Daikin Sensira FTXF35C/RXF35C 3,8 kW

Moderátor: Klíma Király

Geza
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.02. 14:52

Daikin Sensira FTXF35C/RXF35C 3,8 kW

Hozzászólás Szerző: Geza »

Sziasztok,

Most rendeltem meg egy Daikin Sensira FTXF35C RXF35C 3,8 kW-os split klímát hosszas gyötrődés és vajúdás után, amit valószínű, hogy talán a jövő héten be fognak szerelni.

Próbáltam beszerelési és javítási kézikönyvre rákeresni a neten erre a típusra (FTXF35C), de nem jártam sikerrel, gondolom azért mert ez a legújabb típus ebben a sorozatban.

Valaki esetleg tudna nekem segíteni ebben az ügyben?

A szerelési azért kell, hogy beszerelés előtt magam is elolvassam, hogy mit és hogyan kellene csinálnia a szakinak, mennyire tartja be a Daikin gyári előírásokat, javaslatokat, a javítási pedig későbbi hibakeresésekhez, hibakódok értelmezéséhez kellene.

Addig is sikerült letöltenem egy régebbi, hasonló típusú Daikin klíma javítási kézikönyvét "FTXF35A2V1B", de ebben azt olvastam, hogy a gyár

- 65 mm átmérőjű lyuk fúrását javasolja a falba
- 9,5 mm-es lágy rézcsövet
- szigetelési vastagság legyen 10 mm-nél nagyobb, de és itt idézem:

"Ha a hőmérséklet magasabb mint 30°C, és a relatív páratartalom
meghaladja a 80%-ot, akkor a szigetelőanyagoknak legalább 20 mm
vastagnak kell lenniük, hogy ne alakulhasson ki kondenzáció a
szigetelés felületén."


A kérdésem az lenne, hogy mennyire kell ezeket a speckókat komolyan vennie az ügyfélnek, jelen esetben nekem? Hogyha látom, hogy a szaki ezek közül egyet vagy többet nem tart be, figyelmeztessem erre, (rizikózva a belső hangon történő anyázást és még kitudja mit)?

Még azt is olvastam egy fórumon mostanában (már nem tudom hol, annyit olvastam ebben a témában az elmúlt hetekben), hogy a gyár a klíma egységet eleve feltöltve szállítja, de 5 méter csőhosszra elég anyaggal, és ha a cső ennél rövidebb lesz, akkor ennek arányában kell kiönteni belőle. Feltételezem, hogy ez nem a gázra hanem a kenőolajra vonatkozik. Jól sejtem?

Tehát valaki tudja, hogy ennél a Daikin klímánál is ugyanez vagy hasonló a helyzet? És ha igen, a szakit ne hagyjam folytatni a munkát ha nem ereszt ki az olajból?

És az utolsó kérdésem pedig: Mennyi ideig ajánlatos vákumozni a rendszert, mert olvastam már fél órát is, 1 órát is, és azt is, hogy aki 15 perc után abbahagyja az kókler.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daikin Sensira FTXF35C/RXF35C 3,8 kW

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Geza
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.02. 14:52

Re: Daikin Sensira FTXF35C/RXF35C 3,8 kW

Hozzászólás Szerző: Geza »

Köszönöm a linkeket!
Írtam a Daikin márkaboltnak a javítási kézikönyvért, meglátom milyen eredménnyel.

Válasz küldése