Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

4m magas volt és magtár még a boldog békeidőkben, zsalus szellőzéssel.6 m magas. A cseppfűtés hőfokvezérelt a jó öreg Prodigy erre is alkalmas.Egyépkébt sem lenne baj, merthőálló műanyag a cseppvízcső, 140C fokig bírja az anyag. A fűtőszálat a kültéri egységben is végigvezettük a kondenzátor alatt, nem bíztuk a véletlenre. Technikailag nem ez a jó megoldéás, de megpróbáltunk minél többet kihozni belőle. Már agy bypasst is kigondoltam az olvasztásra, a hekkelt szondával együtt elég gyors, 30 mp alatt leolvaszt mindent mint állat, egy külön Carel vezérléssel.
Modjuk egy Altherma vagy hasonló(lásdmásik topic) renszer jobb lett volna, vagy egy vrv jellegű, de ehhez ragaszkodtak, pedig 30 oldalas ajánlatot kaptak kb 15 féle megoldással.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

A tálca fűtés épp ma lett tartozék nem opció ... azért a nagy vízben is elég lassan érezték át ezt problémának.

Próbáltam ezt a ByPass megoldást megérteni miért gazdaságosabb igaz angolul találtam szabadalmakat. Én csak azt tudtam belőle ki olvasni hogy folyamatosabb a fűtés. De nem takarékosabb, sőt szerintem pazarlóbb. Persze biztos jó hogy nem áll a gép 3 - 5 - 8 percre... de ha olyan az épület hogy 3 - 8 percre nem állhat le fűtés ott nagy baj van ...

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Olvasgatom a Mitsubishi Electric Zubadan rendszerét, ígéretesnek tűnik. Egyenlőre kevés az információ még róla, de a Mitsubishi Electric -et ismerve a paraméterek a Zubadan -nál is kiválóak lesznek. Már csak az kérdés milyen árat szabnak neki a hazai piacra.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kiseda
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.11.26. 17:59

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: kiseda »

Sziasztok!

Én tanácsot, illetőleg választ szeretnék a kérdésemre, ami a következő volna:
Egy 43 nm-es egyedi fűtésű lakásban lakom, ahol a felújítás során a gépész inverteres klímát javasolt a fűtésre.
Azt mondta, hogy ezzel a készülékkel olcsóbban lehet kellemes hőmésékletet elérni a lakásban.
Nem kevés pénzembe került ezeknek a felszereltetése ( megközelítőleg ebböl az árból kéménybéleléssel együtt
egy gáztípusú fűtés is kijött volna). Mitshubisi ill. Daikin készülékek vásárlását javasolta.
Az első évben minden létező felmenőjét szidtam :twisted: , mert majd megfagytam.
Javasolta, hogy szigeteltessek utólagosan, a komplett lakásfelújítást követően.
Kicseréletettem minden ablakot és leszigeteltettem a padlót, ahol elszökött a meleg. ( újabb fél millió feletti plusssssssssssz költség!)
Most is fázom és a gatyám megy rá.
Mi a hiba????????????????
Átvágtak én nincs ebből kiút? Mégsem gazdaságos?
Nagyon elkeserítőnek találom a helyzetet.

Várom hozzászólásaitokat!

Köszönettel:

Éda

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Nem egészen értem mit takar az hogy majd megfagytam?
Nincs elég meleg vagy huzat van?
ha meg van az 50W/m3 teljesítményed -15C fokban is akkor nem fázhatsz...ha jó szigetelt a házad akkor 30W/m3 is elég lehet.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kiseda
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.11.26. 17:59

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: kiseda »

Szia!

Azt értettem a majd megfagytam alatt, hogy nem volt meleg a lakásban. Minden szigetelési munkát megcsináltattam a nyár folyamán, amit csak tudtam. Mi most sem érezzük, hogy sokkal jobb lenne a helyzet. Arra gondolok, hogy nagyon szárítja a készülék a levegőt és a páratartalom csökkenésével méginkább romlik a hőérzet.

Várom az ötleteket.

Köszi

Éda

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

KIseda!
Írtam privátot. Véleményem szerint az 50W/m3 szerintem kevés, az LG méretező progrmján és a winwatton is végigfuttattam egy elképzelt szitut, 70W illetve 82W jött ki -15C külső hőmérsékletrnél. Ez is tévedhet, a priviben leírtam mi a teendő.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Tegyük hozzá, ha semmilyen szinten nem válaszolsz akkor a legnagyobb jóindulattal sm tudunk segíteni.....

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Intézgetjük az ügyet, de az a baj az épületgépész csak a zsetont vitte el és a megoldást még kb 120000 Ft-ból lehet előállítani, és az sem lesz 100%.
Megint egy zseniális nagydumás"kollega" aki lebeszélte a lakástulajdonost a bevezetett konvektoros megoldást levették(azaz volt engedély a parapetes égéstermék kivezetésre) és helyette került be a 2 db 2,6 kw-os inverteres gép.
A koyha még csak hagyján, de a szobába kicsoi és a fürdő fűtetlen egy kiváló 1-es COP értékű elektromos vízzel töltött törölközőszárító a fűtés egy igényesen kb 2 millából felújított lakásban, az egész munka-és ne haragudjon senki azért amit írok-....adék.
Dokumentáltuk és a megoldási javaslatot is megtettük. A szobába legalább parapetes gép kellene. De szét volt bombázva, tehát 1-ősorban a parapetes konvektor helyére kellett volna a konyhába egy turbo-parapet falikazán 12 kw-os lángmodulációs és 15-18-as rézcsővel rejtett helyen szétdobni vagy fancoil-radiátor-padlófűtésre.
És ekkor elég lett volna 1 kis minőségi 2,2-es klíma nyára a hűvös lakásba.
kb 80000 Ft-ból amibe ez a 2 klíma került a fentiek szerint bőven klímával gázfűtéssel megoldható lett volna. Képeket nem teszek fel ide, mert atulajdonos engedélye nélkül nem, de egy gép kívül erkélykorláton utca felé, másik erkélyen befelé fújja a meleget-hideget(és azért telepítették így állítólag, hogy az erkély komfortja megmaradjon) Jaj anyácskám.....
Megoldás részleges, erkélyen belülre áttelepít a 2 gép és a cseppvizet újból építeni akültérinél, megfűteni szabályozni, duplán és a 10 m-re lévő csatornába nagyobb lejtéssel vastagabb csövön vezetni, mert a fűtőszálból(5m-es) kell 3 db, ami a COP-t tovább rontja a törölközőszárítóval együtt.
És a kivitelező cég aki majdnem használhatatlan dolgot épített a klíma és hőszivattyú szakértőjeként hirdeti magát.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

http://www.sg.hu/cikkek/65517/az_aram_a ... ngeri_szel

Azt mondják hogy az áram árának megfeleződéseben a szél is szerepet játszik. A múlt évvégi 80Euroról 40Euróra csökkent.

http://www.zoom.hu/gazdasag/brutalis-az ... 38975.html

Szóval eljön még az idő mikor az áram lesz a fő energia hordozó?!
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése