-15°C -ig fűteni tudó klímák

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

-15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Egyes klímák hőszivattyús üzem módban tudnak akár -15°C-ig is fűteni. Ehhez azért egy két feltételnek teljesülni-e kell.
A kültéri egységet az uralkodó széljárásra derékszögben kell elhelyezni. Hiába állítja le a klímaberendezés a ventilátorát ha szél mégis csak lehűti leolvasztás közben ... így sosem végez a feladattal és csak hízik a jég .. romlik a COP érték.

Ha kérdésed volna írj vagy hívj. Ha telepítésről lenne szó Szeged és Budapest környékén keress bátran.

-15°C-ig fűteni tudó klímaberendezések.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

ezoltan
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:00

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: ezoltan »

A következő lenne a kérdésem:

Kb 4 hónapja vettünk egy kb 190m2es padlásteres házat. Jelenleg gázfűtés van benne. Azt még nem tudom kb mennyi lessz egy fűtési idényre a gázszámla, de kb.300-400e forintra számítok.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy ekkora házba mennyibe kerülne egy hütő-fütő klima beszerelése. A fűtési funkció fontosabb mint a hűtési, tehát elsősorban fűteni szeretnénk vele. Mindenképpen A kategoriás kellene.

Ki lehet-e olyan rendszert építeni ahol a klimák vezérelt áramról is tudnak müködni? (amikor van csak akkor persze, elvégre sokkal olcsóbb)

Arra vonatkozóan van-e információ, hogy egy közepes átlaghőmérsékletű télen ezek a klimák egy hasonló méretű házban hány kwh-t fogyasztanak el egy fűtési szezonban, tényleg csak nagyságrendileg érdekel, mert tudom ez azért több tényezőtöl is függ.

Az nem gond ha teljes mértékben a klimák nem tudják kielégiteni a fűtési igényt, pl. ha nagyon hideg van hiszen gázfűtés is van a házban.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ezoltan írta:A következő lenne a kérdésem:

Kb 4 hónapja vettünk egy kb 190m2es padlásteres házat. Jelenleg gázfűtés van benne. Azt még nem tudom kb mennyi lessz egy fűtési idényre a gázszámla, de kb.300-400e forintra számítok.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy ekkora házba mennyibe kerülne egy hütő-fütő klima beszerelése. A fűtési funkció fontosabb mint a hűtési, tehát elsősorban fűteni szeretnénk vele. Mindenképpen A kategoriás kellene.

Ki lehet-e olyan rendszert építeni ahol a klimák vezérelt áramról is tudnak müködni? (amikor van csak akkor persze, elvégre sokkal olcsóbb)

Arra vonatkozóan van-e információ, hogy egy közepes átlaghőmérsékletű télen ezek a klimák egy hasonló méretű házban hány kwh-t fogyasztanak el egy fűtési szezonban, tényleg csak nagyságrendileg érdekel, mert tudom ez azért több tényezőtöl is függ.

Az nem gond ha teljes mértékben a klimák nem tudják kielégiteni a fűtési igényt, pl. ha nagyon hideg van hiszen gázfűtés is van a házban.
Szia!

Tényleg sok mindentől függ, Én személy szerint csak átmeneti időszakra javaslom a klímát fűtésre ha van gáz fűtési rendszered. Ha Szeged környéki vagy kigurulok és egy fél-egy óra alatt mindent átbeszélünk ... ide írnom sajnos most sincs időm hosszabban.

Köszi Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ha meg BP és agglomeráció mi is szívesen segítünk.
A vezérelt áramról fűtő rendszert minden további nélkül ki lehet építeni, de kérdés milyen vezérelt áramra gondolsz?
Mert ha klíma akkor max az un "éjszakai" áram lehetséges
Hőszivattyúnak minősített termékek esetén a GEO és az országosan elérhető H tarifa
lásd itt:
http://kozlony.magyarorszag.hu/

A pontos ajánlathoz alaprajz és helyszíni szemle lenne szükséges. Adott esetben a fűtés átalakítása és a hőszigetelés is segíthet alacsonyabb hőfokú fűtés pl kisebb energiaigényű és a hőszivattyúk már ebben az esetben szóbajöhetnek.
Napkollektor esetleg napelem is lehetséges. Nem olyan egyszerű de nem hóis halálosan bonyolult a dolog.
Bármibe kezdesz a megtérülés számítása a leglényegesebb.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Történt ebben valamilyen megoldás vagy előrelépés?



ezoltan írta:A következő lenne a kérdésem:

Kb 4 hónapja vettünk egy kb 190m2es padlásteres házat. Jelenleg gázfűtés van benne. Azt még nem tudom kb mennyi lessz egy fűtési idényre a gázszámla, de kb.300-400e forintra számítok.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy ekkora házba mennyibe kerülne egy hütő-fütő klima beszerelése. A fűtési funkció fontosabb mint a hűtési, tehát elsősorban fűteni szeretnénk vele. Mindenképpen A kategoriás kellene.

Ki lehet-e olyan rendszert építeni ahol a klimák vezérelt áramról is tudnak müködni? (amikor van csak akkor persze, elvégre sokkal olcsóbb)

Arra vonatkozóan van-e információ, hogy egy közepes átlaghőmérsékletű télen ezek a klimák egy hasonló méretű házban hány kwh-t fogyasztanak el egy fűtési szezonban, tényleg csak nagyságrendileg érdekel, mert tudom ez azért több tényezőtöl is függ.

Az nem gond ha teljes mértékben a klimák nem tudják kielégiteni a fűtési igényt, pl. ha nagyon hideg van hiszen gázfűtés is van a házban.

Zúzó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.10.12. 23:47

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Zúzó »

Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy melyik klímát ajánlanátok fűtés szempontjából a kettő közül?
Egy téglablokkos bérházban szeretném használni(54nm)!
MITSUBISHI MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE KIRIGAMINE
vagy
LG P12MN ATHENA XTREME

A válaszokat előre is köszönöm

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Zúzó írta:Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy melyik klímát ajánlanátok fűtés szempontjából a kettő közül?
Egy téglablokkos bérházban szeretném használni(54nm)!
MITSUBISHI MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE KIRIGAMINE
vagy
LG P12MN ATHENA XTREME

A válaszokat előre is köszönöm
Szia, Én az LG ajánlom, azzal találkoztam többet, és nincs velük különösebb baj. Viszont ilyen drága gépek esetén megbízható - elérhető szerelőt válassz. Ugye ezeket telepíteni kell, nem működőképes állapotban veszed, és nagyon sok múlik a telepítésen. Illetve semmiképpen ne vegyél 2,5 változatot, fűtésre inkább a 3,5-es javasolt.

http://www.szegedklima.hu/klima/mitsubi ... fh35ve.php

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Bogaras
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.12.03. 12:02

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Bogaras »

Klíma vásárlás előtt álok,ebbe szeretném a segítségeteket kérni.Adott egy 58m2 tér aminek fűtését szeretném megoldani.Már több klímát nézegettem ,de a leírások alapján nehéz a legmegfelelőbbet kiválasztani. Amiket néztem: Gree GWH 18YD Amber /állítólag nagyon hangos/ Panasonic CS TZ 50 TKE/ Toshiba RAS-18N3AV2-E Suzumi Plus .Ha valakinek van valamelyik típusa ,vagy ismeri kérem ossza meg tapasztalatait,szívesen veszek más javaslatot is. Elvárásom lenne,hogy legalább -6 c külső hőmérséklet mellet is a lakásban a 20 -22 c hőmérsékletet biztosítani tudja és megbízhatóan működjön. Van e arra tapasztalat ,hogy milyen meleg levegőt fújnak be ezek a klímák,nekem most egy lg klímám van/S12 AM ASNW1264 GG1/ami 3,5-es és kicsinek bizonyul,+7 c kb 50 c levegőt fúj be,+2 c körül már csak 44 c és folyamatosan jegesedik a kültéri kb 10 percet olvaszt utána 30-40 percet fűt,és minél hidegebb van kint annál rosszabb a teljesítménye,most -5c van kint és 38 c levegőt fúj ez a hőfok már nem elég fűtésre a helységben 17- c fokot tart ilyenkor/amúgy nyáron hűtésre tökéletes/ .Igaz a klíma már kb 6 éves ,a mostani klímák is hasonló teljesítmény csökkenéssel dolgoznak? Szeretnék olyan klímát választani ami megbízhatóan fűtene és nem csak olvasztgatna folyamatosan Szerintetek a japán klímák közül érdemesebb keresgélni? Köszönöm a segítséget!

Bogaras
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.12.03. 12:02

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Bogaras »

Sziasztok.
Klíma vásárlás előtt álok,ebbe szeretném a segítségeteket kérni.Adott egy 58m2 tér aminek fűtését szeretném megoldani.Már több klímát nézegettem ,de a leírások alapján nehéz a legmegfelelőbbet kiválasztani. Amiket néztem: Gree GWH 18YD Amber /állítólag nagyon hangos/ Panasonic CS TZ 50 TKE/ Toshiba RAS-18N3AV2-E Suzumi Plus .Ha valakinek van valamelyik típusa vagy ismeri kérem ossza meg tapasztalatait,szívesen veszek más javaslatot is. Elvárásom lenne,hogy legalább -6 c külső hőmérséklet mellet is a lakásban a 20 -22 c hőmérsékletet biztosítani tudja és megbízhatóan működjön. Van e arra tapasztalat ,hogy milyen meleg levegőt fújnak be ezek a klímák,nekem most egy lg klímám van ami 3,5-es és kicsinek bizonyul/S12AM(ASNW1264GG1)/,+7 c kb 50 c levegőt fúj be,+2 c körül már csak 44 c és folyamatosan jegesedik a kültéri kb 10 percet olvaszt utána 30-40 percet fűt,és minél hidegebb van kint annál rosszabb a teljesítménye,most -5c van kint és 38 c levegőt fúj ez a hőfok már nem elég fűtésre a helységben 17- c fokot tart ilyenkor/amúgy nyáron hűtésre tökéletes/ .Igaz a klíma már kb 6 éves ,a mostani klímák is hasonló teljesítmény csökkenéssel dolgoznak? Szeretnék olyan klímát választani ami megbízhatóan fűtene és nem csak olvasztgatna folyamatosan :)
Szerintetek elég 58m2 re az 5kw vagy inkább a 7 kw körüli kellene.Köszönöm a segítséget!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bogaras írta:Sziasztok.
Klíma vásárlás előtt álok,ebbe szeretném a segítségeteket kérni.Adott egy 58m2 tér aminek fűtését szeretném megoldani.Már több klímát nézegettem ,de a leírások alapján nehéz a legmegfelelőbbet kiválasztani. Amiket néztem: Gree GWH 18YD Amber /állítólag nagyon hangos/ Panasonic CS TZ 50 TKE/ Toshiba RAS-18N3AV2-E Suzumi Plus .Ha valakinek van valamelyik típusa vagy ismeri kérem ossza meg tapasztalatait,szívesen veszek más javaslatot is. Elvárásom lenne,hogy legalább -6 c külső hőmérséklet mellet is a lakásban a 20 -22 c hőmérsékletet biztosítani tudja és megbízhatóan működjön. Van e arra tapasztalat ,hogy milyen meleg levegőt fújnak be ezek a klímák,nekem most egy lg klímám van ami 3,5-es és kicsinek bizonyul/S12AM(ASNW1264GG1)/,+7 c kb 50 c levegőt fúj be,+2 c körül már csak 44 c és folyamatosan jegesedik a kültéri kb 10 percet olvaszt utána 30-40 percet fűt,és minél hidegebb van kint annál rosszabb a teljesítménye,most -5c van kint és 38 c levegőt fúj ez a hőfok már nem elég fűtésre a helységben 17- c fokot tart ilyenkor/amúgy nyáron hűtésre tökéletes/ .Igaz a klíma már kb 6 éves ,a mostani klímák is hasonló teljesítmény csökkenéssel dolgoznak? Szeretnék olyan klímát választani ami megbízhatóan fűtene és nem csak olvasztgatna folyamatosan :)
Szerintetek elég 58m2 re az 5kw vagy inkább a 7 kw körüli kellene.Köszönöm a segítséget!
Az 5kW-os klímák, már nem lesznek csendesek. Inkább akkor már 2 db. 2,5 vagy 3,5 azok csendesebbek és több fog belőlük így olcsóbbak is.

Minél melegebbet fújatsz velük annál többet fogyasztanak. Ha leveszed a belső ventilátor fordulatszámát akkor kevesebb levegőt mozgat amit jobban felmelegít. Ha növeled a ventilátor fordulatszámát akkor nem tudja annyira felmelegíteni de kevesebbet fogyaszt.
Q = c x m x DeltaT
Q teljesítmény
c a levegő fajhője
m a levegő mennyiség
DeltaT amennyit a klíma melegít.
A Te géped maximum 570m3/h tud fújni
-5 | 1,1 x 570 x (38-17) = 3,65kW
+7 | 1,1 x 570 x (50-22) = 4,87kW
+2 | 1,1 x 570 x (44-22) = 3,82kW
de gondolom nem maxon megy ...

http://www.szegedklima.hu/klima/melyik_ ... utesre.php

Van egy maximum amit klíma elérhet, ez kb. 55°C.

Visszatérve a Te gépedre. Sajnos a hőmérséklet érzékelő szenzorok az évek folyamán elnyúlnak. Az S12AM-re tudomásom szerint nem lehet rácsatlakozni szerviz szoftverrel hogy leellenőrizzük jó hőmérsékleteket lát-e. Rendelni még lehet hozzájuk az idén 5.900 és 3.900 + ÁFA-ért küldetek egy kültéribe ... de sajnos összesen 5db. van benne.

A másik nem tudom mikor volt karbantartva rendese, ha elkoszolódik nyáron a kültéri akkor nem tud hőt felvenni. Ha a beltéri mókuskerék akkor meg nem mozgatja a levegőt.
http://www.szegedklima.hu/klima_karbantartas.php

Mindegyik klímának kell olvasztania a működési elvük ugyan az, csak az új gépnek valószínű minden hőmérséklet érzékelője pontos. Így pontosabban tudja mikor kell olvasztani, az is baj ha hamarabb (Te esetedben) vagy később akkor meg folyamatosan jeges és nem fűt rendesen.

Azt is tudni kell hogy ez a 0°C - -5°C közötti idő legrosszabb. Itt még sok a páratartalma a külső levegőnek -5°C alatt már annyi nem sok hogy számottevő kifagyjon.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése