Daikin Nexura vagy Ururu Sarara fűtésre?

Moderátor: Klíma Király

windisch
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.11.17. 08:26

Daikin Nexura vagy Ururu Sarara fűtésre?

Hozzászólás Szerző: windisch »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni fűtő klímákkal kapcsolatban.
Egy 50 m2-es másfélszobás téglalakásban szeretném az egyik szobában a gáz-héra fűtést, a másikban pedig a fali kéményes gázkonvektort ( a szoba levegőjét használja el és a kémény is egy belső falba csatlakozik) megszüntetni.
A klímák amiket néztem:

Daikin Ururu Sararara (újjabb típus, R32-es) ( fűtés -20C-ig). Ez azért szimpatikus, mert ugyan oldalfali, de elvileg a legoptimálisabb a légterelő zsaluzata a többi klímához képest.

Daikin Nexura (fűtés -15C-ig) Ez a típus azért tetszik mert képes csak konvekciós fűtésre, nincs légáram. Ha ez igaz, már csak abban vagyok bizonytalan, hogy a -15C-os fűtéshatár mennyire jelent hátrányt a teljes klímával való fűtéshez. Ha nem elég a -15C-ig, lehet-e mondjuk egy 5-6kW-os Multi kültérire rákötni azt a 2 beltérit ami már képes -20, -25 fokig fűteni.

Fujitsu ASYG-09LTCA (fűtés -20C-ig). Erről a gépről azt hallottam, hogy nem engedi 45 foknál kisebb nyílásszögbe a terelőzsalut beállítani, egy idő után gyárilag visszaáll.

LG Athena Xtreme (Fűtés -25C-ig). ( Az LG-kről meg azt olvastam, hogy már alumínium hőcserélőt használnak a kültériben, és gyakran kilukadnak.)
A legfontosabb szempont, hogy ez lenne a kizárólagos fűtés és ne legyen zavaró légmozgás (ami arcot éri, vagy huzathatást kelt), valamint, hogy éjszaka is aludni lehessen a szobákban.

Az ár nemigazán számít, mert 1. emeleti a lakás így a kéménybélelés egy kész vagyon lenne és a radiátor kiépítések stb. is, de a klimatizálás is tervben van. Ami még fontos, hogy jó alkatrészellátása is legyen legalább tíz évig és H tarifa alkalmas legyen.

Bármilyen ötletre kíváncsi vagyok.


Gondolom ha nem írtál települést akkor Bp. Az nekünk jó Klímakirály nem nagyon jár arrafelé de övé ez a fórum, tehát ha engedi segítünk...
LG nem alu csak az alapmodellek...
Samsungnak a better best sorozat is tűrhető
Kimagasló a fűtési képessége a Fuji LTCA sorozatnak. a 45 fok igaz Még a LUCA sorozat esetleg

Gree u-crown még esetleg.-30C
A Daikin modellek szerintem nagyon túlárazottak és teljesítményben nem hozzák azt ami nagy hidegben kellene fűtésre.
Alketrész mindenhez van a Samsunghoz a legolcsóbb. A Daikin ill japánok drágábbak.( a Daikin talán a legdrágább alkatrészben)

Érdemes az Euroventet is megnézni a berendezések beltéri légszállítását illetve az alacsony külső hőm esetén a fűtési teljesítményt mert ott már a COP másodlagos -20C körül a lényeg azt a pár napot fűtse ki. Persz amelyik nagyobbat tud az sok esetben ugyanolyan takarékos mint a szoftverrelél jobban visszakorlátozott gép.

Fontos a beltéri légszállítása is ezek a fűtési adatok az euroventen max beltéri venti 20C belső hőm esetén érvényesek.

Fűtés esetén szerintem ez az egyik legfontosabb dolog ott a Fujitsu LTCA előnye egyértelmű.

http://www.eurovent-certification.com/e ... re_marque=

http://www.eurovent-certification.com/e ... _affiche=1

http://www.eurovent-certification.com/t ... _affiche=5

http://www.eurovent-certification.com/e ... 2F+S+%2F+R

http://www.icglimited.co.uk/library/web ... 4-100).pdf
28. oldal

Sok Fujitsu megy gyilkos üzemmódban. Talán a legjobb a Nocria volt majd 10 éve megy sok helyen 24 órás üzemben hiba nélkül....

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daikin Nexura vagy Ururu Sarara fűtésre?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hello,

igen a fórum szerverének díját Én fizetem valóban, de attól még itt mindenki azt ír amit akar. :-) Én nem törlők senki és semmit.
nem tudom hogyan sikerült bele javítani a kérdező hozzászólásába, de máskor ilyent ne csináljunk.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Daikin Nexura vagy Ururu Sarara fűtésre?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

windisch írta:Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni fűtő klímákkal kapcsolatban.
Egy 50 m2-es másfélszobás téglalakásban szeretném az egyik szobában a gáz-héra fűtést, a másikban pedig a fali kéményes gázkonvektort ( a szoba levegőjét használja el és a kémény is egy belső falba csatlakozik) megszüntetni.
A klímák amiket néztem:

Daikin Ururu Sararara (újjabb típus, R32-es) ( fűtés -20C-ig). Ez azért szimpatikus, mert ugyan oldalfali, de elvileg a legoptimálisabb a légterelő zsaluzata a többi klímához képest.

Daikin Nexura (fűtés -15C-ig) Ez a típus azért tetszik mert képes csak konvekciós fűtésre, nincs légáram. Ha ez igaz, már csak abban vagyok bizonytalan, hogy a -15C-os fűtéshatár mennyire jelent hátrányt a teljes klímával való fűtéshez. Ha nem elég a -15C-ig, lehet-e mondjuk egy 5-6kW-os Multi kültérire rákötni azt a 2 beltérit ami már képes -20, -25 fokig fűteni.

Fujitsu ASYG-09LTCA (fűtés -20C-ig). Erről a gépről azt hallottam, hogy nem engedi 45 foknál kisebb nyílásszögbe a terelőzsalut beállítani, egy idő után gyárilag visszaáll.

LG Athena Xtreme (Fűtés -25C-ig). ( Az LG-kről meg azt olvastam, hogy már alumínium hőcserélőt használnak a kültériben, és gyakran kilukadnak.)
A legfontosabb szempont, hogy ez lenne a kizárólagos fűtés és ne legyen zavaró légmozgás (ami arcot éri, vagy huzathatást kelt), valamint, hogy éjszaka is aludni lehessen a szobákban.

Az ár nemigazán számít, mert 1. emeleti a lakás így a kéménybélelés egy kész vagyon lenne és a radiátor kiépítések stb. is, de a klimatizálás is tervben van. Ami még fontos, hogy jó alkatrészellátása is legyen legalább tíz évig és H tarifa alkalmas legyen.

Bármilyen ötletre kíváncsi vagyok.
Hát nem tudom, mind a négy jó választás lehet. Mindegyikből van egy-két darab amire van rálátásom. De sajnos mind csak kiegészítő fűtésnek van. És általában nem használják mert a gáz csendesebb.

Viszont elég sok gép van szerelve manapság fűtésre. Még a leggagyibb Daikin is, és azok is mennek úgy hogy nem hívogatnak az ügyfelek. Mondjuk a drága gépek tulajai már általában már másnap hívnak, és nem sörözni. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése