Samsung AQV12 hibák

Moderátor: Klíma Király

Daniel0127
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.25. 14:49

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Daniel0127 »

Tisztelt Klíma Király! Remélem még visszatér néha napján az oldalra. Igaz, már 2 év eltelt az utolsó hozzászólás óta, viszont nekem mostanra, 2015 nyarára lett problémám a klímámmal. Ez Egy Samsung AQV12VBAN típusú Smart Inverter-es klíma, s egy áramszünet után nem tudtam bekapcsolni azt. A digitális kijelző csak villog, mikor távvezérlővel, vagy a rajta található gombbal próbálom elindítani, csak pittyeg. Lenne valami ötlete esetleg? Szükség lenne egy újrakalibrálásra? S ha igen, ezt én is el tudom végezni? Válaszait előre is köszönöm.

Üdvözlettel, Botár Dániel

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Daniel0127 írta:Tisztelt Klíma Király! Remélem még visszatér néha napján az oldalra. Igaz, már 2 év eltelt az utolsó hozzászólás óta, viszont nekem mostanra, 2015 nyarára lett problémám a klímámmal. Ez Egy Samsung AQV12VBAN típusú Smart Inverter-es klíma, s egy áramszünet után nem tudtam bekapcsolni azt. A digitális kijelző csak villog, mikor távvezérlővel, vagy a rajta található gombbal próbálom elindítani, csak pittyeg. Lenne valami ötlete esetleg? Szükség lenne egy újrakalibrálásra? S ha igen, ezt én is el tudom végezni? Válaszait előre is köszönöm.

Üdvözlettel, Botár Dániel

Szia,

Áramtalanítsd le 5 percre. És ha akkor se indul el akkor szerviz kell. kb. 3 perc múlva indul el, és 3x próbálkozik indulni mire hibát ad végleg. Így 20 perc is eltelhet mire kidobja mit érez.

Vagy valaki villamos szakember aki szétszedi a kültéri egységet és meg nézi melyik LED villog.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tirex
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:28

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Tirex »

Tisztelt Klima Király!

Tanácsot szeretnék kérni. A Samsung AQV12UGAN tipusú klimánk egy vihar után megadta magát. A beltérin villog a két alsó led ami a fórumot olvasgatva a kültéri hibáját jelzi. Felhivtam egy szerelőt aki a hibajelenség telefonon való elmondása után,rögtön mondta hogy mi a baj. külső belső panel csere és 70ezer ft. Nem kellene először a szerelőnek helyszínen feltárni a hibát? Nagyon megköszönném ha véleményt mondana erről, mert egy 6 éves klíma szereléséért nem szeretnék ennyit kifizetni ugyanis közel ennyiért vettem.

Üdvözlettel. Lukácsi TIbor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tirex írta:Tisztelt Klima Király!

Tanácsot szeretnék kérni. A Samsung AQV12UGAN tipusú klimánk egy vihar után megadta magát. A beltérin villog a két alsó led ami a fórumot olvasgatva a kültéri hibáját jelzi. Felhivtam egy szerelőt aki a hibajelenség telefonon való elmondása után,rögtön mondta hogy mi a baj. külső belső panel csere és 70ezer ft. Nem kellene először a szerelőnek helyszínen feltárni a hibát? Nagyon megköszönném ha véleményt mondana erről, mert egy 6 éves klíma szereléséért nem szeretnék ennyit kifizetni ugyanis közel ennyiért vettem.

Üdvözlettel. Lukácsi TIbor
Hát igen megnézhetné. Vagy legalább villanyos ismerősöddel. Van benne 3 pici led piros sárga zöld. Ha villog valamelyik akkor él a panel más baja van. ha nem villog akkor elég a kültéri panel általában .. de meg kell nézni a beltéri panel kimenő reléjét is az is összeszokott égni.

Legegyszerűbb a kültérinek egy próba kábellel feszültséget adni és úgy megfigyelni mert a beltéri furcsán kezeli ha nem megy a kültéri egyből.

Szegeden segítek szívesen.

Ez a párban csere butaság se akar kihalni az istenért se ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tirex
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:28

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Tirex »

Sajnos Gödöllő térségében vagyok elég messze Szegedtől. Nagyon köszönöm a választ, felhivok még egy-két szerelőt és majd eldöntöm mi lesz vele. Mégegyszer köszönöm.

Minden jót kívánok!

Üdv. Lukácsi Tibor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tirex írta:Sajnos Gödöllő térségében vagyok elég messze Szegedtől. Nagyon köszönöm a választ, felhivok még egy-két szerelőt és majd eldöntöm mi lesz vele. Mégegyszer köszönöm.

Minden jót kívánok!

Üdv. Lukácsi Tibor
Nem írtam, 06 80 SAMSUNG a legegyszerűbb.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

factis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.30. 15:11

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: factis »

Üdv!

Adott egy AQV12AWAX kültéri panel. Sajnos E101-re áll ki, és sajnos nem is világít egy led sem raja. Kicsit méregetni akarom. A kérdés, hogy kiszerelt állapotban áram alá helyezve is kéne valamilyen életjelet adnia? A fojtótekercs sincs sajnos kiszerelve. Enélkül is működhet, ha áthidalom?

Válaszát előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

factis írta:Üdv!

Adott egy AQV12AWAX kültéri panel. Sajnos E101-re áll ki, és sajnos nem is világít egy led sem raja. Kicsit méregetni akarom. A kérdés, hogy kiszerelt állapotban áram alá helyezve is kéne valamilyen életjelet adnia? A fojtótekercs sincs sajnos kiszerelve. Enélkül is működhet, ha áthidalom?

Válaszát előre is köszönöm!
Igen, életre kellene kelni-e ha a fojtótekercs(reactor) vezetékei össze vannak kötve. Próbáltam már, egy jó panellel.

Ha rájössz valamire ne kímélj, Én itt Szegeden elvittem már pár helyre ezeket, de eddig senki nem tudott beléjük életet lehelni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

KovacsAttila
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.07.02. 18:13

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: KovacsAttila »

Tisztel Klíma Király!

Az én problémám a következő. A klíma egy Samsung AQV12NSAN aminek a hibajelensége a következő. A bekapcsolás után kb 1 percig hűt, ilyenkor a kültéri egység ventilátora forog viszont a vezérlőpanel ledjei szerint kompresszor forgatási hibája van. Az egy perc elteltével a kültéri egység ventilátora leáll a ledek átváltanak normál módba és a beltéri egység már nem hideg levegőt fúj már. Újabb 1-2 perc elteltével megint elindul a ventilátor a ledek szerint megint kompresszor forgatási hiba a beltérin a levegő továbbra is meleg. Újabb egy perc elteltével megint leáll a ventilátor, ledállapot szerint normális működés. Illetve ezen a ponton a beltéri egység is kikapcsol és kültéri hibát jelez.
Szerelő volt kint, aki anélkül hogy megbontotta volna a kültéri egységet a ventilátor és beltéri egység ki-be kapcsolása alapján azt mondta vezérlőpanel hiba. Ezek után szedtem én széjjel a kültéri egységet és néztem rá a panelra. Felhívtam és elmondtam neki a fent leírtak. A válasz az volt, akkor valószínűleg a kompresszor vezérlő rész halt meg a vezérlőpanelen. Ezek után kiszedtem a panelt hátha szerencsém van és talán csak egy kondenzátor adta meg magát. Ránézésre rendben vannak, sehol egy felpúposodott darab. Sajnos műszerem nincs hogy pontosan ellenőrizni tudjam. Utánanéztem és egy helyen találtam vezérlőpanelt aminek az árá kb egy új klíma árával egyenlő (USA 360$).
A kérdésem hogy Ön szerint is panelhiba, ha igen javítható? Ha javítható, ki foglalkozik ilyenek javításával? Ha cserélni kell valóban, ez lenne az ára vagy ennél azért lehet olcsóbban is?

Válaszát előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

KovacsAttila írta:Tisztel Klíma Király!

Az én problémám a következő. A klíma egy Samsung AQV12NSAN aminek a hibajelensége a következő. A bekapcsolás után kb 1 percig hűt, ilyenkor a kültéri egység ventilátora forog viszont a vezérlőpanel ledjei szerint kompresszor forgatási hibája van. Az egy perc elteltével a kültéri egység ventilátora leáll a ledek átváltanak normál módba és a beltéri egység már nem hideg levegőt fúj már. Újabb 1-2 perc elteltével megint elindul a ventilátor a ledek szerint megint kompresszor forgatási hiba a beltérin a levegő továbbra is meleg. Újabb egy perc elteltével megint leáll a ventilátor, ledállapot szerint normális működés. Illetve ezen a ponton a beltéri egység is kikapcsol és kültéri hibát jelez.
Szerelő volt kint, aki anélkül hogy megbontotta volna a kültéri egységet a ventilátor és beltéri egység ki-be kapcsolása alapján azt mondta vezérlőpanel hiba. Ezek után szedtem én széjjel a kültéri egységet és néztem rá a panelra. Felhívtam és elmondtam neki a fent leírtak. A válasz az volt, akkor valószínűleg a kompresszor vezérlő rész halt meg a vezérlőpanelen. Ezek után kiszedtem a panelt hátha szerencsém van és talán csak egy kondenzátor adta meg magát. Ránézésre rendben vannak, sehol egy felpúposodott darab. Sajnos műszerem nincs hogy pontosan ellenőrizni tudjam. Utánanéztem és egy helyen találtam vezérlőpanelt aminek az árá kb egy új klíma árával egyenlő (USA 360$).
A kérdésem hogy Ön szerint is panelhiba, ha igen javítható? Ha javítható, ki foglalkozik ilyenek javításával? Ha cserélni kell valóban, ez lenne az ára vagy ennél azért lehet olcsóbban is?

Válaszát előre is köszönöm!
Sajnos még Én sem találtam meg aki Samsung klíma vezérlőpaneljét megtudta volna javítani.

Általában 30-35.000HUF egy úgy vezérlő panel (2016 június). Viszont ez a kompresszor forgatási hiba nem biztos hogy panel hiba. Húzd le a ventilátor vezetékét hogy a hangja ne zavarjon. És így próbáld indítani, ha hallod hogy lassan forog a kompresszor ... nagyon halk lesz ... nagyon fülelni kell. Ha forog akkor valószínű szorul a motor, és ez a hitványult programozott elektronika nem engedi leégni ...

Szerintem 100 évig menne ha az elektronika engedné forogni, és bejáródna/melegedne a kompresszor utána menne még sokáig.

Kompresszor ajánlatom már ezer éves van, de az inkább a 40-45.000 körül szokott lenni, plusz még vagy 20-30.000 a csere.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése