Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Moderátor: Klíma Király

SzuperBandee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.02.28. 16:47

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: SzuperBandee »

Anno vettem egy barkácsáruházban páratartalom mérőt. Nem egy eget verő összegbe került, s valójában nem is tudom mennyire megbízhatóak ezek a készülékek. Azon 70-72 volt a páratartalom az őszi párás napokban.
Nem rég volt nálam tetőablak szervizes a veluxtól. Neki komolyabb kis kütyüje volt a páratartalom méréséhez. S teljesen normális értéket mért vele. 62% volt csak.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

SzuperBandee írta:Anno vettem egy barkácsáruházban páratartalom mérőt. Nem egy eget verő összegbe került, s valójában nem is tudom mennyire megbízhatóak ezek a készülékek. Azon 70-72 volt a páratartalom az őszi párás napokban.
Nem rég volt nálam tetőablak szervizes a veluxtól. Neki komolyabb kis kütyüje volt a páratartalom méréséhez. S teljesen normális értéket mért vele. 62% volt csak.
22°C/60%RH esetén ~14°C körül van kicsapódás ... nem tudom manapság árulnak-e ilyen bejárati ajtó ami ennyire áttud hűlni.


Ha azt írod hogy 70-72 és nem írsz hozzá tartózó hőfokot senki nem tud segíteni ... de a kérdést se érti.

Sajnos táv gyógyítani nem tudok, csak annyit hogy mindenféle igényre gyártható páramentesítő. Az elv ugyan az mint amint írtam páramentesítők ... ha csendes ventilációt akarsz akkor jó nagy böhöm ventilátor kell ami lassan forgatva csendes lesz, ugyan olyan légszállítás mellett. A konténer számra Kínai "kényszer munkásokkal" gyártott gép 50.000 egy európai ember kínai alkatrésszel kb. 1.000.000-ért tudna gyártani de arra nincs igény, így nem teszi.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

SzuperBandee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.02.28. 16:47

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: SzuperBandee »

23C fok a lakásban.
S ki gyárt olyan páramentesítőt amire nekem van szükségem? S nem 1millába kerül :(.
Lehet, hogy az ajtóm Ud értéke 1 alatt van ami jó szigetelésnek minősül de, hogy a tok Ud értéke fölötte van az is biztos :(. Ráadásul egyedi gyártott ajtó nem sorozat. Nívó bizt. ajtó. Ennyit erről :(.
Érdekes mikor télen mínusz van odakint de a páratartalom relatíve alacsony nem izzad az ajtóm sem. Viszont hideg esős időben igen. :(.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hidegben nem csak relatíve alacsony a páratartalom, hanem abszolute is.

+22°C / 60%RH = 11.64 g/m3
+0°C / 60%RH = 2.91 g/m3
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

SzuperBandee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.02.28. 16:47

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: SzuperBandee »

Tehát a kérdésemet még mindig tartom. :)
Mivel tudom kiküszöbölni a páralecsapódást az ajtón (esetleg a kamrában is), anélkül, hogy a böhöm páratlanító készüléket kelljen kerülgetnem illetve nincs 1,5 millióm szellőzőrendszer kiépítésére?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szedd ki a gumi tömítést az ablakokból az uralkodó szél irányban, kifog menni a pára tuti.

ki megy a meleg is?

Igen az is kimegy, valamit valamiért.

vagy marad a gépi párátlanítás, de az ugye neked nem jó próbáltad.

Akkor az egész ház minden pontján próbáld meg +17°C felett tartani a hőfokot.

Ha jól mondom a vas nyolcezerszer jobban vezeti a hőt mint a szigetelőanyagok, így a belsejét szerintem hiába fujod ki maga lemez ha folytonos az lefog hűlni. vagy veszel bele fűtőszálat .... hűtőgépes boltban.

https://www.google.hu/search?q=%C3%B6ns ... 80&bih=667
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

SzuperBandee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.02.28. 16:47

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: SzuperBandee »

EZ a fűtőszálas megoldás nem is rossz. Vagy csak viccnek szántad? :)
Bár ezzel kapcsolatban felmerül az a kérdés, hogyan helyezem el a tokban (végig kell húzni körben?), illetve ez áram ellátást kellene megoldanom..

Csatoltam egy részletet házam alaprajzáról, pontosabban ahol a problémám van.
Pirossal az előszoba van jelölve (fém szigetelt biztonsági ajtóval). Zöld a kamra ahol nincs ugyan fűtés telepítve, de a konyhából szűrődik át annyi meleg, hogy soha sincs jégverem a kamrában. Illetve a hűtőszekrény is úgy van befordítva (konyhára nyílnak az ajtók, kamrában a hátulja), hogy az a kamrában adja le a keletkezett hőt. Kékkel jelöltem a hűtőt. Sárgával pedig a keletkező párát pontosabban penészfoltot a sarokban. :( Amennyiben a kamrába tennék mennyezetbe építhető páratartalom mérővel rendelkező ventilátort, (amilyet a fürdőszobákba szoktak tenni), az kikapná a párát (padlástérbe pl)?
Vagy itt is bukott a mutatvány? Egyébként ilyet gondoltam az előszobába is.
Csatolmányok
páralecsapódás
páralecsapódás

SzuperBandee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.02.28. 16:47

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: SzuperBandee »

https://www.gepeszbolt.hu/ventilatorok/ ... lator.html

Egy ilyen párakapcsolós ventilátorra gondoltam egyébként a kamrába illetve az előszobába is. Ez nem oldaná meg a problémámat egyik helyiségben sem?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Mobil klímával párátlanítani, páramentesíteni?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Megoldhatja a szellőzés is, ha kint kisebb az abszolút páratartalom (gramm/köbméter) akkor száradni fog a belső levegő. De mivel a bejutó levegő keveredik a bentivel ... mint a szörp a szódavízben ... így kb. 100szoros légcsere kell mire kicserélődik a párás belső levegő a külső szárazabbra. Nem gazdaságos ... a páramentesítő sokkal, de sokkal kevesebb áramból megoldja. és a motorjainak a vesztesége is fűt, meg a levegőpártalanítása is hőfelszabadulással jár ... tehát az elfogyasztott áram fűtésként is hasznosul.

Fel kell hajítani a páramentesítőt a legfelső polcra azt kalap.

A hűtő pont annyit fűt mint amit hűt ... jó egy kicsit többet fűt Ő is mert veszteséges a kompresszor motorja ... de kb. 100-150W-os egy hűtőgép.

Ha felfelé viszed a párás levegőt ... olvasni való: http://www.parafalo.hu/blog/2015/12/01/ ... entilator/
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése