

Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Hozzászólás Szerző: Sessyon »

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Daewoo split klíma 1 hónap hibátlan működés után E9 hibakódot jelez.
Történet röviden;egyik nap délután kikapcsoltam mert zavart,hogy rám fújja a hideg levegőt. ( festés közben)
Estére vissza kapcsoltam és csak arra lettem figyelmes,hogy E9 hibakódot jelez és nem fúj hideg levegőt.
Kikapcsoltam aztán újra be és azonnal írta a hiba kódot.
Aznap este áramtalanítottam kb.15 perce aztán vissza kapcsoltam.25 percig szépen működött aztán a kültéri leállt. 3 perc elteltével újra indította magát,de max 10 másodperc elteltével kis sípolás és ismét leállt. Ezt kb háromszor csinálja egymás után,aztán kiírja az E9 hibakódot. ( persze a beltéri ugyan úgy megy tovább)
Teltek a napok ( folyamatos 30 fok körüli meleg a szabadban) bekapcsolástól számítva 25 percig működik aztán leáll.
Egyik este viszont 21 óra körül bekapcsoltam ( odakint kb.22-25 fok) és lás csodát 2 óra elteltével még mindig szépen működik 🤔!
Egyik nap nem volt túl meleg odakint kb.25 fok gondoltam bekapcsolom ...kíváncsiság...lás csodát...Semmi baja ...se hibakód se leállás.
Most az lenne a kérdésem,hogy akkor mi lehet a baja?
Kinti 25 fokig szépen működik, 25 fok fölött viszont csak 25 -30 percig és leáll.

Bárki bármilyen ötlettel,segítséggel tudna szolgálni annak nagyon hálás lennék.
üdv,
József

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Sessyon írta:
2019.08.14. 14:01
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Daewoo split klíma 1 hónap hibátlan működés után E9 hibakódot jelez.
Történet röviden;egyik nap délután kikapcsoltam mert zavart,hogy rám fújja a hideg levegőt. ( festés közben)
Estére vissza kapcsoltam és csak arra lettem figyelmes,hogy E9 hibakódot jelez és nem fúj hideg levegőt.
Kikapcsoltam aztán újra be és azonnal írta a hiba kódot.
Aznap este áramtalanítottam kb.15 perce aztán vissza kapcsoltam.25 percig szépen működött aztán a kültéri leállt. 3 perc elteltével újra indította magát,de max 10 másodperc elteltével kis sípolás és ismét leállt. Ezt kb háromszor csinálja egymás után,aztán kiírja az E9 hibakódot. ( persze a beltéri ugyan úgy megy tovább)
Teltek a napok ( folyamatos 30 fok körüli meleg a szabadban) bekapcsolástól számítva 25 percig működik aztán leáll.
Egyik este viszont 21 óra körül bekapcsoltam ( odakint kb.22-25 fok) és lás csodát 2 óra elteltével még mindig szépen működik 🤔!
Egyik nap nem volt túl meleg odakint kb.25 fok gondoltam bekapcsolom ...kíváncsiság...lás csodát...Semmi baja ...se hibakód se leállás.
Most az lenne a kérdésem,hogy akkor mi lehet a baja?
Kinti 25 fokig szépen működik, 25 fok fölött viszont csak 25 -30 percig és leáll.

Bárki bármilyen ötlettel,segítséggel tudna szolgálni annak nagyon hálás lennék.
üdv,
József
Kíváncsi lennék hol van a kültéri egység? Kültérben vagy padláson vagy légakna vagy valami zárt hely ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Sessyon
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.14. 05:20

Re: Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Hozzászólás Szerző: Sessyon »

Mi is gondoltunk arra,hogy nem megfelelő a szellőzése,ezért le lett szedve a borítása és le is lett szedve a helyéről.
Lásd a fóton

( ha most bekapcsolom sem áll le)
Csatolmányok
20190814_190159.jpg

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Burkolat nélkül pedig illene megállnia, nem kellene így szenvesztelni. Ennyi hely elég lenne szellőzéshez. Az útmutatóban csak E1,E2,E3 hiba szerepel .... hogy mi az E9 rejtély.
Én nem találom mit jelenthet.
A hozzá adott papírokban vagy gép dobozán nem szerepel valahol jó hogy a gép szerint mi a baj ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Sessyon
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.14. 05:20

Re: Daewoo DSB-F1202ELH-VKW

Hozzászólás Szerző: Sessyon »

E9=inverter module abnormality
Én ezt tálaltam ami talán valós lehet. Ezt onnan gondolom hogy egyesével kihúztam a csatikat és vártam a hibakódot. E3, E7, EF teljesen megegyezik a táblázatban levőkkel.
Nem lehet valami túlmelegszik és azért tilt le?
Ilyenkor meg semmi baja.
Csatolmányok
Screenshot_20190730-214320_Samsung Internet.jpg

Válasz küldése