Midea Klima

Moderátor: Klíma Király

ani1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.06.16. 18:17

Midea Klima

Hozzászólás Szerző: ani1 »

Kedves Klima Király!


Szeretnék venni egy MIDEA MSR1-09HRDN1 Inverteres klimát oldalfalit. Most sok helyen akciózzák. Állítólag 2009.évben jelent meg ez a tipus. A szerelő lebeszélt róla, azt mondván ilyen klimát nem ismer és valami külföldön elfekvő készletet hoztak be ezen a néven. A klima árai 117 e -137e között mozog.(2,6 kW) az akciók keretében. (Sok terméket akcióznak az áfa vált.miatt.)
Én mindenütt úgy olvastam, hogy egy ugyan alacsony árfekvésű, de elfogadható minőségű.
Kérem véleményét.

Sürgősen kellene, mert döntenem kell.
Üdv. Anikó

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Ez egy új modell, a megjelenése szimpatikus van nekünk is a bemutatótermünkben. Az előd inverteresével sem voltak bajok, igaz nem ismerjük őket csak 5 - 6 éve ami klímáknál nem nagy kor. pl. az LG-t immár 15 - 16 éve ismerjük és semmi gond velük.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Nálunk nettó 101510 FT+Áfa.MSR1-09HRDN1 most 5 év garanciával. Jó gép. Semmi hiba nem volt eddig egyikkel sem, 2003 óta létezik M.o-n a típus előtte is volt MD néven , arról nincs info.

pipernigrum
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.06.26. 11:25

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: pipernigrum »

Sziasztok!

Ez a cég is forgalmaz Midea klímát. Esetleg valaki lépett már kapcsolatba velük?
http://www.klimalux.hu/

Csöndör Milán
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.07.04. 21:00

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Csöndör Milán »

Sziasztok!

Vettem egy használt "MIDEA MSG-12HRN2" típusú split klímát.
A felszerelést követően az a problémánk, hogy a beltéri egység nem kapcsol be. Semmit nem csinál. Áramot kap, az biztos, és a biztosíték is jó.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Ez egy új modell nem elfekvő, tegnap szereltem ... szép csendes jó. Én azt mondom csendesebb mint az LG S09 S12AT ...
ani1 írta:Kedves Klima Király!


Szeretnék venni egy MIDEA MSR1-09HRDN1 Inverteres klimát oldalfalit. Most sok helyen akciózzák. Állítólag 2009.évben jelent meg ez a tipus. A szerelő lebeszélt róla, azt mondván ilyen klimát nem ismer és valami külföldön elfekvő készletet hoztak be ezen a néven. A klima árai 117 e -137e között mozog.(2,6 kW) az akciók keretében. (Sok terméket akcióznak az áfa vált.miatt.)
Én mindenütt úgy olvastam, hogy egy ugyan alacsony árfekvésű, de elfogadható minőségű.
Kérem véleményét.

Sürgősen kellene, mert döntenem kell.
Üdv. Anikó
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Érdeklődnék a Midea klímákról úgy általánosan, hogy akár inverteres akár nem van-e benne automatikus leolvasztás?Körübelül mennyit fogyaszthatnak?Mennyire hamar büdösödnek?Kültériben a ventillátor és a kompresszor között van-e takarólemez "vagy mi" ?Mennyire jegesedik jobban vagy kevésbé egy átlag fűtő klímánál.Mennyi Karbantartást igényel?

Elképzelésként annyi hogy egy Midea R1 DC inverter-es klímát néztem MSR1-12HRDN1
hűtés: 3,5 kW......fűtés: 3,9kW . EER: 3,23 COP: 3,63 . Körübelül tavasztól őszig kéthente hétvégén lenne használva egy 20-23 négyzetméteres tégla családiházban (új ablak nincs, szigetelés sincs, Észak-Keleti fekvésű a szoba). Az ablak mérete. 2m x 2,5 m. Van még egy üvegajtó de az csukva lenne.Magasföldszinten van ez a szoba.Előre is köszönöm a segítséget ;)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Sziasztok!
Érdeklődnék a Midea klímákról úgy általánosan, hogy akár inverteres akár nem van-e benne automatikus leolvasztás?Körübelül mennyit fogyaszthatnak?Mennyire hamar büdösödnek?Kültériben a ventillátor és a kompresszor között van-e takarólemez "vagy mi" ?Mennyire jegesedik jobban vagy kevésbé egy átlag fűtő klímánál.Mennyi Karbantartást igényel?

Elképzelésként annyi hogy egy Midea R1 DC inverter-es klímát néztem MSR1-12HRDN1
hűtés: 3,5 kW......fűtés: 3,9kW . EER: 3,23 COP: 3,63 . Körübelül tavasztól őszig kéthente hétvégén lenne használva egy 20-23 négyzetméteres tégla családiházban (új ablak nincs, szigetelés sincs, Észak-Keleti fekvésű a szoba). Az ablak mérete. 2m x 2,5 m. Van még egy üvegajtó de az csukva lenne.Magasföldszinten van ez a szoba.Előre is köszönöm a segítséget ;)
Szia!
  • Igen van automatikus leolvasztás, szerintem minden hőszivattyús hűtő-fűtő klímában van.
  • Körülbelül mennyi a hőveszteség? Minél nagyobb a COP annál kevesebbet minél kisebb annál többet.
  • Büdösödni nem jobban mint a többi.
  • Na látod ezt nem tudom, nem figyeltem meg. De nagy jelentősége nincs szépen csendben megy.Szerintem nem jegesedik jobban, miért tenné?
  • Ugyan annyit mint a többi. Ha csak hűtesz vel akkor évi 1 alkalom karbantartás. Ha fűtesz is akkor mind a két szezon előtt egy egy karbantartás. Ha szerverterem vagy más miatt folyamatos üzem akkor 4 - 6 tisztítás is szükséges lehet.
20-25nm-re egy sok lehet a 3,6-os klíma, elszokott lenni a 2,5-es ha nem tetőtér vagy körbe ablakos nappali.

Teljesen átlagos inverteres oldalfali split klíma semmi extra vagy gyerekbetegség.

Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

wincheszter
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.13. 09:07

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: wincheszter »

Tisztelt Klímakirály!
Véleményét szeretném kérni a Midea klímákról, mert hallottam már róluk jót és rosszat is.Érdekelne még, hogy van-e olyan klíma amely midea gyártású csak más néven fut.
Lenne még egy kérdésem, hogy a Simbio klíma milyen minőségű. Egy tetőtéri szobába kellene a berendezés és a beltéri egységnek a hely igen kicsi, ezért tűnt a Simbio klíma vonzónak, mert viszonylag kicsi volt a beltérije.
Köszönöm

bildikocska
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.07.02. 09:56

Re: Midea Klima

Hozzászólás Szerző: bildikocska »

Tisztelt Klíma Kriály!

Az irodánkban (3 szobából áll) 3 db klíma van, külön egységekből áll. Tavaly januárban szerelték őket fel. A 3 közül egyedül az enyémnél jelentkezik olyan probléma, hogyha 30 fokos meleg van odakint, akkor reggel hűt rendesen, mint a kisangyal, és olyan 10 óra tájékán, amikor már igazán szükség lenne rá, csak fújja a levegőt. Egyáltalán nem hűt. (Közben természetesen nem nyomkodom a távirányítót) Aztán egyszer meggondolja magát és hűt 10 percig, aztán megint meleget fúj. Ebből adódóan az én szobámban 22 fokra állítva is dupla olyan meleg van, mint a kolléganőmnél, aki csak 26-oson viszi.

Szerelőket már kihívtuk kétszer is, de mivel reggel jöttek, és akkor még működik, így én lettem hülyének titulálva, hiába mondtam el a problémámat nekik.

Télen fűt rendesen, tisztítva is lett, egyedül a legnagyobb melegekben hagy cserben.

Van esetleg ötlete, hogy mitől lehet?

Válaszát előre is köszönöm!

Válasz küldése