Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

Magnes
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.07.15. 14:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Magnes »

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Egy téglaépítésű, bruttó 42 nm nyaralót szeretnénk állandó lakhatásra használni. Az összes nyílászárót már kicseréltük, a födém és oldalfalak szigetelése tervezés alatt áll.
Gázcsonk közvetlenül a kerítésen kívül van, az épülettől alig 4-5 méterre. Egy használaton kívüli téglakémény van az épület nappalijának külső falánál.
Villanytűzhely van és a gázkiépítés (tervezés, engedélyek, szerelés) költségei és macerája miatt inkább inverteres klíma fűtésre gondoltunk.
A norvég fűtőpanel is szóba jöhet, ha javasolnátok.

Összesen 3 helyiség van: nappali - konyha 24 nm, hálófülke 4 nm, fürdőszoba, Wc 4 nm. A belmagasság 2,4 m.
Mit javasoltok a legjobb fűtésmegoldásra, egyszeri kezdőberuházás és üzemeltetés költségeit is alapul véve? Konkrét készülék javaslatokat is köszönettel vennék.
Áramellátásban van 380 Volt rendelkezésre.
Köszönöm szépen, ha segítetek!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Magnes írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Egy téglaépítésű, bruttó 42 nm nyaralót szeretnénk állandó lakhatásra használni. Az összes nyílászárót már kicseréltük, a födém és oldalfalak szigetelése tervezés alatt áll.
Gázcsonk közvetlenül a kerítésen kívül van, az épülettől alig 4-5 méterre. Egy használaton kívüli téglakémény van az épület nappalijának külső falánál.
Villanytűzhely van és a gázkiépítés (tervezés, engedélyek, szerelés) költségei és macerája miatt inkább inverteres klíma fűtésre gondoltunk.
A norvég fűtőpanel is szóba jöhet, ha javasolnátok.

Összesen 3 helyiség van: nappali - konyha 24 nm, hálófülke 4 nm, fürdőszoba, Wc 4 nm. A belmagasság 2,4 m.
Mit javasoltok a legjobb fűtésmegoldásra, egyszeri kezdőberuházás és üzemeltetés költségeit is alapul véve? Konkrét készülék javaslatokat is köszönettel vennék.
Áramellátásban van 380 Volt rendelkezésre.
Köszönöm szépen, ha segítetek!
Ez így elég nehéz lesz. Fürdőszoba teljes temperálása nem fog menni klímával. Oda mindenképp kell valamilyen hősugárzó vagy norvég panel.

A nappali konyha páros azt egy 3,5kW-os klíma kifűti, ha csak nem valahol a hegyekben vagy ahol sokszor van -10°C.

380V nem kell egy ekkora épülethez az biztos.

persze ha levegő-víz hőszivattyúban is gondolkozol akkor jól jöhet mert azokban rendelhető a hálózatot jobban kímélő 3 fázisú kisegítő fűtés. De ugye ilyenkor kell radiátor is minden helységbe, ami megint macera. De egy hőszivattyú sokkal biztonságosabb és komfortosabb, na meg drágább.

Kérdés most mivel fűtesz?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Magnes
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.07.15. 14:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Magnes »

Köszönöm szépen a válaszodat!
Az előző tulajdonos villanyradiátorokkal fűtött és elvitte, de arra nem is gondoltam. A 380 Volt is adottság.
Én is arra gondoltam, hogy az inverteres klíma lehetne megoldás a nappali-étkező fűtésére, a fürdőbe és a kis hálófülkébe mehetne egy-egy fali, pl. norvég panel.

A levegő-víz hőszivattyú mennyivel lenne drágább induló költség, és kell-e terveztetni- engedélyeztetni?

Magnes
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.07.15. 14:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Magnes »

Tisztelt Fórumgazda,
hozzászóltam még aznap a kapott válaszhoz, tisztelettel kérdezem, miért nem jelent meg?
Üdv: Magnes

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Magnes írta:Tisztelt Fórumgazda,
hozzászóltam még aznap a kapott válaszhoz, tisztelettel kérdezem, miért nem jelent meg?
Üdv: Magnes
Sajnos idő hiány, kapkodás, figyelmetlenség. mostanság egyedül vagyok moderátor. És sajnos moderáció nélkül nem lehet tiszta az oldal.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Magnes
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.07.15. 14:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Magnes »

Köszönöm :)

György_43
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.03. 11:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: György_43 »

Kedves Fórumozók, Klíma Király!

