Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Kedves Klíma Király!

Köszönöm tájékozdtatásodat, a leírtak alapján nem érdemes a kazánt bővíteni. Így marad a jelnlegi rendszer, esetleg a külső hőmérsékleten alapuló vízhőmérsékletet (a program) fogom megnézni hogy működik-e ez a funkció. Most hogy szúnyoghálóztam az ablakokat vettem észre hogy egy kissebb fehér doboz van felszerelve a kéménytől 1 méterre ami szerintem a hőmérő lehet mert egy szürke kábel jön belőle a kazánba.

Egyébként aludtam már klíma mellett, annyira nem vészes, bár nekünk egy Samu Crystal AQW09EWAN-unk van otthon és nekem különsebben nincs vele gondom zaját tekintve. Persze van rajta szuperalacsony ilyen Silent mód.

Akkor majd valamikor ha az anyagiak is fogják engedni akkor egy komplett klímatizálás lesz a házban ami mínusz 25 fokig képes lesz fűteni(gyári adatok alapján). És hozzá a nagy kálvária a H tarifa bekötése. Legalább is ez a lehetőség ami úgy gondolkoztat.

Esetleg abban tudsz tanácsot adni hogy azon felül hogy H tarifára alkalmas klímákat telepítenénk, hogy melyik megoldás fogyaszt kevesebbet áramban is és/vagy költségben is. Ha minden helyiség saját monosplit klímát kap (kivéve fürdő,konyha) , vagy takarékosabb a Multi split rendszer?

Köszönöm segítségeidet!
Szia!

No! Ha van kint kis dobozka az valószínű a külső hőmérséklet érzékelő. Ha északi oldalon van akkor az már jó táppont a külső hőfokhoz. Így ha kikeresed a kazán leírását tudod változtatni a meredekségét a hőfok emelésnek/csökkentésnek. Ha kazán égő modulációs akkor csak annyira fog égni az égő amennyire épp szükséges az adott pillanatban kért előre menő hőfokhoz. Ezzel sokat tudsz spórolni, ha nem a szoba termosztát rugdossa ki-be a kazánt mert akkor semmit nem ér.

Illetve ha használsz fali termosztátot azon fusson az Éjszakai(csökkentett hőfok) és a nappali (normál hőfok) és azzal is tudsz spórolni hogy este a kazán alacsonyabb elérendő hőfokkal üzemel.

Ha bírod a ventilátor zajt akkor mehetsz Fan-Coil irányába.

Sajnos megtaláltad azt a klímaszerelőt aki nem tarja primer energiának az villanyáramot, (valamiből készítik Magyarországon jellemezően a kiváltandó földgázzal így az áruknak együtt kellene mozogni, de politika nem így tesz) ezért nem adok el klímát fűtésre és hőszivattyút. Mivel alkalmazott vagyok ott muszáj ilyen megoldásokat is telepíteni. Van aki imádja van aki utálja. Jellemzően azok imádják akik azt sem tudják hol a villanyóra (államigazgatás).

Hogy melyik a jobb mono vagy multi split. Én azt szoktam javasolni. Próbálják ki a jelenlegi fűtést rendszert hogy maximum 40-45 fokos előre menővel tudja-e tartani a radiátoros rendszer a kért hőfokot ha igen, akkor rá egy hőszivattyú azt kalap.

És elvileg a multi split a takarékosabb, de ha az megáll akkor meg áll minden. És egy inverteres split klíma ha megáll az áll 5-10 napot még meg jön az alkatrész.


imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Kedves fórum látogatók.

Régen jártam erre, kérdezte asha07lcc a nyári hűtés tapasztalatokat.

Nos mivel jó a szigetelésem, elég keveset ment a klima.
A szellőztetőgép eleve képes hűteni a földböl, ráadásul amikor lehetett esténként átszellőztettem a házat.
Egész nyáron a legmagasabb benti hőmérséklet 27,5 fok volt, nagyjából 10-12 napon kapcsoltam be valamilyen intenzitással a klimát.
Általában estefele ment a klima, néhányszor egész éjszaka, és volt két nap amikor egész nap, mert vendégeink voltak (aug.01-02.)
Akkor 22 fokra visszahütöttem a házat egyszer. 23 és 27,5 fok között mozgott a benti hőfok, a legmagassabb páratartalom 65% volt.
Nem nagyon néztem rá a számlálóra csak tegnap amikor leszereltem, mert építek egy 8 csatornás fogyasztásmérőt és előkészítem neki a helyet. Jelenleg 1579-en áll, igy 95 kwh volt a nyári hűtés költségem a klima felöl. (kb 3800ft) A szellőztetö napi 1 kWh árammal elvan, 90 nap alatt kb ez is 90-95kWh fogyasztást jelent, tehát a teljes hűtésköltségem nagyjábol 7-8000 ft.

1 hónap múlva elkészül a fogyasztásmérőm, ami 15 perc felbontás mellett rögziti max 8 fogyasztó energia felhasználását, a kinti és benti hőmérsékletet, benti páratartalmat. Úgy döntöttem hogy még egy telet a klímával fogok fűteni tisztán, befejeztem a szigetelés elmaradt részét és kiváncsi vagyok igy hogy alakul a dolog. Próbálok egy napi frissitésü webes felületet öszehozni az adatoknak is, közzéteszem ha elkészült.

Hosszú meleg őszt mindenkinek.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Jól értem magad építesz elektronikus fogyasztás mérőt?

Én nem akarnák adatgyűjtőt venni gyárit, de nem igazán találtam még fórumot arra hogyan lehetne ezt házilag megoldani.
Nagy igényeim nincsenek 5-8 hőfok vagy nyomás érték ... ha hálózatra köthető az zsírkirály.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

izomagyu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.17. 13:08

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: izomagyu »

segítséget kérek és szakembert is
építettem egy baráti családdal közösen Pécelen egy 2 lakásos ikerházat, nagyjából A++ hőszigeteléssel, ami még nincs ugyan bevizsgálva, de az előző 2 tél igazolni látszik, hogy sikerült, mert a saját 100 m2 lakást egy 800 literes puffertartányban lévő 4,5 Kw-os fűtőbetéttel a legzordabb időkben is 24 fokon tartottam
napos időben besegített egy 2x30 csöves napkollektor, a szellőzés rekuperátoton keresztül történik
a gépésztervező szerint a ház fűtési igénye 4,2-4,6 kW
nagyjából a fűtésköltségem 300-350e Ft-volt, ezt szeretném lecsökkenteni egy fűtős klimával, amelyiknek kedvezményes tarifája is van, olyasmire gondolok, mint a Midea MSX-18HFRN1, úgy hogy a beltéri csak nyári esetleges nagyon nagy melegben klimatizálás (szív és érrendszeri gondok miatt, 70 éves), egy másik ág télen a puffer felé adja le a meleget.
t: 06-209330553

izomagyu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.17. 13:08

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: izomagyu »

khm, khm
nem értem
kaptam egy telefonhívást és egy személyes találkozási, megbeszélési, felmérési időpontot, azonban hiába is vártam szombaton, vagyis vártuk a szomszéd ház építőjével együtt a szakember megjelenését vagy legalább egy telefoni lemondást és nem értem, hogy miért nem jelentkezett?
ennyire el vannak árasztva munkával a szakma művelői?
akkor végre tényleg itt a gazdasági fellendűlés :o

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

izomagyu írta:khm, khm
nem értem
kaptam egy telefonhívást és egy személyes találkozási, megbeszélési, felmérési időpontot, azonban hiába is vártam szombaton, vagyis vártuk a szomszéd ház építőjével együtt a szakember megjelenését vagy legalább egy telefoni lemondást és nem értem, hogy miért nem jelentkezett?
ennyire el vannak árasztva munkával a szakma művelői?
akkor végre tényleg itt a gazdasági fellendűlés :o
Szia!

Én azt javaslom, hogy ha nem érkezik a megbeszélt időpontra azonnal felhívni. Ha nem ad telefonszámot akkor meg már ne is beszélj meg időpontot. :-)

Mivel válság van nem elég a napi 2 klíma felszerelése. El kell menni néha 6-8-10 helyre egy nap ... hogy megéljünk.

A tévedés és késés joga fenntartva. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

izomagyu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.17. 13:08

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: izomagyu »

hát, mivel te szóltál neki, ó király, rád hivatkozott, ezért is itt érdeklődtem a fórumon az elmaradás okáról :mrgreen:

izomagyu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.17. 13:08

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: izomagyu »

viszont ma este megérkezett :) jó fej! ;)

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

asha07lcc írta:FM25AH+MS09AHx2+Ms12AH kicsit meghekkelve a szondák, cseppvízfűtés 10 m hosszan 20w/m.
Egy cég központi irodáit Pesten, külön almérőről. 40 cm tömör téglafal, 1 szint felette 8 cm vasbeton födém padlás nyeregtetővel, BP barna zónájában. Hőszigetelés 0 a födémen és az oldalfalakon is.
Technikai okok miatt a földgázt nem lehet bevezetni, kültéri a nyeregtetős padláson, jó szellőzéssel(és ezalatt van a 8 cm födém...). irodák mérete 12-12-18nm, egész télen üzemben lesz, most az első kiépítés megy 1 hónapot, ha bevált még 10 vagy 12 ilyen trialos kiépítés lesz. Vátozó hűtöközegáramú vagy levegő-víz hőszibvattyú rendszert nem akartak, ez kevesebbe kerül(ott ui a vizes fűtést is ki kellett volna építeni).
Eddig olajradiátorok voltak ami nem olcsó mulatság és nyáron meg eszméletlen meleg.
Meglátjuk.

Na elljött az idő. Igaz csak fogyasztási adatunk lesz 4 évre visszamenőleg, de az lesz.

Amint hozzájutottam részletes kivesézés következik.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

izomagyu írta:viszont ma este megérkezett :) jó fej! ;)
De még nincs kézzelfogható eredmény, a napokban fekszik neki hátha van valami kedvező megoldás:)

Válasz küldése