Fűteni gázzal táhővel árammal hőszívattyúval.

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Fűteni gázzal táhővel árammal hőszívattyúval.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Van sokkal olcsóbb on-off 3,5 kw nominál(4,6 kw tankfűtés) levegő-víz hőszivattyúról anyagom ezentúl folyamatosan, mivel saját magamnak telepítettem egyet 150 literes tartállyal. A mérési eredményeket folyamatosan közlöm majd, HMV céljára használjuk. A kompresszor Daikin 407C, van egy beltéri egység, egy kültéri és egy hűtőközeg hőcserélős(tartálynam a rézcső kb 40m hosszan külső ívben)
Nagyobb on-off testvére egy 7 kw-os(8.7kw tankfűtés 250 literes tank) Debrecen közelében egy mgújuló energiás (pellet napkollektor+ ez a gép) rendszerbe kerül arról is kapok adatokat a jövőben.

Talán ezek a konkrét adatok is mondanak valamit, nem marketing, hanem valódi mérési eredmények.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Fűteni gázzal táhővel árammal hőszívattyúval.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ja az ár amit elfelejtette:
225000 FT és 300000 FT bruttó körül a kétféle gép.
Egyszerre lehet:
tartály fútés-beltéri egység hűt(nyári üzem)
kültéri hűt beltéri tartály fűt
Kültéri hűt beltéri egység és tartály fűt prioritás megosztással(egyszerre nem tudja de felváltva igen azaz ha a tartályt felfúti pl akkor automatikusan fű a beltéri tovább)

A 3,5 kw-os változat 5,4A-en jár tankfűtésben.
2 óra alatt fútötte fel a 14 fokos vizet 60 fokra teljes tartály térfogatban.
Táv és faliszabályzó jár hozzá.

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Fűteni gázzal táhővel árammal hőszívattyúval.

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Kedves Fórumozók!
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Van egy ZenithAir ablakklímám. Szeretnék vele fűteni de csak hűteni tud. Íme néhány adat:
Teljesítmény: 2 kW
Teljesítményfelvétel: 870 Watt
Gyártási dátum: 1992 vagy 1996
A kérdésem az h hogyan lehetne mondjuk a hideg útcát hűteni és a garázst fűteni. Segítségként még annyit hogy nincs beépítve. Egy komódon áll az ablaknál és hungarocelltáblákkal van körbekerítve. Nyáron "nagyjából ment a hűtés" , de azt tapasztaltam h ha nem volt nagyon meleg akkor nem nyomott ki nagyon nagy meleget. Ebbe még R22-es gáz van.Van a beltéri oldalán egy réz drót vagy cső(ami szerintem a termosztát). A kérdésem az lenne h hogyan lehetne ebből a gépből különösebb átalakítás nélkül fűtést is csinálni. Nembaj ha nem lenne 30fok.Előre is köszönöm a válasz(oka)t. :) ;)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Fűteni gázzal táhővel árammal hőszívattyúval.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Kedves Fórumozók!
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Van egy ZenithAir ablakklímám. Szeretnék vele fűteni de csak hűteni tud. Íme néhány adat:
Teljesítmény: 2 kW
Teljesítményfelvétel: 870 Watt
Gyártási dátum: 1992 vagy 1996
A kérdésem az h hogyan lehetne mondjuk a hideg útcát hűteni és a garázst fűteni. Segítségként még annyit hogy nincs beépítve. Egy komódon áll az ablaknál és hungarocelltáblákkal van körbekerítve. Nyáron "nagyjából ment a hűtés" , de azt tapasztaltam h ha nem volt nagyon meleg akkor nem nyomott ki nagyon nagy meleget. Ebbe még R22-es gáz van.Van a beltéri oldalán egy réz drót vagy cső(ami szerintem a termosztát). A kérdésem az lenne h hogyan lehetne ebből a gépből különösebb átalakítás nélkül fűtést is csinálni. Nembaj ha nem lenne 30fok.Előre is köszönöm a válasz(oka)t. :) ;)
Szia!

Hát nagyon sehogy, többe kerül a hús mint a leves.
Ha berakod fordítva hogy kívül hűtsön akkor belül fog fűteni ... de mivel a kívülre kerülő hűtőtest lefog fagyni így nem sokáig.
Egy leolvasztó elektronikát kreálni meg ...
De komolyra fordítva a szót, ne rakd be fordítva, beázik stb. Szóval ne tedd!

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése