Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

almano
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.23. 13:07

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: almano »

versatile írta:Üdv mindenkinek.

Megjött a tavasz, két napja nem megy a klíma ezért lekapcsoltam, vége az idei fűtésszezonnak.
A jelenlegi állás 821,3 kWh, az induló 22,6 volt, így közel 800kWh volt a fogyasztás.
Forintosítva 25600.- lett a 2013-14 téli fűtésköltségem, ami nekem nagyon tetszik, remélem hasonlóak lesznek a következő telek során is a költségeim.(A tavalyi fele lett)
Igaz az idei enyhe tél jól rásegített, például nem volt olyan hideg hogy a klíma ne tudott volna fűteni.
Az adatokat gyűjtöm tovább, március végén felrakom az egész hónapot majd, illetve a nyári időszakban is megosztom a fogyasztási adatokat.

Addig is jó időt.
Hello,

Bocsi ha ez előzőleg le van írva valahol, de nem találtam. Mekkora házat/lakást fűtesz a klímával, hogy ilyen adatok lettek? A 25600 Ft az az egész szezonra értendő??
Én most cseppentem bele ebbe a témába, eddig cserépkályhával fűtöttem, de kezdek elkényelmesedni. És nagyon érdelek az inverteres hűtő/fűtő megoldás. Többek között a levegő tisztítás miatt is mert eléggé allergiás típus vagyok..
Kb 140nm / 400 légköbmétert szeretnék fűteni a klímával. 4 szoba átlagosan 5X5-ös szobák 3 méter belmagassággal.
Milyen megoldást javasoltok?

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Szia.

Igen, az egész szezonra értendő, a harmadik oldalon pedig a ház leirását is megtalálod.
144nm alapterület, a falakon kint 20, bent 5cm grafitos hungarocell szigetelés, a plafon felett 20+20cm közetgyapot-üveggyapot szigetelés hőtükörrel, padló alatt 10+5cm hungarocell, a lábazat föld felszin alatt 50cm-ig 10cm xps hőszigeteléssel, 3 rétegü 0,8-as ablakok, rekuperátor vizes talajkollektorral, Fisher fűtőklima.
Azért idemásolom:

Idén nyáron költöztünk be az új építésű házunkba, amelyet alacsony energia felhasználásúra terveztem és kiviteleztem.
Direkt nem passzívnak nevezem, mert ha ezt a szót bárhol kiejtettem azonnal mindenki okoskodni kezdett és a kereskedők ceruzája is rögtön vastagabban akart fogni, ráadásul még nincs is kész.
Az adatok:
A tervek alapján 9.8kWh/m2/év fogyasztású lenne a ház, (15 alatt passzív) de az építkezés alatt anyagi megfontolások miatt némely építőanyag kiváltásra került, így jelenleg 19 körül van a valós érték.
A házban 22-24 fok között tartjuk a hőmérsékletet, és 120nm hasznos alapterülettel rendelkezem. A teljes ház nincs fűtve, kb. 30nm-nyi terület csukott ajtókkal van elválasztva, így ott csak 18-20 fok körüli hőmérsékletek vannak.
A ház rendelkezik aktív hővisszanyeréses szellőztető géppel és földhős levegő előfűtővel. (-5 fokos kinti levegőt +14 fokra képes előmelegíteni)
idén október 26.-án kapcsoltam be a klímát először, ami egy fisher fsif-77hfd típusú inverteres.(addig elég volt a hulladékhő)
A kapcsolótáblában egy dedikált fogyasztásmérővel mérem a felhasznált áramot, más hőforrás nincs a házban, kivéve a hulladék hőt termelő háztartási és szórakoztató eszközöket.
A ház csak elektromos energiát használ, napelem és napkollektor még nincs beépítve. (3x10A nappali + 3x10A kapcsolt)

Ez volt a második tél amit a házban töltöttünk, Ha visszaolvasol a topicban, megtalálod a tavalyi adatokat is.

Amugy bekapcsoltam tegnap este újra a klimát, a hidegfront miatt 22 fok fele tendált a hőmérséklet bent és nem akartam hogy a kislányom fázzon.
most 23-24 fok között tartja újra a hőmérsékletet.

Néhány nap és közlöm a március adatokat.

almano írta:
versatile írta:Üdv mindenkinek.

Megjött a tavasz, két napja nem megy a klíma ezért lekapcsoltam, vége az idei fűtésszezonnak.
A jelenlegi állás 821,3 kWh, az induló 22,6 volt, így közel 800kWh volt a fogyasztás.
Forintosítva 25600.- lett a 2013-14 téli fűtésköltségem, ami nekem nagyon tetszik, remélem hasonlóak lesznek a következő telek során is a költségeim.(A tavalyi fele lett)
Igaz az idei enyhe tél jól rásegített, például nem volt olyan hideg hogy a klíma ne tudott volna fűteni.
Az adatokat gyűjtöm tovább, március végén felrakom az egész hónapot majd, illetve a nyári időszakban is megosztom a fogyasztási adatokat.

Addig is jó időt.
Hello,

Bocsi ha ez előzőleg le van írva valahol, de nem találtam. Mekkora házat/lakást fűtesz a klímával, hogy ilyen adatok lettek? A 25600 Ft az az egész szezonra értendő??
Én most cseppentem bele ebbe a témába, eddig cserépkályhával fűtöttem, de kezdek elkényelmesedni. És nagyon érdelek az inverteres hűtő/fűtő megoldás. Többek között a levegő tisztítás miatt is mert eléggé allergiás típus vagyok..
Kb 140nm / 400 légköbmétert szeretnék fűteni a klímával. 4 szoba átlagosan 5X5-ös szobák 3 méter belmagassággal.
Milyen megoldást javasoltok?

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Milyen a ház szigetelése? a belmagasság nem kedvez a klímának, a meleg levegő fentreked.
Csak alacsony energiaigényű házban olcsó a klímás fűtés.

Üdv.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

versatile írta:Milyen a ház szigetelése? a belmagasság nem kedvez a klímának, a meleg levegő fentreked.
Csak alacsony energiaigényű házban olcsó a klímás fűtés.

Üdv.
Igaz illetve részben igaz amit írsz, mert H tarifával azért a számla mindíg kedvezőbb ha a készülék takarékos. Kétségtelen, hogy AE házban a legjobb az eredmény nincs annyira rétegződés, de egy parapetes géppel ez valamennyivel kedvezőbb lehet, kisebb a rézegződéés. Roossz hőszigetelés esetén ugye a fogyasztás nagyobb de az minden esetre érvényes.

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Üdv.

Eltelt a március is itt vannak az adatok:
marcius.jpg
és a táblázat:
http://jocikrisztahaza.uw.hu/marc.zip

A klímát ismét lekapcsoltam a hétvégén, úgy veszem észre hogy 10 fokos napi átlaghőmérséklet felett nem kell.
817 kWh-val zárom a telet, jövőre is jó lenne valami hasonló.
A nyáron is folytatom a beszámolókat, főleg ha majd be lesz kapcsolva a klíma.

Kellemes tavaszt mindenkinek.

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Ja és egy teljes téli adatsor diagrammban, dec1-töl márc31-ig:
tel2.png

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

versatile írta:Ja és egy teljes téli adatsor diagrammban, dec1-töl márc31-ig:
tel2.png
Mindenki nevében köszönöm az értékes adatokat!!!!

sebi77
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.13. 10:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: sebi77 »

Üdv Mindenkinek !

Már régebb óta figyelemmel kísérem ezt a fórumot de érdemben csak most tudok hozzá szólni.
Én egy 70-es években épült tipikus kockaházban élek idestova 10 éve.
110nm kívül 3cm nikecell műanyag hőszigetelt nyílászárók, gipszkarton álmennyezet belmagasság 2,5m
a belsőterek egybenyitva kivéve a két hálószobát. A padlás 15cm üveggyapottal letakarva
A fűtés gázkonvektorokkal történt ami évek előre haladtával egyre magasabb gázszámlával járt.
Éves szinten 200eft-250eft ig
Majd 2013 áprilisában telepítettem két klímát egy az egyik hálóba másik a nappaliba.
Az áramszolgáltatómnál (Démász) igényeltem H-tarifás mérőt, amit fel is szereltek.
Majd vártam a fűtésszezont

És most jöhetnek a számok:

Korábban 1500m3-1800m3 gázt pocsékoltam el kb 75% hatásfokú konvektorokkal
Ebből adódik hogy 10800kwh - 12960kwh éves hőigény.
Amit jóval ólcsobban szerettem volna előállítani, így jött számításba a klímás fűtés.

H-tarifás mérő 20eft
Samsung Jungfrau K Inverter fűtés:3,2kw SCOP: 5,2 szerelve: 270eft .
Nord sahara DS+ Fűtes:3.2kw SCOP 3,8 szerelve 160eft
Össz: 450eft

okt 15-től mind két klíma folyamatosan 23-fokon üzemeltek egészen április 15-ig
csak kéthetente félórára álltak míg kimostam a filtereket
A leghidegebb éjszakákban sem torpantak meg!
Leolvasztgatni leggyakrabban a -6-0 fokos tartományban illetve ködös nyirkos időben történt.
A 2013-2014 fűtési szezonban 2659kwh villamos energiát használtam fel fűtésre.
Mely költsége 24,52ft x 2659kwh=65199ft
Nyílván az enyhe tél és a rezsicsökkentés is közrejátszott hogy csak ennyit kellet fizetnem.
Ezért 598m3 gázt kaptam volna ami az egyharmada az eddigi legkevesebb fogyasztásnak.
És nem is említettem a gáz 12eft éves alapdíját.
A számok magukért beszélnek.
Azt hiszem még tovább tudom csökkenteni a fűtésköltséget ha plusz 20cm üveggyapotot fektetek a padlásfödémre.

Várom a következő fűtésidényt. :D

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sebi77 írta:Üdv Mindenkinek !

Már régebb óta figyelemmel kísérem ezt a fórumot de érdemben csak most tudok hozzá szólni.
Én egy 70-es években épült tipikus kockaházban élek idestova 10 éve.
110nm kívül 3cm nikecell műanyag hőszigetelt nyílászárók, gipszkarton álmennyezet belmagasság 2,5m
a belsőterek egybenyitva kivéve a két hálószobát. A padlás 15cm üveggyapottal letakarva
A fűtés gázkonvektorokkal történt ami évek előre haladtával egyre magasabb gázszámlával járt.
Éves szinten 200eft-250eft ig
Majd 2013 áprilisában telepítettem két klímát egy az egyik hálóba másik a nappaliba.
Az áramszolgáltatómnál (Démász) igényeltem H-tarifás mérőt, amit fel is szereltek.
Majd vártam a fűtésszezont

És most jöhetnek a számok:

Korábban 1500m3-1800m3 gázt pocsékoltam el kb 75% hatásfokú konvektorokkal
Ebből adódik hogy 10800kwh - 12960kwh éves hőigény.
Amit jóval ólcsobban szerettem volna előállítani, így jött számításba a klímás fűtés.

H-tarifás mérő 20eft
Samsung Jungfrau K Inverter fűtés:3,2kw SCOP: 5,2 szerelve: 270eft .
Nord sahara DS+ Fűtes:3.2kw SCOP 3,8 szerelve 160eft
Össz: 450eft

okt 15-től mind két klíma folyamatosan 23-fokon üzemeltek egészen április 15-ig
csak kéthetente félórára álltak míg kimostam a filtereket
A leghidegebb éjszakákban sem torpantak meg!
Leolvasztgatni leggyakrabban a -6-0 fokos tartományban illetve ködös nyirkos időben történt.
A 2013-2014 fűtési szezonban 2659kwh villamos energiát használtam fel fűtésre.
Mely költsége 24,52ft x 2659kwh=65199ft
Nyílván az enyhe tél és a rezsicsökkentés is közrejátszott hogy csak ennyit kellet fizetnem.
Ezért 598m3 gázt kaptam volna ami az egyharmada az eddigi legkevesebb fogyasztásnak.
És nem is említettem a gáz 12eft éves alapdíját.
A számok magukért beszélnek.
Azt hiszem még tovább tudom csökkenteni a fűtésköltséget ha plusz 20cm üveggyapotot fektetek a padlásfödémre.

Várom a következő fűtésidényt. :D
Ínnye! Én Kádárkockában lakom hasonlóan magas gázszámlával. Szigetelésem kívül nincs csak a padláson. 1 szobában néha klímával fűtők de nem mindig ... de most azért elgondolkodtam ... no meglátom mivel futok neki a következő fűtés szezonnak.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

poldi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.05.29. 19:26

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: poldi »

Sziasztok!

Fűtéskorszerűsítés előtt állok s pár napja az inverteres klíma is bekerült a lehetőségek közé. Olvasom sok helyen hogy az inv. klímák teljesítménye nem állandó, hanem 1-6kW között mozog (adott típus esetén) és folyamatosan működik. Ez azt jelenti, hogy ha 0-24 be van kapcsolva a gép télen, akkor minimum 1kW-on pörög a gép mindig vagy ez csak arra vonatkozik, amikor a klíma fűtés funkcióban van? Másképp fogalmazva, vannak olyan intervallumok (mikor eléri a beállított hőmérsékletet) amikor egyáltalán nem fogyaszt?
Másik kérdésem: Samsung Jungfrau K - mi a véleményetek róla? Megbízható? Megéri megvenni ennyi pénzért?
Köszi a segítséget! :o)

Válasz küldése