Mobil klímával fűteni

Moderátor: Klíma Király

laboráns
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:36

Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: laboráns »

Sziasztok!
Van egy AEG mobil klímám, érdeklődnék, lehet-e vele fűteni. A használati utasítása elveszett.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Hát jó nehéz így a kérdés. Van egy pár mobil klíma ami tud fűteni. Van amelyik fűtőszállal és van amelyik hőszivattyús elven. A fűtőszálas az szerintem még elmegy, mondjuk nem olcsó. A hőszivattyús egy csöves klíma pedig megérne egy új topicot. Szerintem baromság. :-)

No szóval kék egy típus legalább ... ha van benne "H" betű angolul Heating akkor jó eséllyel tud.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

laboráns
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:36

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: laboráns »

Szia!
Kösz a választ. A típusa: AEG KP 07 Jól hűt, csak kissé zajos, gondolom azzal nem lehet mit kezdeni.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

A keresővel fellelhető "hatalmas" információ tömegből, az derül ki hogy ez a gép nem tud fűteni. 10 perc intenzív keresés után viszont nem sikerült a nyomára akadni mi módon kerül az országba ...
AEG KP 07 mobil klíma adatok
AEG KP 07 mobil klíma adatok
adatok.jpg (19.88 KiB) Megtekintve 13013 alkalommal
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

laboráns
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:36

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: laboráns »

Szia!
Köszönöm a választ, akkor maradok a hagyományos fűtésnél.

laboráns
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:36

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: laboráns »

Szia!

Érdeklődnék, hogy a mobil klímával használatba vétel előtt kell-e valamit csinálni, mit és hogyan. Tisztítás, karbantartás, ilyesmire gondolok. Utoljára tavaly nyáron volt használva.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Egy alapos portalanítás porszívóval amihez hozzá férsz, szűrőt kimosni szerintem ennyi amit szét szedés nélkül tudsz vele tenni. Ha valami klíma tisztító spray -al befúvód bekapcsolt állapotban a beszívó nyílásába hogy jól átjárja mindenütt az hab a tortán. De ezt inkább műszaki érzékkel rendelkezőknek ajánlom csak.

Meg ami a babonám vagy sarkik nyitott ablakoknál kapcsold be először vagy vidd ki az udvarra, és ott szórja ki magából a port és a bacikat. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

gabi197800
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.07.16. 11:41

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: gabi197800 »

Szia

Segítségét szeretném kérni klíma vásárlással kapcsolatba.Jelenleg egy 18m2 szobába kellene
ami egy normál panel lakás nagyszobájának felel meg.Sajnos nincs erkély és minden nap délután 13 órától ide süt a nap,ami eredményeképp 28-30 fok van a szobába.
Mobil klímára gondoltam ,de nem tudom milyet érdemes vásárolni zajszint miatt,hogy azért aludni is lehessen ,teljesítménybe és árba is persze,mert nem szeretném évente javíttatni.Na meg az áram számla se mindegy hogy 5e vagy 10e Ft havonta.Kérem ha tud Típusokat is írjon előre is köszönöm segítségét.

Üdv Gabesz

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Én pont ma fejeztem be a mobil klíma forgalmazást, 50% volt az elégedetlen ügyfél. Egy maszek ezt nem engedheti meg magának. http://www.szegedklima.hu/mobil-klima/

K.K.
gabi197800 írta:Szia

Segítségét szeretném kérni klíma vásárlással kapcsolatba.Jelenleg egy 18m2 szobába kellene
ami egy normál panel lakás nagyszobájának felel meg.Sajnos nincs erkély és minden nap délután 13 órától ide süt a nap,ami eredményeképp 28-30 fok van a szobába.
Mobil klímára gondoltam ,de nem tudom milyet érdemes vásárolni zajszint miatt,hogy azért aludni is lehessen ,teljesítménybe és árba is persze,mert nem szeretném évente javíttatni.Na meg az áram számla se mindegy hogy 5e vagy 10e Ft havonta.Kérem ha tud Típusokat is írjon előre is köszönöm segítségét.

Üdv Gabesz
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Mobil klímával fűteni

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok hogy ki tudja nekem megmondani hogy a mobilkímáknál a hőszivattyús elven fűtőknél van-e jegesedés.Mert elvileg 2 rész van egybeépítve.Kérdés az hogy van e benne leolvasztás és ha igen akkor az olvadékvízzel mi történik? Az még feletébb érdekel h a hőszivatyús mobilkímák honnan veszik fel a hőenergiát, minek a levegőjéből?(És itt az egycsöves klímára gondolok) Mert ha belegondolok az egycsöves m.klíma kivonja a szoba levegőjéből a maradék meleget és ezt visszafújja, és a hideg levegőt meg kifújja. Hát nemtudom hogy ennek a folyamatnak mi a következménye "nameg az értelme" .Szóval ha valaki tudja hogy hogyan zajlik ezzel a fajta m.klímákkal az legyen szives írja meg :) Előre is köszönöm.

Válasz küldése