Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Moderátor: Klíma Király

jezol
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.09.21. 21:59

Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: jezol »

Sziasztok

Lehet , hogy egyedül vagyok a problémámmal de nekem nem teljesen ismert a párátlanítás funkció működése. Mi a nagy különbség a hűtési üzemmódhoz képest? Hiszen itt is gyakorlatilag hasonlóképp működik a berendezés. A másik kérdésem, mivel az én berendezésem csak +5 fokig használható fűtésre, vajon a téli hónapokban amikor kint 0 és -10 is előfordulhat használható-e a párátlanitás? Mert jellemzően ilyenkor szoktak megjelenni az apró penészfoltok a sarkokban. 3 éve épült az ingatlan (társasház) és még nem száradt ki igazán. Bár a második télen már nem volt olyan gázos mint az elsőben. Lehet, hogy idén már elő sem jön a penész.
Válaszaitokat előre is köszönöm
Üdv mindenkinek és sok sikert a fórumhoz :)

Zoli

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

A különbség? Párátlanító funkcióban is hűt klíma bent, de a lehető legalacsonyabb ventilátor fordulaton. Hogy minél alacsonyabb legyen a beltéri hőcserélőjének a hőfoka, és minél tovább találkozzon ezzel a hideg felülettel az át áramló levegő. Nem az a cél hogy sok levegőt hűtsünk hanem hogy a pára ragadjon meg a hőcserélőn.

Hogy használhatod-e hidegben. Ezt titkolják előlem a gyártók, még nem találkoztam ilyen adattal egyik klíma Service Manual, vagy Product Databook-jában sem. Szerintem nem lesz 100%-os a működése, de ha nem áll ki hiba üzenettel akkor használd. csak ne feled kiszárítani kikapcsolás előtt.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

jezol
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.09.21. 21:59

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: jezol »

Köszi a választ.
Szerintem meg fogom próbálni bár kaptam olyan infokat, hogy a kültériben lévő gázok illetve a komresszor kenőanyaga (nem tudom van-e ilyen egyáltalán) hidegben megdermed és károsodhat a berendezés. Én ugy gondolnám, hogy elvileg csak kéne benne lennie valami szenzornak ami ezeket a dolgokat felügyeli és nem engedi magát tönkretenni. Ez egyébként egy Sanyo klima, sima on/off gép. Gondolom ezért is a +5 fok megkötés. Eddig még télen nem használtam mert idén lett beüzemelve. Hát remélem nem vágom igy röptében gatyára.

Üdv Zoli

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Nem vágod gallyra, van vagy 6-7 hasonló berendezésű szerverünk téliesítés nélkül és mennek igaz nem igazán szabályosan.
A kompresszorban lévő olaj dermedéspontja ha rendesen rakták össze -30 C körüli.
Vagy egy téliesítő szett Lg-ben igen hatásos, ára 20 e alatt van+ a fűtőszál kb 40 W és vezérlése ez fűti meg a kompresszort 0C alatt.
De ha keveset párátlanítasz menni fog, hacsak nincs a kültéri egysége érzékelő szonda(ezt te is láthatosd a hátsú légbeszívó oldalon a kültéri kalorifer részén általában fenn a teteje körül található.
Ez a programjába írt hőfoknál tiltja az üzemmódot.
Meg lehet buherálni, de nem egészséges.

jezol
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.09.21. 21:59

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: jezol »

Köszi az infot!

Asszem ha elérkerzik az ideje megprobálkozom a müködtetésével. Majd beszámolok a tapasztalataimról.

Üdv nektek

Zoli

halley79
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.05.01. 03:01

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: halley79 »

Szia.

Nekem a szüleim , illetve csak apám allergiás a klímára , fáj tőle a feje.A kérdésem az ,hogy megoldást jelentene-e neki nyáron egy párátlanító berendezés?Láttam is egyet a Mideától ,55-ezerért.Neked mi a véleményed?Az a probléma, hogy ha megveszem nekik,és ettől is megfájdul apám feje akkor nem vihetem vissza,hogy köszi,mégsem kell.
Te mint szakember mit tudsz a fejfájásról amit a klíma okoz egyes embereknél ?A klímagyártók nem találtak még ki valamit erre a problémára?

Köszönettel:Irinyi lászló

torlala
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.12.02. 12:11

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: torlala »

Sziasztok!

Az épület amiben lakunk egy kétszintes ház , amihez tartozik egy fűtetlen lépcsőház itt szeretném a páralecsapódást megszüntetni . Erre keresném a megoldást !
A párátlanító készülékek közül melyik lehet megoldás ??

Kösz Torlala

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

torlala írta:Sziasztok!

Az épület amiben lakunk egy kétszintes ház , amihez tartozik egy fűtetlen lépcsőház itt szeretném a páralecsapódást megszüntetni . Erre keresném a megoldást !
A párátlanító készülékek közül melyik lehet megoldás ??

Kösz Torlala
Szia!

Fűtetlen helyre én csak a Fagor DH-16 párátlanítóját merem ajánlani. A többi általam ismert modell nem nagyobb bírja a +15C fok alatti működést.
http://www.parafalo.hu/dh-16m/

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

bacsa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.01.07. 18:30

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: bacsa »

Üdvözletem !!!
Azért még mielőtt valaki párátlanító vásárlásán töri a fejét, nem árt ha tudja :
A hűtőgépes párátlanítóknak van egy nagy hibájuk, amiről nem sokan beszélnek, mégpedig Nyáron, amikor a legtöbbet használná az ember, bizony elégé felmelegíti a párátlanító készülék környezetét.Tehát azt a helyiséget ahol van.
Nekem egy Duracraft párátlanítóm van, ami pátátlanítóként megbízhatóan üzemel, de használni az előbb említett probléma miatt mégsem nagyon szoktam.
Mivel megvoltak hozzá a szükséges műszereim megmértem a fűtési telljesítményét, és kb 150-200W jött ki pillanatnyi telljesítménynek.Vagy inkább egyszerűbben 100m3/órás áramlással 7-8 fokkal melegíti fel a rajta keresztűl áramló levegőt.És bizony ha magas a páratartalom akkor folyamatosan 10-15órát is kell neki üzemelni.Az én tetőterem hőmérsékletét - ami összesen 40m2 - ekkora már legalább 2 fokkal megemeli.
Tehát hiába kapok szárazabb levegőt, ami jobb hőérzetet ad, ha közben meg két fokkal melegebb lessz a végén. ---Ugye...Ez egy ördögi kör.
Persze gondolom biztos vannak olyan készülékek, melyek talán nem melegítenek annyira csak párásítanak, ezekről nem tudok.
Elvégre ezek egy miniatűr hűtőgépek - elvileg.Tehát az én készülékemnél a kompresszor hője nagyobb, mint az párásítás céljából elvont hő.
Így ezt a készüléket csak párás Szeptemberi, és esetleg Április-i, Májusi hónapokban tudom csak használni kb30 fokos kinti hőmérsékletig.
Igy viszont nem sokat ér.Marad a jó öreg bevállt Klíma-párátlanítás.

h..zoli
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.07.25. 18:50

Re: Mikor és hogyan célszerű használni a párátlanítást?

Hozzászólás Szerző: h..zoli »

bacsa írta:Üdvözletem !!!
Azért még mielőtt valaki párátlanító vásárlásán töri a fejét, nem árt ha tudja :
A hűtőgépes párátlanítóknak van egy nagy hibájuk, amiről nem sokan beszélnek, mégpedig Nyáron, amikor a legtöbbet használná az ember, bizony elégé felmelegíti a párátlanító készülék környezetét.Tehát azt a helyiséget ahol van.
Nekem egy Duracraft párátlanítóm van, ami pátátlanítóként megbízhatóan üzemel, de használni az előbb említett probléma miatt mégsem nagyon szoktam.
Mivel megvoltak hozzá a szükséges műszereim megmértem a fűtési telljesítményét, és kb 150-200W jött ki pillanatnyi telljesítménynek.Vagy inkább egyszerűbben 100m3/órás áramlással 7-8 fokkal melegíti fel a rajta keresztűl áramló levegőt.És bizony ha magas a páratartalom akkor folyamatosan 10-15órát is kell neki üzemelni.Az én tetőterem hőmérsékletét - ami összesen 40m2 - ekkora már legalább 2 fokkal megemeli.
Tehát hiába kapok szárazabb levegőt, ami jobb hőérzetet ad, ha közben meg két fokkal melegebb lessz a végén. ---Ugye...Ez egy ördögi kör.
Persze gondolom biztos vannak olyan készülékek, melyek talán nem melegítenek annyira csak párásítanak, ezekről nem tudok.
Elvégre ezek egy miniatűr hűtőgépek - elvileg.Tehát az én készülékemnél a kompresszor hője nagyobb, mint az párásítás céljából elvont hő.
Így ezt a készüléket csak párás Szeptemberi, és esetleg Április-i, Májusi hónapokban tudom csak használni kb30 fokos kinti hőmérsékletig.
Igy viszont nem sokat ér.Marad a jó öreg bevállt Klíma-párátlanítás.
Ugyanez az én problémám is. Ezért gondoltam klímára, ami nem fűt a párátlanításhoz. De úgy tűnik, a nem aranyárúak viszont nagyon hűtenek ehhez.
Valami köztes utat keresek, megfizethető áron. Nem 100ezerért gondoltam, de nem is 700ezerért. Valahol a kettő között.

Válasz küldése