Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

asha07lcc írta:
Klíma Király írta:
tomi76 írta:Sziasztok!
Klíma vásárlás előtt állok,télen fűteni is szeretnék vele.
Kérdésem csak az lenne hogy a AR7000H (BETTER) AR09HSSDAWKNEU SAMSUNG TRIANGLE klímban van e csepptálca fűtés mennyire alkalmas fűtésre. Modjuk -7 c fokon mekkora a soop értéke.
Szia!

Sajnos Én nem férek hozzá a kért adatokhoz. De azt kijelenthetjük hogy 99,99% ban nincs csepptálca fűtés a split klímákban. Általában utólag kell beleszerelni mér amennyiben nem lehetséges olyan helyre a kültérit hogy szabadon kifolyjon a leolvasztott dér.

A kiválasztott modell nem a gagyi kategória nyugodtan fűthetsz vele.

Imre
Néhány modellben van ilyen pl a Panasonic Nordic Etherea, a már itt ismert ésw adatokkal rendelkező Fisher FSIF-77HFD(Midea MSX-07HRFN1), néhény Gree modell teljes tálcafűtéssel. nÉHÁNYBAN MEG KARTERFŰTÉS A KOMPRESSZORON.
De ne ez legyen a KIVÁLASZTÁSI SZEMPONT KB 20-E ft KÖLTSÉG KÖRÜL A DOLOG MEGVALÓSÍTHATÓ ÖNSZABÁLYOZÓ FŰTŐSZÁLLAL.


A kiválasztásban inkább a komfortosság hatékonyság és elsősorban az vezéreljen, hogy alacsony külső hőmérséklet esetén is meglegyen a megfelelő fűtőteljesítmény.


Végül is mit sikerült kiválasztani, beszerezni?

apa62
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.25. 21:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: apa62 »

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy most állok klíma vásárlás előtt, fűtésre szánom és nem tudom eldönteni mivel jövök ki jobban az üzemeltetés alatt, Ha veszek 3-4 külön álló készüléket vagy ugyan ezt a darabszámot oldjam meg multi klímával? Természetesen csak olyan készülék jöhet szóba mind két esetben ami alkalmas H tarifa igénylésére! Én nagyon hajlok a multi felé de nem teszem rosszul???? Toshiba vagy Panasonic?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

apa62 írta:Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy most állok klíma vásárlás előtt, fűtésre szánom és nem tudom eldönteni mivel jövök ki jobban az üzemeltetés alatt, Ha veszek 3-4 külön álló készüléket vagy ugyan ezt a darabszámot oldjam meg multi klímával? Természetesen csak olyan készülék jöhet szóba mind két esetben ami alkalmas H tarifa igénylésére! Én nagyon hajlok a multi felé de nem teszem rosszul???? Toshiba vagy Panasonic?
Toshiba és mono split. Fáradtság miatt csak ily röviden.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
apa62 írta:Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy most állok klíma vásárlás előtt, fűtésre szánom és nem tudom eldönteni mivel jövök ki jobban az üzemeltetés alatt, Ha veszek 3-4 külön álló készüléket vagy ugyan ezt a darabszámot oldjam meg multi klímával? Természetesen csak olyan készülék jöhet szóba mind két esetben ami alkalmas H tarifa igénylésére! Én nagyon hajlok a multi felé de nem teszem rosszul???? Toshiba vagy Panasonic?
Toshiba és mono split. Fáradtság miatt csak ily röviden.
Kiegészítem: Fujitsu és monosplt LTCA sorozat vagy Toshiba daisekai sorozat Samsung AR700 Bettertől felfelé és itt már a Gree U-Crown is szóbajöhet kétfokozató hűtőkörrel ami -30C fokig közel 100% nominál teljesítményt tud.
Ott vannak az LG Athena és hasonló modellek is. A Daikin am ilyen paramétereket tud már drága nagyon szerintem.
Érdemes a Hitachikat is megnézni.

De a Midea MSX vagy az idei drágőább modellek is jók lehetnek bár az utóbbi időben volt panelhibás köztük.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Daisekai 6.5

apa62
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.25. 21:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: apa62 »

Ok Megköszönöm a gyors választ és el is fogadom de kiváncsi lennék mi szól a multi ellen? Mert az én hozzá nem értő fejemel gondolkodva egy kompresszor és négy beltéri kevesebb áramot kér mint négy komresszor és ugyan ennyi beltéri. A multikat nézegetve és összevetve az éves fogyasztási adatokat a monó készülékek adataival igen csak a multi áll nyerőre. Talán a csövek hossza miatt esetleg magasságkülömbség miatt több meló jut arra az egy kompresszorra? Talán nagy a csöveken keletkező hőveszteség? Vagy ugyan azon márka használata mellett multinál nagyobb a meghibásodások aránya? Tehát azt elfogadom, hogy esetleg beszerelése talán valamivel drágább de karbantartás szempontjából ugyan akkor egyszerűbb lenne részemre, /szintes ház létra előtető stb/ ezért próbálom kicsit jobban körbejárni ezt a kérdést.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

apa62 írta:Ok Megköszönöm a gyors választ és el is fogadom de kiváncsi lennék mi szól a multi ellen? Mert az én hozzá nem értő fejemel gondolkodva egy kompresszor és négy beltéri kevesebb áramot kér mint négy komresszor és ugyan ennyi beltéri. A multikat nézegetve és összevetve az éves fogyasztási adatokat a monó készülékek adataival igen csak a multi áll nyerőre. Talán a csövek hossza miatt esetleg magasságkülömbség miatt több meló jut arra az egy kompresszorra? Talán nagy a csöveken keletkező hőveszteség? Vagy ugyan azon márka használata mellett multinál nagyobb a meghibásodások aránya? Tehát azt elfogadom, hogy esetleg beszerelése talán valamivel drágább de karbantartás szempontjából ugyan akkor egyszerűbb lenne részemre, /szintes ház létra előtető stb/ ezért próbálom kicsit jobban körbejárni ezt a kérdést.
Szia,

Ha minden helység megy egy időben akkor jó a multi. De ha nem minden helység van használva akkor a multi is csak 30%-ig tud lassulni. És ha mondjuk 7kW*0,3 az 2,1kW és csak egy 2,1kW van bekapcsolva akkor vettél egy drága On-Off klímát hisz nem tud lelassulni a kívánt értékre míg a mono az lelassul 2,1*0,3.ra.

Ha multinál minden követelménynek megtudsz felelni akkor jó lehet.

A csőhosszak szinte egyformáknak kell legyenek, max 7,5m különbség lehet,é s szint különbség is jó ha nem több 3-5méternél. ha kihasználod mint a csőhossz eltérést mind a szintkülönbséget arra még a mérnöki könyvekben se szoktak kitérni hogyan viseli a rendszer.

Sajnos manapság csak biorobotok vagyunk a tervezésben nem vehetünk részt és iskolázatlan baromnak kezel minket a mérnők társadalom.

és az idei télen indítottunk egy 4-es multi rendszert amit kiterveztek a végére. Maximum csőhosszak maximum szint emelés. És a plusz gáz töltetett egy bekapcsolt beltéri egységgel nem tudtuk beszívatni. Nem kísérleteztem mind a négyet bekapcsoltuk így sikerült, de van egy érzésem kettővel se sikerült volna. Ez lesz az első nyara, de reménykedem hogy uniós pénz lenyúlás volt az egész beruházás és nem fogják használni mert ha igen akkor mehetünk biztosan magyarázkodni mert mást nem nagyon fogok tudni tenni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

apa62
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.25. 21:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: apa62 »

Ok Köszönöm azt hiszem meggyőztél. :-)

apa62
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.25. 21:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: apa62 »

Még egy kérdés. Fűtésnél a Panasonic készülékeknél van csak feltüntetve a h tarifa egyébkén sok kiegészítő opció van hozzá amit gondolom külön meg lehet vásárolni kicsit ezért is dilemmázok. Tehát a kérdésem pusztán annyi, sokkal rosszabb választás a Panasonic a Toshibától?

apa62
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.25. 21:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: apa62 »

A szintbeli eltérés / kb. 7 méter magasságkülönbség/ fűtés üzemben ront a teljesítményen és ezáltal növeli a fogyasztást?

Válasz küldése