Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

György_43
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.03. 11:15

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: György_43 »

Szia Klíma király!

Köszönöm a tippet, átböngésztem az honlapodat, nagyon jól össze vannak szedve a dolgok benne :D
Már találtam is rajta pár szimpatikus klímát!

A zaj kérdéssel kapcsolatban írják az egyes típusok zajszintjét db-ben. Itt gondolom az éjszakai zajszint az érdekes, akkor lehet igazán hallani.

o Jó lenne tudni mennyi az ott írt 15-21db? Esetleg nem lehet valahol meghallgatni ilyen klímákat működés közben? Pl. Szeged valahol?
A Turpiszságok midig akkor derülnek ki. Otthon múltkor vettünk egy Electrolux szuper hűtőt, minimális zaj db-lel, aztán amikor beindult, kb. 15 percig kerestük
hogy hol fúrnak, mire rájöttünk, hogy a gépezet hűtőterébe betettek e fura hangú ventilátort :) Viccet félretéve, szerintem sokszor nem a zajszint a lényeg, hanem, hogy milyen az az zaj.

o Említetted, hogy a gépek lelassulnak, ha már közelítenek a cél hőfokhoz. Ez igaz a benti ventillátorra is (vagy csak a kompresszorra)?

Ami még nekem nagy kérdés, hogy télen fűteni akarok, nyáron pedig hűteni, és kérek hozzá egy bio/geo tarifát, akkor nyáron más díjat fognak számolni a gépre? Ennek utánanézek a szolgáltatónál, és ha valamire jutok, megírom itt is.

A klímák ára alapján egy hűtős fűtős klíma árát szereléssel próbáltam megsaccolni. Jól sejtem, hogy ez kb 400eFt-nál max megáll, még egy közepesen igényesebb géppel is?

Üdv.
György

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

György_43 írta:Szia Klíma király!

Köszönöm a tippet, átböngésztem az honlapodat, nagyon jól össze vannak szedve a dolgok benne :D
Már találtam is rajta pár szimpatikus klímát!

A zaj kérdéssel kapcsolatban írják az egyes típusok zajszintjét db-ben. Itt gondolom az éjszakai zajszint az érdekes, akkor lehet igazán hallani.

o Jó lenne tudni mennyi az ott írt 15-21db? Esetleg nem lehet valahol meghallgatni ilyen klímákat működés közben? Pl. Szeged valahol?
A Turpiszságok midig akkor derülnek ki. Otthon múltkor vettünk egy Electrolux szuper hűtőt, minimális zaj db-lel, aztán amikor beindult, kb. 15 percig kerestük
hogy hol fúrnak, mire rájöttünk, hogy a gépezet hűtőterébe betettek e fura hangú ventilátort :) Viccet félretéve, szerintem sokszor nem a zajszint a lényeg, hanem, hogy milyen az az zaj.

o Említetted, hogy a gépek lelassulnak, ha már közelítenek a cél hőfokhoz. Ez igaz a benti ventillátorra is (vagy csak a kompresszorra)?

Ami még nekem nagy kérdés, hogy télen fűteni akarok, nyáron pedig hűteni, és kérek hozzá egy bio/geo tarifát, akkor nyáron más díjat fognak számolni a gépre? Ennek utánanézek a szolgáltatónál, és ha valamire jutok, megírom itt is.

A klímák ára alapján egy hűtős fűtős klíma árát szereléssel próbáltam megsaccolni. Jól sejtem, hogy ez kb 400eFt-nál max megáll, még egy közepesen igényesebb géppel is?

Üdv.
György
Szia,
  • Baja-n van bemutató fal, de működő gép ott sincs ... az userek 99%-a megnézi meghallgatja azt rendel az árgépről, úgyhogy nekünk nem éri meg egy klímát lenullázni azzal hogy kicsomagoljuk és még működtetjük is. Már a kicsomagolás miatt is szinte eladhatatlan, ha még működött is akkor már 50%-os áron se ...
  • Sajnos fűtés üzemben nem csak egyenletes zaj van így nem tudom a 19dB(A) az mi lehet ... de ott nem igen fűt neked csak éjszaka lehet jó a Sleep funkcióval kombinálva. A klíma is leolvasztás közben szuszog csobog ... fizika. A mai hideg tuti nem fog olvasztani egyszer sem, de egy párás-ködös téli napon fog óránként.
  • Igen csökkenti a beltéri egység fordulatszámát is ha a ventilátort AUTO funkcióra teszed ... de ... http://www.szegedklima.hu/klima/melyik_ ... utesre.php
  • Szóval továbbra is azt mondom nappal klíma éjszaka fűtőpanel.
  • Ja és a zajszint semmit nem árul el a gép jóságáról, inkább a hangteljesítmény adat a pontosabb ... http://www.daikin.hu/support-and-manual ... /faq12.jsp
Persze nem azt mondom vegyél egy Kínai gagyit mert úgy is mindegy, de ha Japán gépet veszel ami 2015-ős modell, azzal nem tudsz mellé nyúlni. Ezek már mind BLDC motorral szereltek ami a jelenleg legcsendesebb motor technika. Az előlapok már 99%-ban zártak ez sem újdonság. A fizikai méreteik és súlyuk is nagyobb mint egy Kínai gatyinak tehát van bennük anyag és nem a ventilátor esze-veszett pörgetésével próbálják kompenzálni a hőcserélő felületének hiányát. Ugye drága a nyersanyag, így a Kínaiak kis hőcserélővel és nagy légmennyiséggel üzemelnek ... de mivel a ventilátor lapát is kisebb mint egy Japánban így zajosabb is.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kitti
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.23. 10:07

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Kitti »

Sziasztok,
segítségre volna szükségem.
Klima vásárlásban gondolkodom, de főként fűtésre szeretném használni. Két szoba és egy nappalit szeretnék vele fűteni.
Egyáltalán gazdaságos volna ? Gáz nálunk nincs még bevezetve és igazából nem is szeretném.
Egy cserépkályha van, amit ha nagyon hideg van akkor be tudnék még hozzá gyújtani.
Érdemes ebben az irányban tovább gondolkodnom?
Melyik tipusra lehet H áramot kérni?
Három mono klimát kéne vásárolni vagy egy multit három beltéri egységgel ?
Köszönettel
Kitti

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kitti írta:Sziasztok,
segítségre volna szükségem.
Klima vásárlásban gondolkodom, de főként fűtésre szeretném használni. Két szoba és egy nappalit szeretnék vele fűteni.
Egyáltalán gazdaságos volna ? Gáz nálunk nincs még bevezetve és igazából nem is szeretném.
Egy cserépkályha van, amit ha nagyon hideg van akkor be tudnék még hozzá gyújtani.
Érdemes ebben az irányban tovább gondolkodnom?
Melyik tipusra lehet H áramot kérni?
Három mono klimát kéne vásárolni vagy egy multit három beltéri egységgel ?
Köszönettel
Kitti
Jó a kérdés és 100 féle a válasz.

_Szerintem_
ha nem lesz fosszilis energia hordozó akkor áram se nagyon lesz.
Az áram nem primer/elsődleges energia készül valamiből. Magyarországom atom(40%), földgáz, szén(pár százalék), víz(pár százalék)

Na és amiből élek. A 3db. mono hatékonyabb/kevesebbet fogyaszt ugyanannyi fűtés mellett. Sokkal könnyebben elhárítható ha meghibásodik. Egy multi rendszer hibakeresése igazán szép feladat, ezért drága lesz a végén.

Nem azt akarom mondani hogy romlandóak a klímák, de igen kevesen tengetik az életüket klíma javításból.

A multi abban az esetben jó választás ha nincs hely a 3 kültéri egységnek, minden más esetben csak hátránya van.

Ez meg is látszik az árukon ... konkrétan mi az idén 2 szettet telepítettünk ... a monoból pedig százas a nagyság rend.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

argyellan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.25. 16:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: argyellan »

Üdv mindenkinek!

Engem is megcsapott ez a kizárólag klímával való fűtéses dolog, 260m2-es újépítésű házról lenne szó 15 cm szigeteléssel falakon, tetőben 30cm üveggyapot, 3 rétegű új 0,6-os ablakokkal.
Elgondolás: 10db Samsung AR09HSSDBWKNEU Triangle Better 2 Inverteres Split klíma H tarifával. Tehát összesen 35 kW fűtési teljesítmény.

A nagy kérdés: egy dolog, hogy az adott típus sok újítást tud, meg hatékony, de mégis csak lakossági komfort kategória, nem ipari.
Ha egész télen fognak menni 0-24-ben, vajon hány évet fognak kibírni?

50%-kal drágább a Samsung AC026FBRDEH/EU / AC026FCADEH/EU Neo Forte Inverteres Split klíma, ami már állítólag ipari kategória, jóval régebbi fejlesztés ugyan, és garancia sincs rá több, de forgalmazó 0-24 fűtésre azt ajánlaná inkább, igaz gyengébb a hatásfoka.
Vajon hány évvel bírná tovább? Megéri a többletköltség élettartamot tekintve?

Egyáltalán használt már valaki elsődleges fűtésre klímát pl. 5 évig egyhuzamban?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

argyellan írta:Üdv mindenkinek!

Engem is megcsapott ez a kizárólag klímával való fűtéses dolog, 260m2-es újépítésű házról lenne szó 15 cm szigeteléssel falakon, tetőben 30cm üveggyapot, 3 rétegű új 0,6-os ablakokkal.
Elgondolás: 10db Samsung AR09HSSDBWKNEU Triangle Better 2 Inverteres Split klíma H tarifával. Tehát összesen 35 kW fűtési teljesítmény.

A nagy kérdés: egy dolog, hogy az adott típus sok újítást tud, meg hatékony, de mégis csak lakossági komfort kategória, nem ipari.
Ha egész télen fognak menni 0-24-ben, vajon hány évet fognak kibírni?

50%-kal drágább a Samsung AC026FBRDEH/EU / AC026FCADEH/EU Neo Forte Inverteres Split klíma, ami már állítólag ipari kategória, jóval régebbi fejlesztés ugyan, és garancia sincs rá több, de forgalmazó 0-24 fűtésre azt ajánlaná inkább, igaz gyengébb a hatásfoka.
Vajon hány évvel bírná tovább? Megéri a többletköltség élettartamot tekintve?

Egyáltalán használt már valaki elsődleges fűtésre klímát pl. 5 évig egyhuzamban?

5 évig még talán nem, de közel vannak hozzá páran.

És működnek.

Mondjuk 3-4 évente ventilátor motor csere mert cserélni nem lehet a csapágyait, és ez 30.000-es tétel.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

argyellan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.25. 16:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: argyellan »

A karbantartásokkal együtt akkor üzemeltetési költségre kb. ugyanott vagyunk, mint a gázfűtésnél.
Ugyanakkor élettartamot tekintve messze alulmarad.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

argyellan írta:A karbantartásokkal együtt akkor üzemeltetési költségre kb. ugyanott vagyunk, mint a gázfűtésnél.
Ugyanakkor élettartamot tekintve messze alulmarad.
Hát ezt Te döntsd el. :-)

földgáz > csővezeték oroszországból kb. 30% veszteség > égés = hő
földgáz > csővezeték oroszországból kb. 30% veszteség > gázmotor forgómozgás generátor áram kb. 1 egység fölgázból 1/3 egység áram > elektromos távvezeték kb. 10% hálózati veszteség > klíma/hőszivattyú áramból forgó mozgás hőszivattyúzás kb. 1 egység áramból 3 esetleg 4 egység hő. Ez az egyenleg ha jól tudom a Németország 107% Magyarországon 98% (2% veszteség) mert a Németek elektromos hálózata sokkal jobb ... és a rezsicsökkentés előtti az adat azóta szerintem a Magyar hálózat még gyatrább lett.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

argyellan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.25. 16:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: argyellan »

Élettartam alatt azt értem, hogy a lakossági komfort klíma, ha egész télen folyamatosan megy, várhatóan 5-8 év után csere.
Daikin is csak úgy vállal 10 évet, ha nem használod fűtésre az egész szezonban. Tehát tuti, hogy nem bírja.
Kérdés, hogy a 2x annyiba kerülő pl parapetes ipari kategória, aminek a fűtési energiaosztálya jobb is, mint a hűtési, felteszem,mert kimondottan arra van optimalizálva,
vajon megéri-e az árát? Fogja-e bírni pl. 15 évig nyikorgás, recsegés, kattogás nélkül?
Konkrétan erre gondolok most:
Samsung AC026FBJDEH/EU / AC026FCADEH/EU Console Inverteres Split klíma

Vagy járhatóbb út megvenni a legolcsóbb 130 ezres klímát, és feltehetően cserélni 4-5 évente?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

argyellan írta:Élettartam alatt azt értem, hogy a lakossági komfort klíma, ha egész télen folyamatosan megy, várhatóan 5-8 év után csere.
Daikin is csak úgy vállal 10 évet, ha nem használod fűtésre az egész szezonban. Tehát tuti, hogy nem bírja.
Kérdés, hogy a 2x annyiba kerülő pl parapetes ipari kategória, aminek a fűtési energiaosztálya jobb is, mint a hűtési, felteszem,mert kimondottan arra van optimalizálva,
vajon megéri-e az árát? Fogja-e bírni pl. 15 évig nyikorgás, recsegés, kattogás nélkül?
Konkrétan erre gondolok most:
Samsung AC026FBJDEH/EU / AC026FCADEH/EU Console Inverteres Split klíma

Vagy járhatóbb út megvenni a legolcsóbb 130 ezres klímát, és feltehetően cserélni 4-5 évente?
Samsung ne.

Tőlem ezt nem olvastad 5 évig de az utóbbi 2 évben ... inkább áruházi Whirlpool, Electrolux, Vortex de Samsunggal küzdeni fogsz abban biztos vagyok.

Daikin nem ad plusz garanciát ... Fujitsu kereskedője nem a gyártója marketinggel a garanciával ...

A garancia az egy reklám fogás.

Egy jól szigetelt házban szerintem 10 évet elmegy egy Japán klíma de szerintem akár 15 évig életben tartható.

Nem tud versenyezni egy radiátor karbantartási költségével az tuti. Ha jól sejtem a radiátor ezen költsége nulla, mert tíz év után újra festés helyett inkább kidobod. Szűrő nincs benne se ventilátor kerék ami elkoszolódjon.
Pár kép itt.

http://www.szegedklima.hu/klima_karbantartas.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése