Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Szia.

Az én klímám 5W és 1250W között ingadozik attól függően mekkora a különbség a beállított és a valós hőmérséklet között.
Általában olyan 200-300W folyamatos fogyasztása van ha elérte a kívánt hőmérsékletet, leolvasztgatásnál felmegy maxra pár percre, ha meg kisüt a nap akkor leáll a kompresszor és 5-10W körül fogyasztgat a ventilátor miatt.
a két képen egy-egy nap látható amikor sütött és amikor nem sütött a nap.
a klima 23 fokra volt mindig beállítva, az ugrálás az 5 perces adatrögzítés miatt van, kWh-ból számolom vissza, 120W igy a felbontás de azért látszik az eloszlás.
klimafogy 2.png
klimafogy 1.png
kicsit kiátlagoltam a fogyasztást igy jobb:
klimafogy 3.png
remélem segít.

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

És még 1:
klimafogy 4.png

Várjuk a folytatást értékes adatokat közölsz ami sok segítség a választani nem tudóknak. Mivel már pár éve üzemeltetsz ilyen gépet, mint felhasználónak mekkora üzembentartási költségei volta?(nem az áramfogyasztásra gondoltam).

poldi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.05.29. 19:26

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: poldi »

Köszi szépen a segítséget!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

poldi írta:Sziasztok!

Fűtéskorszerűsítés előtt állok s pár napja az inverteres klíma is bekerült a lehetőségek közé. Olvasom sok helyen hogy az inv. klímák teljesítménye nem állandó, hanem 1-6kW között mozog (adott típus esetén) és folyamatosan működik. Ez azt jelenti, hogy ha 0-24 be van kapcsolva a gép télen, akkor minimum 1kW-on pörög a gép mindig vagy ez csak arra vonatkozik, amikor a klíma fűtés funkcióban van? Másképp fogalmazva, vannak olyan intervallumok (mikor eléri a beállított hőmérsékletet) amikor egyáltalán nem fogyaszt?
Másik kérdésem: Samsung Jungfrau K - mi a véleményetek róla? Megbízható? Megéri megvenni ennyi pénzért?
Köszi a segítséget! :o)
Szia!

A szabályozási tartomány ugyanaz mint a kazánoknál amik tudnak égőt modulálni. Tehát ha elég az 1kW akkor annyit fűt ha még az is sok akkor kikapcsol.

Akkor komfortos a fűtés ha nem kell sokszor ki-be kapcsolni. Olyan klímát kell válassz aminek széles a mükődési tartománya. A kérdéses klíma már igen csak extra így nem sok jobbat találsz.

(Igyekszem válaszolni de szezonban nem mindenre marad idő.)

Üdv. Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

poldi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.05.29. 19:26

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: poldi »

Szia Imre!

Működési tartomány alatt mit értesz? Teljesítményt? Vagy hőmérsékletet? Vagy valami egyebet?
Köszi!

Poldi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

poldi írta:Szia Imre!

Működési tartomány alatt mit értesz? Teljesítményt? Vagy hőmérsékletet? Vagy valami egyebet?
Köszi!

Poldi
Igazad van. Az első mondatban még szabályozásit írtam ... A 3,5kW-os BLDC motoros klímák lelassulnak 1 kW alá jellemzően 0,9 de van ami 0,6-ig is lemehet.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tomi76
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.08.05. 15:35

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: tomi76 »

Sziasztok!
Klíma vásárlás előtt állok,télen fűteni is szeretnék vele.
Kérdésem csak az lenne hogy a AR7000H (BETTER) AR09HSSDAWKNEU SAMSUNG TRIANGLE klímban van e csepptálca fűtés mennyire alkalmas fűtésre. Modjok -7 c fokon mekkora a soop értéke.

atti73
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.08.06. 10:38

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: atti73 »

Üdv! Tanácsot szeretnék kérni klímaválasztás témában.
Egy régi építésű két szintes sóskúti mészkő ház fűtését szeretném átalakítani. Alapterület kb 35nm, tetőtér kb 25nm.
Jelenleg elektromos padlófűtés van, ami jelentősen megterheli a pénztárcánkat.
A házon van vékony hungarocel szigetelés, illetve a tetőtéren is kőzetgyapot. A villanyszámla mellett, állandó problémát jelent a párásodás is.
Eredetileg egy vegyes tüzelésű kazán kiépítésben gondolkodtam, de idővel eljutottam erre a fórumra, és elgondolkodtam a klímás megoldáson is.
Előbbi kiépítése jóval macerásabb és költségesebb is (nincs kémény) lenne, nem beszélve a vele járó egyéb kellemetlen tényezőkkel (tisztítás, favágás stb).
Nem tudom, ezen információk alapján lehet-e okosat mondani, vagy egyáltalán van-e értelme klímában gondolkodni, illetve ha igen, akkor milyenben?

Köszönöm előre is.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

tomi76 írta:Sziasztok!
Klíma vásárlás előtt állok,télen fűteni is szeretnék vele.
Kérdésem csak az lenne hogy a AR7000H (BETTER) AR09HSSDAWKNEU SAMSUNG TRIANGLE klímban van e csepptálca fűtés mennyire alkalmas fűtésre. Modjuk -7 c fokon mekkora a soop értéke.
Szia!

Sajnos Én nem férek hozzá a kért adatokhoz. De azt kijelenthetjük hogy 99,99% ban nincs csepptálca fűtés a split klímákban. Általában utólag kell beleszerelni mér amennyiben nem lehetséges olyan helyre a kültérit hogy szabadon kifolyjon a leolvasztott dér.

A kiválasztott modell nem a gagyi kategória nyugodtan fűthetsz vele.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
tomi76 írta:Sziasztok!
Klíma vásárlás előtt állok,télen fűteni is szeretnék vele.
Kérdésem csak az lenne hogy a AR7000H (BETTER) AR09HSSDAWKNEU SAMSUNG TRIANGLE klímban van e csepptálca fűtés mennyire alkalmas fűtésre. Modjuk -7 c fokon mekkora a soop értéke.
Szia!

Sajnos Én nem férek hozzá a kért adatokhoz. De azt kijelenthetjük hogy 99,99% ban nincs csepptálca fűtés a split klímákban. Általában utólag kell beleszerelni mér amennyiben nem lehetséges olyan helyre a kültérit hogy szabadon kifolyjon a leolvasztott dér.

A kiválasztott modell nem a gagyi kategória nyugodtan fűthetsz vele.

Imre
Néhány modellben van ilyen pl a Panasonic Nordic Etherea, a már itt ismert ésw adatokkal rendelkező Fisher FSIF-77HFD(Midea MSX-07HRFN1), néhény Gree modell teljes tálcafűtéssel. nÉHÁNYBAN MEG KARTERFŰTÉS A KOMPRESSZORON.
De ne ez legyen a KIVÁLASZTÁSI SZEMPONT KB 20-E ft KÖLTSÉG KÖRÜL A DOLOG MEGVALÓSÍTHATÓ ÖNSZABÁLYOZÓ FŰTŐSZÁLLAL.


A kiválasztásban inkább a komfortosság hatékonyság és elsősorban az vezéreljen, hogy alacsony külső hőmérséklet esetén is meglegyen a megfelelő fűtőteljesítmény.

Válasz küldése