Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

asha07lcc írta:
versatile írta:Megint eltelt a hónap, 1353 kWh fogyasztásnál járok.
Kicsit több mint amire számítottam, de ez a márciusi tél megviccelt. A várt 150kWh helyett 1353-1116 = 237kWh lett a hónap.
Elég szélsőséges időjárás jellemezte a márciust, 9.-e körül még a klíma is lekapcsolt 2 napra mert jó volt az idő. Aztán jött 15.-e.
20.-a körül feljebb vettem a fűtést 24 röl 25 fokra, mert kislányom náthás lett. Az elmúlt napokban kint -3 fok körül alakult.
Hétvégén remélem megjön a tavasz, jó lenne ha lekapcsolhatnám.
Konklúzió:
Az idei telet probléma nélkül sikerült kifűtenie a klímának, jó hatásfokkal, 1400 kWh alatti fogyasztás mellett.
A teljes fűtésköltség (512 x 45 = 23.040.-) + (841 x 40 = 33 640) = 56.680.- idáig, ez alatta marad a tervezett 60.000.- nek.
Érzésem szerint -10 fok alatt jó lenne ha kiváltanám egy jobb hatásfokú talajkollektoros hőszivattyúval, amit már el is kezdtem építeni, jövőre be is üzemelem padlófűtésbe éjszakai áramról.
Ha a napi átlag -2 fok alá esik akkor elindítom párhuzamosan a klímával, és lekacsolom a klímát ha -10 fok alá esik a napi minimum hőmérséklet.
Megpróbálom a fogyasztást 1000-1100kWh körülire, a költségeket 40.000.- forint körülire levinni jövőre.
A havi hőmérsékleti adatok:
hó; havi közép; min. napi átlag; max. napi átlag; Max. hőingás; Havi csapadék; Csap. nap; fogyasztás;
március: 4,6 °C ; -5,9 °C ; 18 °C ; 12,4 °C ; 43,7 mm ; 16 ; 237kWh

Továbbra is csak ajánlani tudom a fűtőklímákat, nekem bejött.
Ha valaki alacsony energiafelhasználású házat épít, annak az egész éves fűtésigényét képesek kiszolgálni minimális rásegítés mellett.
Az általam használt klíma hatásfoka -10 fokig versenyképes a gázfűtéssel számításaim szerint.

Még egyszer jelentkezem ha leállítottam, addig is kellemes tavaszt végre.

Nagyon köszönöm minden ide tévedő olvasó nevében és ismételten betettem egy nagyobb fórumba is a tapasztalataidat.

Ha már van kapcsolt áramod akkor nem lenne érdemes H tarifát is igénybevenned?

Másik dolog az, hogy egy esetleges vizes hőszivattyú helyett azt az összeget egy fotovoltaikus napelemrendszerre (ami hálózatra táplál) költöd akkor az nem fogyaszt hanem aktívan termel , így a rossz hatásfokú időszakokat nem éled meg költségnövekedésként, sőt. Azza egy levegő-víz hőszivattyú esetleg. Szervize egyebe sokkal egyszerűbb a hatásfokkülönbséget a megtermelt elektromos energia bőven kompenzálhatja.

A témával kapcsolatban javasolom ebbe nézz be esetleg:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9058532
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101605
Kimaradt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Nos H tarifát csak külön leválasztott és fixen bekötött hőszivattyúra ad az eon. gondolkodtam rajta, de elég macerás és nincs kedvem vele kínlódni meg utána járni. ugyan annyiba kerül mint a kapcsolt áram.
A napelemes rendszer jó ötlet lenne, csak a bekerülése nagyon sok. 1,5 millió alatt nem úsznám meg azt a rendszert ami évi 1400kWh-át legalább visszatermel, és még az eon is macerás.
Ráadásul senki se biztosítja azt hogy mindig átveszik majd a megtermelt energiát a jövőben.
A hőszivattyúm 150 ezresből megvan, csak éjszakai áramról üzemeltetem majd, a padlófűtés kör meg pufferel. (12m3 beton)
Számításaim szerint 1000-1100kWh-ig vissza tudom majd fogni a fogyasztást, ráadásul kb 700kWh fölé mehet majd a kapcsolt áram használata. ( kb 40.000.- éves fűtésköltség)
Napelemes rendszernél szigetüzemben gondolkodok, egy fejlesztésünknél lesz egy kis elkölthető pénz ilyenre, lehet összejön egy glauber sós tároló. (9m3 só elég télre elég hőt tudna nekem tárolni)
Meg tervben van egy NiFe akkumulátoros fejlesztés is, ha megcsinálható belőle egy 1000kWh-ás telep akkor az is működhetne, de ez még kérdéses. (300V 4000Ah)

ma délután lépte át a számláló amúgy az 1400-at, jelenleg 1401kWh-áll. visszavettem 24 fokra ma este a benti hőfokot.

Szép tavaszt

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát igen, ha akkumulátornak használhatják sokat a hálózatot az nekünk szívás akik nem trükköznek. Nem pályáznak és nem termelnek drágán áramot amit aztán Én kénytelen vagyok megvenni.

Szigetben nem tudom van-e értelme. Engem most akarnak beperelni, mert egy lakóépületen (1000m2) van napkollektoros rendszer. Kb. 30m2 és ugye a vezérlésre nem költ senki annyit mint kellene így hekkelve relékkel termosztátokkal lett megtámogatva hogy elérjük a célt amit ugye nagy okosok megbeszélnek anélkül hogy tudnák mit tud az elektronika. Tehát a napkollektor két körös 1 HMV és egy medence. Igen ám de télen nem megy a medence mert kinti fedetlen. Ilyenkor majd jól fűtjük a házat, de nem direktben a padlófűtés körre hanem egy 1m3-es pufferbe dolgozunk (amibe e kandallók is vezérlés nélkül) és ha a puffer melegebb pár fokkal mint a fűtési visszatérő akkor egy 3 járatú szelep átvált és a puffert beköti a fűtés körbe. Így a kazán melegebb visszatérőre fűt.

Na most a medence 26 fokon üzemelt, de a puffert a tervező kitalálta kevés lesz a 26 fok, az 60 legyen. Na akkor itt jött a gányolás, rakjunk egy kapcsolót ami egy másik termosztáttal közösen medence üzemben becsapja az elektronikát. Még nem elég meleg a medence addig a hőmérséklet érzékelő szenzor a kapcsolón keresztül rámegy a napkollektor vezérlőre. Mikor eléri a 26 fokot akkor egy relén keresztül 62 foknak megfelelő értéket kapcsol így leáll a medence fűtése. Nem kell állítgatni a szolár vezérlőt.

Na de építkezésen jó szokás szerint a mesteremberek nem egyesszere érnek oda. Így én a medence vezérlő szekrényhez odahúztam a medence forgatószivattyú reteszének a kábelt, természetesen rövidre zárva hogy menjen a medence fűtés. Ugye ha leállt volna a nyáron valamiért akkor elolvad 60 fok felett a műanyag cső és beömlik 75m3 víz a pincébe, de szerencsére ez nem következett be mert a szolár vezérlő is tud korlátozni 60 fokra, de azért jobb az ha van egy retesz hogyha nem megy a szivattyú mert mondjuk szűrőt mos és nincs áramlás, akkor se olvadjon meg semmi.

Na most a villanyszerelő valószínű október után kötötte be ezt a reteszt, én meg az átváltó kapcsoló bekkelésekor ezt a reteszt elfelejtettem és nem oldottam meg hogy fűtésrásegítés üzemben ez nem legyen aktív. Így ezen időpont után a fűtésrásegítés mint olyan nem létezett. Kb. 2 hete mikor először sütött a nap itt Szegeden ami ugye Péccsel versenyben a legnapsütésesebb város, telefonáltak hogy 95 fokos a HMV. Oppá agyaltam az úton miért lehet ez ... mikor odaérek a szolár vezérlő kimenete szerint megy a szivattyú, és még se ... úristen a retesz.

Na de ha egész télen az 500l HMV nem forrt fel egyszer sem akkor ugye nem volt plusz energia ami fűtésrásegítésre fordíthatódott volna. Vagy igen, de akkor hova lett az a hő? Hisz a szolár vezérlő 95 fok ig belepumpálja a HMV tartályba és ha oda se fér több akkor leáll és hadd forrjon az egész. És mivel a HMV lekeverés sem valósult meg így észre kellett hogy vegyék tűzforró a melegvíz. és ebből lesz még bajunk mert mint kiderül a padlóban lévő csövek nem bírnak 95 fok-ot a cirkuláció meg kergeti ... Marad a korlátozás 95-ről levétele cső hőfokértékre és vesszen el a meleg ... pedig ha lenne lekeverés akkor nyerhető lenne.

Maradtam volna klímaszerelő az sokkal egyszerűbb, hűt van nem hűt az kalap. Kezdem imádni az On-Off klímákat felrakod és évekig semmi baj. Inverteres meg itt egy szezon ott egy szenzor és valamelyik tuti hibás, néha már gyárilag ... és kijelzés mint egy szolárvezérlő ... na nem már két centért a jó anyjukat is a klímagyártók. ;-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Üdv mindenkinek.

Megjött a tavasz, a klíma 2 napja alig alig megy, így ma délután lekapcsoltam.
A fogyasztásmérő 1484kWh-t mutat.
Kissé több lett mint terveztem, de a tél elég hosszúra nyúlt.
Az idei fűtésköltségem 62.000.- forint lett ami bizonyítja hogy helyesek voltak a számításaim és a terveim.
Idén befejezem a hőszigetelés elmaradt részeit és megépítem a viz-viz hőszivattyút is, remélhetőleg felére csökkenthetem a fűtés költségét jövöre.


Kellemes tavaszt.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

versatile írta:Üdv mindenkinek.

Megjött a tavasz, a klíma 2 napja alig alig megy, így ma délután lekapcsoltam.
A fogyasztásmérő 1484kWh-t mutat.
Kissé több lett mint terveztem, de a tél elég hosszúra nyúlt.
Az idei fűtésköltségem 62.000.- forint lett ami bizonyítja hogy helyesek voltak a számításaim és a terveim.
Idén befejezem a hőszigetelés elmaradt részeit és megépítem a viz-viz hőszivattyút is, remélhetőleg felére csökkenthetem a fűtés költségét jövöre.


Kellemes tavaszt.
Kellemes tavasz sők kőkemény hőséggel nyár is van közben.

Esetleg ha már ennyire precízen tetted a hűtésről is van mért adatod?

Hálás lennék ha közzétennéd.

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy milyen lehetőség van kondenzációs kazánnal való fűtés esetén a fűtési költségeket csökkenteni. Ugyanis jelenleg hagyományos radiátorokkal üzemel a rendszer 70 fokos előremenő fűtővízzel. A probléma az hogy az idei gázóra leolvasás után tetemes összeget kellett ráfizetni a különbözetre (kb. 250e forintot). Sajnos mindig kell valamennyit ráfizetni de mindig eltérőek az összegek. Mivel apukám gyakran feljegyzi a gázóra állását így arra a következtetésre jutottam hogy a legnagyobb fogyasztás december és február között van átlagosan 300 m3/hó. Az idei 2013-as évben a nagy mínuszokban (-20 fok alatti) és a márciusi rendkívüli hideg miatt plusz egy havi 300m3-es gáz fogyott. Így a decemberi-februári hónapok fűtésére vetítve kb. 393m3/hó lett a három leghidegebb hónap fogyasztása. Ha ezekkel a paraméterekkel kellene fűteni és a havi gáz általány is e fogyasztás alapján lenne meghatározva az havi szinten 40e forint ami egy évben durván 500e forint lenne.”Hát ki tudja megengedni magának a havi 40 ezres kiadást”(Persze túlfizetés esetén a különbözetet visszafizeti az Eon). Azt azért hozzá kell tennem hogy a használati melegvíz is ezzel a kazánnal van előállítva és a főzés is gázzal történik. De június és július között amikor nincs fűtés átlagosan 50m3/hó gáz fogy el.

Amire a leginkább szükség lenne hogy például a családi ház 4 olyan helyiségét kellene fűteni ami kimondottan komfort jellegel van használva. Ebből az egyik szoba legalább 25 fokra, a másik körübelül 22 és 23 fok között, a harmadik nagy étkező is 22 fokon lenne tartva, és a harmadik helyiség a legkisebb ami a legkevesebbet használt helyiség ott pl 2 hetente 1-2 napra lenne csak 22 fokra fűtve a szoba.

Szóval az én ötleteim a következők, csupán ezekhez kérnék tanácsot. :

1. A jelenlegi kazánt használva csak fűtésre,de a hagyományos radiátorokat lecserélni az ún. fan coil-okra. Így nem kell csak 35-40 fokosra fűtenie a kazánnak a fűtővizet. Kérdés az hogy hogyan lehetséges a fan coil-ok és a kazán vezérlésének összehangolása. Illetve az is kérdés hogy ha ez megoldható akkor ki szereli be, kell e a kazánt átterveztetni szakemberrel és az ehhez való engedélyek szükségesek-e vagy csak egyszerű fűtésszerelő is kiépítheti. És például azt se tudom hogy kell-e a kazánba egy olyan szivattyút telepíteni ami változó tömegárammal is képes üzemelni, mert úgy tudom hogy a fan coil-okban egy szelep szabályozza a belépő vízmennyiséget. Ez a megoldás azért lenne jó mert a beruházás is viszonylag olcsónak mondható ha nem kell engedélyekre,tervekre költeni, illetve helyiségenként szabályozható a hőmérséklet, esetleg ki is kapcsolható az adott helyiség a fűtésből. Ehhez csupán csak az a kérdésem hogy utólag telepíthető-e mini folyadékhűtő vagy monoblokk levegő-víz hőszivattyú (esetleg split hőszivattyú). Valamint hőszivattyúkhoz vagy folyadékhűtőkhöz kapható gyári (Midea, Ferolli, Ciat, Daikin) fan coil-okat is lehet-e összekötni kondenzációs kazánnal úgy hogy a központi folyadékhűtő nincs telepítve (vagy csak a későbbiekben).

2. A második ötletem hogy a jelenlegi rendszert meghagyva multi inverteres klímákat (természetesen fűtésre optimizált) kellene telepíteni a házba. Körübelül 4 beltéri egység lenne a 4 lakóhelyiségre, a konyha és a fürdőszoba maradna a kazán által fűtve. Itt is az az előny lenne leginkább kihasználva hogy be és kikapcsolhatók a helyiségek, valamint minden helyiségben más és más hőfok állítható be. Valamint plusz hűtésre is használható lenne nyáron. És a legfőbb előnye lenne hogy igényelhető lenne hozzá a H tarifa.
UI: Csatoltam egy táblázatot Word dokumentumként az elmúl 3-4 év gázfogyasztásáról
Csatolmányok
gáz fogyasztás.doc
Az elmúlt kb. 3-4 év gázfogyasztásai
(91 KiB) Letöltve 209 alkalommal.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy milyen lehetőség van kondenzációs kazánnal való fűtés esetén a fűtési költségeket csökkenteni. Ugyanis jelenleg hagyományos radiátorokkal üzemel a rendszer 70 fokos előremenő fűtővízzel. A probléma az hogy az idei gázóra leolvasás után tetemes összeget kellett ráfizetni a különbözetre (kb. 250e forintot). Sajnos mindig kell valamennyit ráfizetni de mindig eltérőek az összegek. Mivel apukám gyakran feljegyzi a gázóra állását így arra a következtetésre jutottam hogy a legnagyobb fogyasztás december és február között van átlagosan 300 m3/hó. Az idei 2013-as évben a nagy mínuszokban (-20 fok alatti) és a márciusi rendkívüli hideg miatt plusz egy havi 300m3-es gáz fogyott. Így a decemberi-februári hónapok fűtésére vetítve kb. 393m3/hó lett a három leghidegebb hónap fogyasztása. Ha ezekkel a paraméterekkel kellene fűteni és a havi gáz általány is e fogyasztás alapján lenne meghatározva az havi szinten 40e forint ami egy évben durván 500e forint lenne.”Hát ki tudja megengedni magának a havi 40 ezres kiadást”(Persze túlfizetés esetén a különbözetet visszafizeti az Eon). Azt azért hozzá kell tennem hogy a használati melegvíz is ezzel a kazánnal van előállítva és a főzés is gázzal történik. De június és július között amikor nincs fűtés átlagosan 50m3/hó gáz fogy el.

Amire a leginkább szükség lenne hogy például a családi ház 4 olyan helyiségét kellene fűteni ami kimondottan komfort jellegel van használva. Ebből az egyik szoba legalább 25 fokra, a másik körübelül 22 és 23 fok között, a harmadik nagy étkező is 22 fokon lenne tartva, és a harmadik helyiség a legkisebb ami a legkevesebbet használt helyiség ott pl 2 hetente 1-2 napra lenne csak 22 fokra fűtve a szoba.

Szóval az én ötleteim a következők, csupán ezekhez kérnék tanácsot. :

1. A jelenlegi kazánt használva csak fűtésre,de a hagyományos radiátorokat lecserélni az ún. fan coil-okra. Így nem kell csak 35-40 fokosra fűtenie a kazánnak a fűtővizet. Kérdés az hogy hogyan lehetséges a fan coil-ok és a kazán vezérlésének összehangolása. Illetve az is kérdés hogy ha ez megoldható akkor ki szereli be, kell e a kazánt átterveztetni szakemberrel és az ehhez való engedélyek szükségesek-e vagy csak egyszerű fűtésszerelő is kiépítheti. És például azt se tudom hogy kell-e a kazánba egy olyan szivattyút telepíteni ami változó tömegárammal is képes üzemelni, mert úgy tudom hogy a fan coil-okban egy szelep szabályozza a belépő vízmennyiséget. Ez a megoldás azért lenne jó mert a beruházás is viszonylag olcsónak mondható ha nem kell engedélyekre,tervekre költeni, illetve helyiségenként szabályozható a hőmérséklet, esetleg ki is kapcsolható az adott helyiség a fűtésből. Ehhez csupán csak az a kérdésem hogy utólag telepíthető-e mini folyadékhűtő vagy monoblokk levegő-víz hőszivattyú (esetleg split hőszivattyú). Valamint hőszivattyúkhoz vagy folyadékhűtőkhöz kapható gyári (Midea, Ferolli, Ciat, Daikin) fan coil-okat is lehet-e összekötni kondenzációs kazánnal úgy hogy a központi folyadékhűtő nincs telepítve (vagy csak a későbbiekben).

2. A második ötletem hogy a jelenlegi rendszert meghagyva multi inverteres klímákat (természetesen fűtésre optimizált) kellene telepíteni a házba. Körübelül 4 beltéri egység lenne a 4 lakóhelyiségre, a konyha és a fürdőszoba maradna a kazán által fűtve. Itt is az az előny lenne leginkább kihasználva hogy be és kikapcsolhatók a helyiségek, valamint minden helyiségben más és más hőfok állítható be. Valamint plusz hűtésre is használható lenne nyáron. És a legfőbb előnye lenne hogy igényelhető lenne hozzá a H tarifa.
UI: Csatoltam egy táblázatot Word dokumentumként az elmúl 3-4 év gázfogyasztásáról
Szia!

Kondenzációs kazánt úgy szokás használni hogy a lehető legalacsonyabb előremenő vízhőfok legyen!

Kérdezed de hogyan?
Van egy egyszerű logika amit a mai kazánok 99% -a ismer. A házatok hővesztesége egyenesen arányos a külső hőfokkal. Pl. mondjuk a külső hőfok 1 fokkal csökken akkor az előre menő 2 fokkal nő. Ezt fűtési görbének fűtési meredekségnek hívják. Így ha eltalálod egyszer a meredekséget akkor (általában erre egy fűtési szezon rámegy) utána addig nem kell variáld még nem változik meg a ház hővesztesége, pl. nem szigeteled a házat.

Ha az előre menőt +50 Celsius alatt tudod tartani akkor biztosan van kondenzáció és nyerhetsz akár 8%-ot is. Persze a 8% inkább 30-35 Celsius körül van és úgy csökken az 50 Celsius felé.

Persze ha kazánod ismeri a fűtési meredekséget akkor rakjál rá egy külső hőfok érzékelőt és akkor aktív lesz a funkció.

És felejtsd el a szoba termosztátot. :-), ha takarékoskodni akarsz.
futesi-meredekseg-20-fok.jpg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Kedves Klíma Király!

Csupán csak két kérdésem lenne amik talán egyszerűnek hangzanak.

Hogyan lehetséges a meglévő kazán használata melett a hagyományos radiátorokat fan coil-okra lecserélni?

Ha lehetséges a radiátorok cseréje fan coilra, akkor utólag lehet-e a kazán mellé egy levegő-víz hőszivattyút csatlkazotatni?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Kedves Klíma Király!

Csupán csak két kérdésem lenne amik talán egyszerűnek hangzanak.

Hogyan lehetséges a meglévő kazán használata melett a hagyományos radiátorokat fan coil-okra lecserélni?

Ha lehetséges a radiátorok cseréje fan coilra, akkor utólag lehet-e a kazán mellé egy levegő-víz hőszivattyút csatlkazotatni?
Szia!

Igen lehetséges. De!
Ha hagyományos Fan-Coil-t veszel azok fix igen meleg vízre vannak méretezve 80/60 vagy 70/50. Ha megnézed az új sugárzó hőleadók Fan-Coil árait akkor dobsz egy hátast.

Ha a hőtermelésed drága akkor ne rakj egy még drágábban hőleadót. Mivel a Fan-Coil ventilátora veszteséget termel, csak a villanyszámlád lesz több a gázszámlád ugyan azzal a kazánnal ugyan annyi lesz.

Ha Fan-Coil-ba nem elég meleg vizet vezetsz akkor zavaró lesz a légmozgás és feljebb fogod csavarni a hőfok szabályzót. És a hőszivattyúk nem szeretnek meleg vizet gyártani oda a hatékonyságuk. Persze léteznek kétlépcsős/kaszkád hőszivattyúk amik gyártanak viszonylag gazdaságosan meleg vizet (HT High Temperature) aranyáron.

http://www.szegedklima.hu/hoszivattyu/p ... quarea_ht/
http://www.szegedklima.hu/hoszivattyu/h ... utaki_s80/

Fan-Coil-ok irodaházakba valók ahol estére hagyják kihűlni az irodákat majd reggel a 70-80 fokos vízzel gyorsan vissza fűtik, így tud gazdaságos lenni. De ahol 24 órában meleget szeretnél oda _Én_ nem javaslom.

Ja és még egy, aludtál már klíma mellett? Ha nem még akkor fizess be egy nyaralásra ahol van klíma és használd este is. Nem kell hűtsön vagy fűtsön csak menjen a ventilátor.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Kedves Klíma Király!

Köszönöm tájékozdtatásodat, a leírtak alapján nem érdemes a kazánt bővíteni. Így marad a jelnlegi rendszer, esetleg a külső hőmérsékleten alapuló vízhőmérsékletet (a program) fogom megnézni hogy működik-e ez a funkció. Most hogy szúnyoghálóztam az ablakokat vettem észre hogy egy kissebb fehér doboz van felszerelve a kéménytől 1 méterre ami szerintem a hőmérő lehet mert egy szürke kábel jön belőle a kazánba.

Egyébként aludtam már klíma mellett, annyira nem vészes, bár nekünk egy Samu Crystal AQW09EWAN-unk van otthon és nekem különsebben nincs vele gondom zaját tekintve. Persze van rajta szuperalacsony ilyen Silent mód.

Akkor majd valamikor ha az anyagiak is fogják engedni akkor egy komplett klímatizálás lesz a házban ami mínusz 25 fokig képes lesz fűteni(gyári adatok alapján). És hozzá a nagy kálvária a H tarifa bekötése. Legalább is ez a lehetőség ami úgy gondolkoztat.

Esetleg abban tudsz tanácsot adni hogy azon felül hogy H tarifára alkalmas klímákat telepítenénk, hogy melyik megoldás fogyaszt kevesebbet áramban is és/vagy költségben is. Ha minden helyiség saját monosplit klímát kap (kivéve fürdő,konyha) , vagy takarékosabb a Multi split rendszer?

Köszönöm segítségeidet!

Válasz küldése