Egy kis belvárosi garzon klíma fűtésével kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni.
30m2-es belvárosi lakásomban pillanatnyilag elektromos fűtés van. A gáz fűtés kiépítése kb 1,1mFt-ba kerülne, a különféle gázos kéményes szabályok miatt.
Véleményem szerint megfontolandó lenne egy klímás fűtés betenni, mert így becslésem szerint a feléből meglenne a dolog, és nyárra lenne egy klímám is.
A kültéri elhelyezés megoldható lenne, mert belső udvar felé néz az ablakom, ahol már van másnak is klímája.

A következő aggályaim vannak viszont:
mekkora zajjal jár egy klíma kifelé a belső udvar felé?
mekkora zajjal jár a klíma a szobában? - amíg egy radiátor némán melegít, ez időnként elkezd majd fújni az éjszaka közepén? - esetleg vannak extra csendes típusok?
csöpög belőle víz az udvar felé, az mennyi és mennyire zavaró?
lehet-e a belvárosi épületekre is geo tarifát kérni, hogy olcsóbb legyen az üzemeltetése

Bocsánat, hogy a mennyit fogyaszt fórumba írtam, ez volt a témához legközelebbi, és
talán ez is érdekes lehet.

Köszönöm!
Üdv.
György

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

György_43 írta:Kedves Fórumozók, Klíma Király!

Egy kis belvárosi garzon klíma fűtésével kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni.
30m2-es belvárosi lakásomban pillanatnyilag elektromos fűtés van. A gáz fűtés kiépítése kb 1,1mFt-ba kerülne, a különféle gázos kéményes szabályok miatt.
Véleményem szerint megfontolandó lenne egy klímás fűtés betenni, mert így becslésem szerint a feléből meglenne a dolog, és nyárra lenne egy klímám is.
A kültéri elhelyezés megoldható lenne, mert belső udvar felé néz az ablakom, ahol már van másnak is klímája.

A következő aggályaim vannak viszont:
mekkora zajjal jár egy klíma kifelé a belső udvar felé?
mekkora zajjal jár a klíma a szobában? - amíg egy radiátor némán melegít, ez időnként elkezd majd fújni az éjszaka közepén? - esetleg vannak extra csendes típusok?
csöpög belőle víz az udvar felé, az mennyi és mennyire zavaró?
lehet-e a belvárosi épületekre is geo tarifát kérni, hogy olcsóbb legyen az üzemeltetése

Bocsánat, hogy a mennyit fogyaszt fórumba írtam, ez volt a témához legközelebbi, és
talán ez is érdekes lehet.

Köszönöm!
Üdv.
György
Szervusz György,
  • Ha Japán gépet választasz akkor azok nem hangosak, de hogy egy zárt udvarban mi a nem hangos az nagyban függ a szomszédoktól. Nappal a forgalom hangja tuti elnyomja. Este Én nem használom, lásd következő válasz. Vagy az utca felől kell felszerelni ott tuti nem zavar.
  • A hang kérdésre, igen van hangja. Megszokható ha nézem a TV-t nem zavar, de alváskor Én nem használom. A fűtésem 19°C-ra van állítva, így ha alvás előtt kikapcsolom a klímát akkor a másik fűtésem dolgozik 19°C-on ami nekem elég alváshoz. Az alváson kívüli időben megy a klíma 22-24°C-on így az alap fűtésem addig nem üzemel. Neked is ezt javasolnám, tekerd le 19°C-ra a mostanit, a klíma megoldja a többit.
  • Igen fűtés üzembe a kültéri egység is csöpög, van nekije elvezető csonkja azon keresztül beköthető esővíz elvezetésbe, vagy szennyvíz lefolyóba.
  • Sajnos a tarifákkal nem vagyok nagyon képbe ahány áramszolgáltató annyiféle hozzáállás ... de szerintem valamelyik menni fog, vagy "H" vagy Geo.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

György_43
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.03. 11:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: György_43 »

Szia Klíma Király!

Köszönöm a válaszod. Így már közelebb jutottam a megoldáshoz!

A klíma zajával kapcsolatban annyi új információt hallottam, hogy ezek a klímák több ventillátor fokozatban is tudnak fújni. Így ha nem kell egy jéghideg lakást 0-ról felfűteni, akkor épp csak halkan fújnak. Ez már elfogadható lenne. Ezt esetleg meg tudod erősíteni?

A másik amit hallottam, hogy ha fűtök klímával, akkor nem kell a plafon közelébe szerelni a beltéri egységet, hanem derék magasságba is tehetem, így nem kell teljes lendülettel lefújnia a plafontól, elég ha szépen finoman engedi a meleg levegőt. Ezt egy olyan ismerősöm mondta, aki ilyen fűtésű irodában dolgozott. Ez így igaz lehet? Ti szoktatok klímát szerelmi derék magasságban?

Sajnos az éjszakai kikapcsolás nem megoldható, mert vagy klímafűtést csinálok 3-400eFt-ért, vagy cirkót 1,1mFt-ért, a kettő együtt már sok (most egy villanyradiátorom van). Legfeljebb éjszaka átállhatnék sima radiátorra, de az nem gazdaságos.


Köszönöm!
Üdv.
György

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

György_43 írta:Szia Klíma Király!

Köszönöm a válaszod. Így már közelebb jutottam a megoldáshoz!

A klíma zajával kapcsolatban annyi új információt hallottam, hogy ezek a klímák több ventillátor fokozatban is tudnak fújni. Így ha nem kell egy jéghideg lakást 0-ról felfűteni, akkor épp csak halkan fújnak. Ez már elfogadható lenne. Ezt esetleg meg tudod erősíteni?

A másik amit hallottam, hogy ha fűtök klímával, akkor nem kell a plafon közelébe szerelni a beltéri egységet, hanem derék magasságba is tehetem, így nem kell teljes lendülettel lefújnia a plafontól, elég ha szépen finoman engedi a meleg levegőt. Ezt egy olyan ismerősöm mondta, aki ilyen fűtésű irodában dolgozott. Ez így igaz lehet? Ti szoktatok klímát szerelmi derék magasságban?

Sajnos az éjszakai kikapcsolás nem megoldható, mert vagy klímafűtést csinálok 3-400eFt-ért, vagy cirkót 1,1mFt-ért, a kettő együtt már sok (most egy villanyradiátorom van). Legfeljebb éjszaka átállhatnék sima radiátorra, de az nem gazdaságos.


Köszönöm!
Üdv.
György
Szia,

Igen a klímáknak van egy "auto" -nak nevezett funkciója. Ahogy közelít a kért hőfokhoz a szobában úgy lassít. tehát ha hagyjuk éjjel-nappal üzemelni akkor szépen letud lassulni. Tapasztalom az hogy kis hazánkban nem fűtünk napi 24órába +24°C-ra. Ha elmegyünk otthonról vagy kikapcsoljuk vagy lejjebb tekerjük. Ha nem fix hőfokon használjuk akkor az emelt hőfok kérésekor újra felgyorsul és órák múlva fog vissza lassulni.

Hát, látom Én is fórumokban terjedni ezt a "szereljünk magas oldalfali klímát parapet magasságra" dolgot. Persze ez is egy megoldás, mert akkor a lenti hideg levegő szívja magába a klíma ami jót tesz a gazdaságosságnak, és felkeveri a lenti hideg levegőt ... Igen ám de meleg felfelé száll és ott nem tartózkodik senki, minek fűtsünk felfelé? Én pont ezért használom a klímás fűtést hogy magasra felszorult meleg levegőt lekényszerítsem és így a gázkonvektor esetén kialakuló 5-6-7°-os eltérést 1-2°-ra csökkentsem. Sajnos egy 1970-ben épült szigeteletlen házban élek. A padlás van szigetelve 20cm-el kőzetgyapottal de ez is kevés a rétegződés ellen.

Az irodás hasonlatra, szerintem keveritek a Fan-Coil-al amiben 60-70-80°C-os meleg víz kering ami ventilátor nélkül is tud fűteni. A klímában nincs 60°C-os víz, itt kb. 40-50°C-os hűtőközeg van.

Hát Én nem akarlak lebeszélni/se rá a klímás fűtésre, de Én pedig pont így használom. Ha alszom akkor gázkonvektor, ha nem akkor klíma. Nem tudom mennyi időt töltesz alvással. :-) Én nem sokat, hogy megtudjak élni. De ha eddig kitudtad gazdálkodni az árát a villanyradiátornak ezután is kifogod tudni csak nem napi 24-óra fizetsz sokat csak 16órára ha 8 órát alszol. :-)

Javaslom kattogtass egy kicsit az oldalamon. Tippek között próbáltam megfogalmazni hogyan müködik a klíma, hőszivattyú. Mikor gazdaságos mikor nem .

http://www.szegedklima.hu/klima_tippek_ ... ivalok.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése