Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Moderátor: Klíma Király

motorosmedve
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.04.29. 09:35

Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Hozzászólás Szerző: motorosmedve »

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az Ozone (Hisense) CSD-12X/2214X gépnél mi lehet az F9 hibakód?
Bekapcsolás után a kültériben kattan a mágnes szelep, de nem indul el semmi, majd rövid várakozás után F9 hibakódot ír a beltéri.
Kizárásos alapon elkezdtem élő áramkőr mellett lehúzgálni a kültériben a kis csatlakozókat, hogy kiszűrjem a termisztorok hibáját,
de ezekre más-más hibakóddal válaszolt, így nem maradt más, mint inverter hiba. Ha a kompresszor szorult volna meg és túlárammal lekapcsol,
akkor annak hangja is van szerintem; ( motor morog, sípolnak a triakok, stb.. ), kivéve, ha porrá égett a kompresszor és teljes rövidzárban van a gép.
Bár, erről hut eszembe, hogy a kompresszort majd kimérem, és ha ohmikusan jó, meghajtom egy frekiváltóval, hogy legalább forog-e... Szóval ha mégis kideríthető, hogy mi lehet az F9 hibakód, azt nagyon megköszönném..

Üdv: Mészáros József
ui: Köszönöm a regisztráció elfogadását!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szervusz,

Nem vagyok nagy Hisense spíler, (se). A klíma áruházzal se vagyok mindennapos kapcsolatban. De email címet tudok adni a szervizhez.

Én ezt találtam, persze nem tudom a Te gépednek mi az eredeti típusa.
vg_dc_inverter.pdf
(708.56 KiB) Letöltve 258 alkalommal.
Ebben túl áramról beszél, lehet tényleg szorult az a kompresszor.

Hogyan pörgeted meg inverterrel? Nekem ezek a dc motorok kicsit furcsák még sose mertem rákötni egy "sima" inverterre.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

motorosmedve
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.04.29. 09:35

Re: Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Hozzászólás Szerző: motorosmedve »

Klíma Király írta:Szervusz,

Nem vagyok nagy Hisense spíler, (se). A klíma áruházzal se vagyok mindennapos kapcsolatban. De email címet tudok adni a szervizhez.

Én ezt találtam, persze nem tudom a Te gépednek mi az eredeti típusa.
vg_dc_inverter.pdf
Ebben túl áramról beszél, lehet tényleg szorult az a kompresszor.

Hogyan pörgeted meg inverterrel? Nekem ezek a dc motorok kicsit furcsák még sose mertem rákötni egy "sima" inverterre.
Kedves KlímaKirály!

Azóta is küzdök ám a géppel...
Megtaláltam Hisense és Comfy Air néven is.
Az IPM-boardon mindent kicseréltem, amit csak mérni és cserélni lehetett. Sajnos az általad küldött linkben sem ez a típus van, így közel járok ahhoz, hogy kopresszorcsere után kap egy Dixell-t és lesz egy sima ON/OFF gép belőle és kiköltözik a garázsba fűteni..

Köszönöma a segítséged, ha úgy gondolod, töröld a témát, hogy ne szaporítsuk a fórumot... :) Minden jót kívánok!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Sajnos Én is rengeteg ... kb. az összes hibás invertert kidobom. Szinte egy-kettő tud csak megjavulni. Ahol szemmel láthatóan felrobban az IGBT ... de ott is csak úgy hogy másik azonos panelból átrakom ha abban az épp jó. Az alibaba-s IGBT-vel még nem indult el sose.

Pedig az a 9 hiba kód ... mert csak 9-nek irja, nehogy Googleval megtaláld ... az túláramnak van írva. Csak mérni kellene mit csinál ha bekapcsolod. Nem-e tényleg egy pillanatra felszalad és csak rossz abba valamelyik IGBT ..

Persze először jó lenne tisztázni tényleg jó-e a kompresszor.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

motorosmedve
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.04.29. 09:35

Re: Hisense CSD-12X/A2214X hibakód.

Hozzászólás Szerző: motorosmedve »

A kompresszor tekercseinek az ellenállasa tökéletesen egyforma és frekiváltóval meg is tudtam hajtani, csak rá kellett optimalizálni a paramétereket. Persze nem lehet 100%-on megforgatni, mert a BLDC motor beblokkol és csak zizeg, de 7-800as fordulaton szépen forog. Összekötöttem a szívó-nyomó csonkokat és az átkötésnél elég jól lehűl a rézcső, a kompresszor nyomó oldalán pedig szépen távozik a meleg gőz a kondi felé. Tehát így kizárnám a kompresszor hibáját. Én Ebay-es IGBT-ket forrasztottam bele, de az eredetivel azonos típusokat. Amikor bekapcsolom a saját inverterével, akkor gyakorlatilag nincs is mit mérni. Gondolkodás nélkül hibára szalad. A kimeneten nem jelenik meg feszültség. Az előélete annyi, hogy a volt tulajdonosa a karbantartások árát megspórolta, így a nyárfavirágból szó szerint egy szivacsréteg képződött a kondin, emiatt addig erőlkódött a gép, amíg kidurrant az inverter. Ezután csak ventilátornak használták. :D (csak azért írtam le, hogy tanulságos legyen olyanoknak, akik nincsenek teljesen tisztában a karbantartások fontosságával.) Visszatérve a frekiváltóra, az a szerencse, hogy minden IC száma olvasható, így az IGBT-k drivere lesz a következő, amit cserélek. Olyan nincs, amit nem lehet megcsinálni. Minden csak pénz és türelem kérdése...... :D :D Csak egy kérdés: Rabi Zsoltot ismered?

Válasz küldése