Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

SziaSztok!

Mint a topic címe is sugallja, lehet klímával fűteni. És ma megdöbbentően sokan voltak érdeklődök ebben a témában. Igaz mikor ha nem most mikor a legjobban kihasználhatóak. A fogyasztás került szóba elsőként, amire ugye elég nehéz válaszolni. A vásárlóink nem igen jönnek vissza statisztikával, de ha itt szépen megkérem őket beírják?

Ugye beírjátok? ;-)

Aki most vásárolna klímát fűteni, keresse a legjobb COP értékű klímát ami még megfizethető. Minél nagyobb a COP szám annál több meleget tud behozni kintről.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

És amiért elkezdtem e bejegyzést. Beesett az egyik ügyfél ... gondolom nem hitte el amit a szerelője mondott vagy félre tájékoztatta nem tudom.
Kérdése az volt hogy a Pre/Def (PreHeating = előmelegítés / DeFrost leolvasztás) lámpa világit néha és nem fűt olyankor a klímája. Azzal kezdte, hogy nincs is -5C és még is leáll mikor mondtam neki hogy ez ilyen. Tudomáson szerint a klímák döntő többsége egyszerűen 40-50percenként leolvasztanak ha kell hanem. Ez 4 - 7 percig tart, ilyenkor a beltéri egység lelassul és a kültéri felé szivattyúzza a benti meleget hogy arról a rárakódott zúzmarát leolvassza.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

A kis gépeknél igen, ez a bevett.
A kültéri szondásoknál is a jégérzékelésen túl van egy gyári program ami 30 és 60 perc közötti ciklusban olvaszt akkor is ha a szonda nem jelez.
Gondolom elsősorban a készülékmegóvása lehetett a tervezői szándék. Van Sanyo ill Daikin amelyik kis adagban folyamatosan olvaszt ill a nagyobb rendszerek(LG MultiV de ezt Te is tudod) ezek -20 fokig jók. A é-15C fokig jó invertereket is meg lehet hackelni a kültéri szonda buherálással, de ez nem egészséges dolog.

Valahol láttam izobutános(R600A) split klímát is az -25 fokig tudott fűteni, de nem sikerült mégegyszer nyomára jutni.

Tényleg az is kérdés lehetne a kollegákhoz hány fajta hűtőközeges egymástól a gázok miatt jelentősen eltérő paraméterű lakossági klíma létezik?

Ha minden igaz jövő évtől a kínálatunkban pl lesz R410-es napelemes klíma 9000 BTU-ig.
Azaz a tápforrás nem hálózati áram!
Még semmit sem tudok konkrétan, mielőtt lerohannátok, de tájékoztatok mindenkit a fejleményekről.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Napelemes klíma?

Hát ebben Én nem hiszek, nem tartom valószínűleg hogy Én azt megérem. :-) Még a hőszivattyúk korát is kétkedve fogadom ... ne kérdezd meg pontosan miért. Ma is lebeszéltem a számat ... de megrendelés nem lett egy sem ... csak az időmet vesztegetem.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ha szerencsénk van építünk egy hatgépes rendszert ami a másik témában a splitekben ott van(dry contact) majd meglátjuk. Igaz az azért multi inverter, mert a bekerülése olcsóbb és az áramot az ügyfél terhelésen kívüli időszakban 10 FT/kwh áron kapja.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Elkezdtük építeni...... kb 1 hónap és lesznek adatok!

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Megvan az első trial kiépítés, 1 hete meg nonstot. kb 3 hétés lesznek mérési adatok!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

És mit fűt ez a triál?
Lakás, iroda?
Meg ha nem üzleti titok milyen gépek, mert Én nem tudtam megfejteni. :-)

És hátha lesz rá több érdeklődő ha tudjuk is hogy milyen rendszer.

Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

FM25AH+MS09AHx2+Ms12AH kicsit meghekkelve a szondák, cseppvízfűtés 10 m hosszan 20w/m.
Egy cég központi irodáit Pesten, külön almérőről. 40 cm tömör téglafal, 1 szint felette 8 cm vasbeton födém padlás nyeregtetővel, BP barna zónájában. Hőszigetelés 0 a födémen és az oldalfalakon is.
Technikai okok miatt a földgázt nem lehet bevezetni, kültéri a nyeregtetős padláson, jó szellőzéssel(és ezalatt van a 8 cm födém...). irodák mérete 12-12-18nm, egész télen üzemben lesz, most az első kiépítés megy 1 hónapot, ha bevált még 10 vagy 12 ilyen trialos kiépítés lesz. Vátozó hűtöközegáramú vagy levegő-víz hőszibvattyú rendszert nem akartak, ez kevesebbe kerül(ott ui a vizes fűtést is ki kellett volna építeni).
Eddig olajradiátorok voltak ami nem olcsó mulatság és nyáron meg eszméletlen meleg.
Meglátjuk.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Ez a nyeregtetős jó szellőzés verzió nekem nem tetszik. Én hűtés üzemben is annyit szenvedtem a
ilyenek miatt hogy nem szeretem. Persze a Szegedi városháza az más tészta, ott 2m-es ablakok üveg nélkül minden oldalom és kb. 8-10m belmagasság. Na ott 30db. 2,5kW-os klíma nem sok vizet zavar...

Ugye a cseppvíz fűtés olyan automata hőfoktartós?
Nem fűt mindig a vakvilágba 20W/m...?

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése