Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:Szia!

Ez a nyeregtetős jó szellőzés verzió nekem nem tetszik. Én hűtés üzemben is annyit szenvedtem a
ilyenek miatt hogy nem szeretem. Persze a Szegedi városháza az más tészta, ott 2m-es ablakok üveg nélkül minden oldalom és kb. 8-10m belmagasság. Na ott 30db. 2,5kW-os klíma nem sok vizet zavar...

Ugye a cseppvíz fűtés olyan automata hőfoktartós?
Nem fűt mindig a vakvilágba 20W/m...?

K.K.

Fűtöttek egy szezont, hiba nem volt, de még nem kaptam meg a fogyasztási adatokat.
Viszont kell még pár ugyanilyen nekik, ami beszédes.
Ha konkrétum lesz jelzem.

Nem a hsz része:

Esetleg ezt a témát is be lehetne tenni a nyitott témához vagy a már javasoltakat egy helyre!

bacsa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.01.07. 18:30

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: bacsa »

Üdvözletem mindenkinek !

Olvastam a Fórum ezen témájának hozzászólásait, és láttam, hogy eddig még nem érkezett adat a klímafűtés fogyasztásával kapcsolatban.
Én akkor ezt a hiányosságot pótolnám.

Az alábbi linken közzéteszek egy XLS táblázatot, amin én vezetem 12.01-től a tetőtéri (egyenlőre csak 1db) üzemelő klímám fogyasztási adatait napi lebontásban.A fogyasztási adatokat minden reggel a fogyasztásmérőn történő leolvasással tudom pontosan meghatározni.A fogyasztásmérő leolvasásával egyidőben történik a villanyórán leolvasott napi össz. vill.fogyasztás.A napi össz.vill.fogyasztásból pontosan(+-1kW)tudom mennyi a csak fűtésre használt összes fogyasztás.(Nyáron igen sokszor vizsgáltam ezen értéket.)
A legfontosabbat majdnem elfelejtettem!A fűtés elektromos fűtőszálakkal fűtött központi radiátoros fűtés(elektromos kazán)+a tetőtér esetében természetesen a már meglévő klíma.(A tetőtéri radiátorok zárva)
A táblázatot nem volt kedvem átszerkeszteni, ezért inkább némi magyarázattal szolgálok hozzá.Az első oszlop természetesen a leolvasás dátuma(reggeli órákban)
A következő négy a kűlső hőmérővel mért hőmérsékleti adatok.A leolvasás előtti min.,aznap mért maximum, majd a kövtkező nap hajnali minimum, és ezek átlaga.A következő két oszlop a szumma fogyasztással kapcsolatos.A következő kettő a klíma fogyasztása, majd az öszetett számítás eredménye alapján a tetőtéri radiátoros fűtés/klíma fűtés arány.A tetőtéri radiátoros fűtés pontosan annyi fogyasztást igényelt eddig, mint az alsó szint.(Több mint 10év fogyasztási adataiból tudom)Minimális rásegítést igényelt, amikor élénk vagy viharos hideg szél fújt, de ezzel én nem számoltam.
A lényeg az utosó sárga oszlopban lévő megtakarítás, a többihez nem fűzök magyarázatot, mert nincs köze a klíma fogyasztásához.
Az arány kiszámításban benne vannak olyan dolgok is, mint a számítógép fogyasztása - ami 24órás üzemnél a napi rezsi fogyasztást rendesen megdobja - és fűtőhatása, a klímától távol eső radiátor fogyasztása(A legnagyobb minuszokban sajnos muszáj volt megnyitnom, de ebben is benne van a radiátor fűtésének képzeletbeli második klímával való előállítása a COP figyelembevételével,valamint a radiátor helyett regisztrált fogyasztású hősugárzó fogyasztása szintén az előzőekben leírt COP figyelembevételével)
Tehát amennyire tudtam a lehető legpontosabban számítottam.
Tehát az oldal :

http://bacsa68.extra.hu/ ezen a "klíma fogyasztása"xls

Zárszónak még annyit, hogy a tetőtéri második klíma a jövő hét derekán lessz beszereltetve, és ugyanekkor az alsó szinti első klíma is.Még egy készülék lessz hátra, ami majd Március derekán kerűl beüzemelére.Akkor szinte telljes egészében klíma fogja a fűtést nálam kiváltani.Az alsó szinti fűrdő és előszoba kap egy 400-400W-os Norvég fűtőpanelt, amiből szinte csak a fűrdőszobai fog menni, mivel a konyha-előszoba ajtaja mindíg nyitva és a konyhai klíma erősen befűt majd az előszobába is(aminek ugye nem kell túl nagy hőfok)
A táblázatot természetesen folytatom tovább, akinek kérdése van vele, vagy bármivel kapcsolatban válaszolok.

Egyébbként mielőtt estleg bárki is kérdezné, én azért csináltam ezt a felmérést, mert elegem volt abból, hogy különböző cégek agyonreklámozott "megújuló de méregdrága" fűtési rendszereket akarnak a nyakamba sózni, holott a klímával való fűtésről meg annyira sok szó nem esik, legalábbis a Fórumokon.

És én egyébbként is már ráfaragtam "olcsó"levegős napkollektor vásárlásra, aminél szintén már-már elvakult módon bebízonyítottam, hogy szinte sz..t sem ér.
(Folyamatosan regisztrált be-kifúvó levegőhőmérséklet, mért átlag kiömlési légsebesség mérése integrált hőmenny.számítás stb)Még az erre a célra vásárolt műszerek árát sem hozta még be 1-éve.(2db 1,4m2-es panel)

De nem szaporítom a szót, így is rengeteget írtam és ezért elnézést kérek.
Üdvözlettel! B.Cs.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Helló!

Egy fórumozó már 1 hónap szeretett volna megtérülést számolni.
No ma összedobtam egy google táblázatot.
A mai napon érvényes árakkal, amik valószínű idő hiány miatt elavulnak.
Ha valaki karbantartaná írjon és adok hozzáférést.
https://spreadsheets.google.com/pub?key ... utput=html

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Most már van 2 éves tapasztalat a gépek hibátlanok, Lesz fogyasztási adat is novemberben!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

kiseda írta:Sziasztok!

Én tanácsot, illetőleg választ szeretnék a kérdésemre, ami a következő volna:
Egy 43 nm-es egyedi fűtésű lakásban lakom, ahol a felújítás során a gépész inverteres klímát javasolt a fűtésre.
Azt mondta, hogy ezzel a készülékkel olcsóbban lehet kellemes hőmésékletet elérni a lakásban.
Nem kevés pénzembe került ezeknek a felszereltetése ( megközelítőleg ebböl az árból kéménybéleléssel együtt
egy gáztípusú fűtés is kijött volna). Mitshubisi ill. Daikin készülékek vásárlását javasolta.
Az első évben minden létező felmenőjét szidtam :twisted: , mert majd megfagytam.
Javasolta, hogy szigeteltessek utólagosan, a komplett lakásfelújítást követően.
Kicseréletettem minden ablakot és leszigeteltettem a padlót, ahol elszökött a meleg. ( újabb fél millió feletti plusssssssssssz költség!)
Most is fázom és a gatyám megy rá.
Mi a hiba????????????????
Átvágtak én nincs ebből kiút? Mégsem gazdaságos?
Nagyon elkeserítőnek találom a helyzetet.

Várom hozzászólásaitokat!

Köszönettel:

Éda
Hát nem is tudom. Mi az hogy a gatyám megy rá? És fázom, Ezek sajnos nem megfogható mennyiségek. A klíma gazdaságosan fűt egy villany kályhához vagy olajkályhához képest. Egy zárt égésterű radiátoros fűtés már határeset lehet ha nincs fűtéses áram tarifád.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

mft1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.11.25. 13:35

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: mft1 »

Sziasztok !

Én 5 db. Fujitsu AOYG14LEC tipusu klímával fűtök,a szerelő azt mondta, hogy nem kell téliesíteni, mert gyárilag alkalmas
-15 fokig a fűtésre, ami lehet, hogy igaz de a csepptálcájába persze belefagy a víz.
A kérdés az lenne, hogy elég bele a tálca fűtés, vagy más is kell ? Ha kell akkor mi ?
Ebbe a gépbe szerelhető e HOT PIPE rendszerű olvasztás, és ha igen akkor az gyári, vagy le kell hajtani ?

Kössz a szakértelmet és a segítséget.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

mft1 írta:Sziasztok !

Én 5 db. Fujitsu AOYG14LEC tipusu klímával fűtök,a szerelő azt mondta, hogy nem kell téliesíteni, mert gyárilag alkalmas
-15 fokig a fűtésre, ami lehet, hogy igaz de a csepptálcájába persze belefagy a víz.
A kérdés az lenne, hogy elég bele a tálca fűtés, vagy más is kell ? Ha kell akkor mi ?
Ebbe a gépbe szerelhető e HOT PIPE rendszerű olvasztás, és ha igen akkor az gyári, vagy le kell hajtani ?

Kössz a szakértelmet és a segítséget.
Szia!

A Hot Pipe tudomásom szerint a Hitachi klímák egyes modelljeihez kapcsolható. A Fujitsunak nincs hasonló megoldása az LEC sorozathoz.

A csepptálca olvasztás olyan mint a járda takarítás, fűthetjük ha van miből. De egy kicsit havasan is járható, Én nem pazarlok rá sok energiát.

Tisztelettel Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Sziasztok!

Ez ma jött:
Érdeklődöm az LG E12SQ típusú 144 900 Ft./db. inverteres oldalfali klíma berendezés után.
Az ajánlatukból nem tudtam meg, hogy a jelzett fogyasztási értékek mit jelentenek valójában, mert nincsen idő feltüntetve. Hozzáértők biztosan azonnal tudják mit jelent a 3.81 kW, de nekem nem érthető, hogy ez óra vagy nap, vagy más viszonyszám.
Kérnék szépen egy pontos adatot, hogy fűtésre használva a készüléket 21 fok-ra egy téli hónapban (december vagy január), 30 nm-res helységre mekkora lesz az áram fogyasztása összesen.

Köszönettel, és reménykedve a konkrét infóban,
Köszönöm érdeklődését, először is a teljesítmény kW-ban a fogyasztás pedig kWh-ban szokás kifejezni.

Tehát ha készülék a gyártók által megadott körülmények között üzemel Lásd. zárójeles idézet alább. Akkor 1,050kW a fogyasztása 3,5kW leadott fűtőteljesítmény mellett. Tehát névleges teljesítményen 1 óra alatt 1,05kWh fogyaszt a készülék.

De mivel a készülék nem mindig a zárójeles körülmények között üzemel így a kérdésére nem tudok válaszolni.

(A teljesítmény értékének meghatározása az alábbi üzemi körülmények figyelembevételével történt:
Fűtés – Beltéri hőmérséklet: 20°C Száraz hőfok vagy 15°C Nedves hőfok / Kültéri hőmérséklet 7°C Száraz hőfok vagy 6°C Nedves hőfok
)

Mint ahogy az autó gyártók sem tudnak arra válaszolni mennyit tankoljak egy Szeged-Budapest útvonalra? Nem tudják autópályán vagy sima főúton megyek. Nem tudják hogy 90km/h vagy 130km/h a sebesség. Jól szigetelt a ház vagy átlagos, kemény telünk lesz vagy átlagos. Ahogy csökken a külső hőmérséklet úgy csökken a leadott teljesítmény, de pontos adatokkal nem rendelkezünk. Csak a zárójelben megadott körülmények adataival amit a gyártóknak kötelező megadniuk.

Akkor mire jó az a sok szám amit megadunk?
Ha fűtésre szeretne klímát akkor a minél nagyobb COP számú klímát válassza. Ez mutatja meg milyen jól hasznosítja az elfogyasztott áramot a klíma fűtés üzemben. Mint az autóknál a 90km/h fogyasztási adat.

Ha Ön egy kondenzációs kazánnal fűt padló és falfűtéssel akkor ne vásároljon klímát fűtésre mert az egy nagyon hatékony kombináció. Viszont ha ennél gyengébb fűtés rendszere van akkor az év nagy részében (-5°C felett) olcsóbban fog fűteni.

Bármilyen kérdése merülne fel kérem keressen bátran.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: versatile »

Kedves fórumozók!

Tapasztalataim a klímával való fűtésről a következők:

Idén nyáron költöztünk be az új építésű házunkba, amelyet alacsony energia felhasználásúra terveztem és kiviteleztem.
Direkt nem passzívnak nevezem, mert ha ezt a szót bárhol kiejtettem azonnal mindenki okoskodni kezdett és a kereskedők ceruzája is rögtön vastagabban akart fogni, ráadásul még nincs is kész.
Az adatok:
A tervek alapján 9.8kWh/m2/év fogyasztású lenne a ház, (15 alatt passzív) de az építkezés alatt anyagi megfontolások miatt némely építőanyag kiváltásra került, így jelenleg 19 körül van a valós érték.
A házban 22-24 fok között tartjuk a hőmérsékletet, és 120nm hasznos alapterülettel rendelkezem. A teljes ház nincs fűtve, kb. 30nm-nyi terület csukott ajtókkal van elválasztva, így ott csak 18-20 fok körüli hőmérsékletek vannak.
A ház rendelkezik aktív hővisszanyeréses szellőztető géppel és földhős levegő előfűtővel. (-5 fokos kinti levegőt +14 fokra képes előmelegíteni)
idén október 26.-án kapcsoltam be a klímát először, ami egy fisher fsif-77hfd típusú inverteres.(addig elég volt a hulladékhő)
A kapcsolótáblában egy dedikált fogyasztásmérővel mérem a felhasznált áramot, más hőforrás nincs a házban, kivéve a hulladék hőt termelő háztartási és szórakoztató eszközöket.
A ház csak elektromos energiát használ, napelem és napkollektor még nincs beépítve. (3x10A nappali + 3x10A kapcsolt)
Havi szinten rögzítettem a fogyasztásmérő adatait, így november 26.-ig 180kWh-át, december 26.-ig 476kWh-át fogyasztottunk a klímával. Jelenleg (december 31.) 512-ön áll a fogyasztásmérő.
Mivel kapcsolt áramról is megy a klíma, (ami kb. 8-9 órán keresztül van naponta) 43 forintos átlagos díjat számolva kwh-ként, idén 22.000.- forint körül alakult a ház fűtésköltsége. Az egész tél március végéig nagyjából 50-60.000.- Ft lesz előzetes számolásom szerint.
Az idei évben a leghidegebb hőmérséklet -12 fok volt, pár napig a -10 fokos átlagos éjszakai hőmérsékletben is működött (kicsit több olvasztgatással ugyan) a klíma és tudta tartani a benti 23 fokot.
Szerintem ha valaki megfelelően jól szigetelt házat épít, akkor van létjogosultsága a klímás fűtésnek, bekerülési költsége kevesebb mint ha gázt vagy egyéb fosszilis forrást használó hőforrást építene be. (nekem 180+80eFt volt a klíma beszerelve)
Ha meg a kinti hőfok eléri a -15 fokot akkor arra a pár napra áttérek elektromos hősugárzóra. (tavaly is volt 1 hét :) )

Szóval nekem eddig még bejött. :)

Versatile

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia versatile!

Köszönjük a hozzászólásod. Ha sok ilyen alacsony fűtésigényű ház fog épülni annak mi klímatelepítők nagyon örülni fogunk. :-)

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése