Split klímából központi klíma

Moderátor: Klíma Király

baranyro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.11.08. 21:38

Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: baranyro »

Sziasztok!

Hozzátok fordulnék segítségért mert az sz ötletem támadt, hogy a meglévő Whirlpool 5KW split klímámat jó volna központi klímává alakítani. Sajna nem találtam csövezhető beltérit a Whirpool kínálatában, csak más gyártókét. Szóval az volna a kérdésem, hogy esetleg mivel lehet össze hozni egy Whirpool kültérit melyik csövezhető beltérivel komminikálna? SPIW318A2WF a klímám tipusa.Beltérinek ezt néztem 5,3 kW - FSLUIF-180CE3, de más is lehetne ami működne együtt. Lehetséges összehozni ezt?
Előre is köszi a válaszokat

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát ha szereted a kihívást biztosan. kb. 10x lesz drágább mint Kínai kéz által előállított termék.

Szerintem kisebb feladat VW Golfba BMW X6 motort berakni, mint ezt megoldani.

Egy gyárral versenyezni ahol minden grammra ki van számolva ... és így majd mind veszteséges.

https://www.macrotrends.net/stocks/char ... re-diluted
Vágólap03.jpg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

baranyro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.11.08. 21:38

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: baranyro »

Engem inkább a bekötés érdekel ezen belül is a kommunikáció. Amúgy mindkét termék kínai, egyik se saját gyárban készül.
Csatolmányok
20221101_095348.jpg
20221101_095356.jpg

baranyro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.11.08. 21:38

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: baranyro »

Bocsi lehet , hogy félre érthető voltam . Nem átalakítani akarom a beltérit, hanem cserélni egy kereskedelmi forgalomba lévő de más gyártó csövezhető beltérijére. Kérdés, hogy ebben az esetben a Fisher beltéri tudja vezérelni a Whirlpool kültérit? Gondolom csak akkor tudja ha kommunikáció is megegyezik.

Erdei Gábor
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.12.18. 13:16

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: Erdei Gábor »

Sziasztok!

Pár hete futottam bele ebbe a kérdésbe. Nálam itthon egy inverteres 7,3as gép van átalakítva vizes rendszerű központi klímává amivel hűteni és fűteni is tudok. Átvertük a vezérlést, tök jől működik bár van még mit finomítani rajta. A lényeg, hogy a kérdésre is válaszoljak. KB 160.000Ft bruttó egy magasfali fan coil rendszerű beltéri de sajnos egy gyártó sem szavatolja, hogy működni fog idegen géppel és nem adja vissza a pénzed ha esetleg nem működik pl a te XY típusú masináddal. Kínából ha rendelsz az tök jó dolog. Év elején akartam venni 5db-ot, hogy itthon egységes masinák legyenek a falon. KB 200.000Ft-ra jött volna ki mert nekik ez nem mennyiség emiatt nagyon drága a szállítás. Amit tehetsz.
1. Átalakítassz minimum 5kw-os beltéri egységet vagy olyan kisebb beltérit amin minimum 8mm-es a nyomó csöved. Pl régebbi LG is ilyen ott a 3,5ös az 8/12-es csövezésű. Ez már határeset. Képes hűteni/fűteni egy 15-20 nm-es helyiséget. Én pl 7,3kw-os beltérit alakítottam át azért hogy legyen elég energia amit le tud adni a benne keringő folyadék. A következő amivel jó ha számolsz az a vezérlés. Fel kell okositani a masinát. Javasolni tudom az IR WiFi kapcsolatos infra távirányítót. KB 5.000ft/egység /helyiség Ezzel azt ered el, hogy egy aplikáción keresztül tudod vezérelni a teljes rendszered. Egy jeltovábbító képes helyiségenként az összes infra kommunikációs rendszered irányítani (hifi, tv, redőny vagy akármi).

Remélem hasznos információt tudtam adni.

Üdv

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Erdei Gábor írta:
2022.12.18. 13:36
Sziasztok!

Pár hete futottam bele ebbe a kérdésbe. Nálam itthon egy inverteres 7,3as gép van átalakítva vizes rendszerű központi klímává amivel hűteni és fűteni is tudok. Átvertük a vezérlést, tök jől működik bár van még mit finomítani rajta. A lényeg, hogy a kérdésre is válaszoljak. KB 160.000Ft bruttó egy magasfali fan coil rendszerű beltéri de sajnos egy gyártó sem szavatolja, hogy működni fog idegen géppel és nem adja vissza a pénzed ha esetleg nem működik pl a te XY típusú masináddal. Kínából ha rendelsz az tök jó dolog. Év elején akartam venni 5db-ot, hogy itthon egységes masinák legyenek a falon. KB 200.000Ft-ra jött volna ki mert nekik ez nem mennyiség emiatt nagyon drága a szállítás. Amit tehetsz.
1. Átalakítassz minimum 5kw-os beltéri egységet vagy olyan kisebb beltérit amin minimum 8mm-es a nyomó csöved. Pl régebbi LG is ilyen ott a 3,5ös az 8/12-es csövezésű. Ez már határeset. Képes hűteni/fűteni egy 15-20 nm-es helyiséget. Én pl 7,3kw-os beltérit alakítottam át azért hogy legyen elég energia amit le tud adni a benne keringő folyadék. A következő amivel jó ha számolsz az a vezérlés. Fel kell okositani a masinát. Javasolni tudom az IR WiFi kapcsolatos infra távirányítót. KB 5.000ft/egység /helyiség Ezzel azt ered el, hogy egy aplikáción keresztül tudod vezérelni a teljes rendszered. Egy jeltovábbító képes helyiségenként az összes infra kommunikációs rendszered irányítani (hifi, tv, redőny vagy akármi).

Remélem hasznos információt tudtam adni.

Üdv
Annyival egészíteném ki hogy On-Off-os beltérit vegyél. Persze van On-Off-os is digitális (soros) kommunikációval azt Én nem tudnám életre kelteni. Vagyis ventilátor üzemben lehet működik ha akkor nem keresi a kültéri párját.

Kínával Én nem versenyeznék, nem is teszem ... olcsóbban gyártanak mi a mi órabérünk most. Persze ez amilyen gyorsan változik lehet egy-két hónap és könyörögni fogunk az ilyen munkákért.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

baranyro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.11.08. 21:38

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: baranyro »

Sziasztok!

Köszi a segítséget, de még mindíg nem teljesen világos számomra hogy 2 különböző gyártmányú bel illetve kültéri egység hogy köthető össze, illetve mitől függ, hogy működni fog

baranyro
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.11.08. 21:38

Re: Split klímából központi klíma

Hozzászólás Szerző: baranyro »

Klíma Király írta:
2022.12.19. 19:46
Erdei Gábor írta:
2022.12.18. 13:36
Sziasztok!

Pár hete futottam bele ebbe a kérdésbe. Nálam itthon egy inverteres 7,3as gép van átalakítva vizes rendszerű központi klímává amivel hűteni és fűteni is tudok. Átvertük a vezérlést, tök jől működik bár van még mit finomítani rajta. A lényeg, hogy a kérdésre is válaszoljak. KB 160.000Ft bruttó egy magasfali fan coil rendszerű beltéri de sajnos egy gyártó sem szavatolja, hogy működni fog idegen géppel és nem adja vissza a pénzed ha esetleg nem működik pl a te XY típusú masináddal. Kínából ha rendelsz az tök jó dolog. Év elején akartam venni 5db-ot, hogy itthon egységes masinák legyenek a falon. KB 200.000Ft-ra jött volna ki mert nekik ez nem mennyiség emiatt nagyon drága a szállítás. Amit tehetsz.
1. Átalakítassz minimum 5kw-os beltéri egységet vagy olyan kisebb beltérit amin minimum 8mm-es a nyomó csöved. Pl régebbi LG is ilyen ott a 3,5ös az 8/12-es csövezésű. Ez már határeset. Képes hűteni/fűteni egy 15-20 nm-es helyiséget. Én pl 7,3kw-os beltérit alakítottam át azért hogy legyen elég energia amit le tud adni a benne keringő folyadék. A következő amivel jó ha számolsz az a vezérlés. Fel kell okositani a masinát. Javasolni tudom az IR WiFi kapcsolatos infra távirányítót. KB 5.000ft/egység /helyiség Ezzel azt ered el, hogy egy aplikáción keresztül tudod vezérelni a teljes rendszered. Egy jeltovábbító képes helyiségenként az összes infra kommunikációs rendszered irányítani (hifi, tv, redőny vagy akármi).

Remélem hasznos információt tudtam adni.

Üdv
Annyival egészíteném ki hogy On-Off-os beltérit vegyél. Persze van On-Off-os is digitális (soros) kommunikációval azt Én nem tudnám életre kelteni. Vagyis ventilátor üzemben lehet működik ha akkor nem keresi a kültéri párját.

Kínával Én nem versenyeznék, nem is teszem ... olcsóbban gyártanak mi a mi órabérünk most. Persze ez amilyen gyorsan változik lehet egy-két hónap és könyörögni fogunk az ilyen munkákért.
Erdélyi Gábor esetleg tudnál valami elérhetőséget adni?? Érdekelne, hogy sikerült összehozni a dolgot!

Az én elérhetőségem roland.barany.75@gmail.com vagy 302979406

Előre is köszi

Válasz küldése