Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Moderátor: Klíma Király

argyellan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.25. 16:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: argyellan »

Értem, én is erre jutottam, hogy ahol elérhető a gáz, a rendszer élettartamát is tekintve az a kedvezőbb megoldás.
Mindemellett birizgálja még a fantaziám, hogy a hűtést-fűtést egy technológiával meg lehet-e oldani. Nézegettem ezeket a Galletti fan-coil-os megoldásokat. Abban van tapasztalat? Vagy ott is a karbantartás miatt drágább a leves, mint a hús? Egyáltalán családi házba való fan coil?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

argyellan írta:Értem, én is erre jutottam, hogy ahol elérhető a gáz, a rendszer élettartamát is tekintve az a kedvezőbb megoldás.
Mindemellett birizgálja még a fantaziám, hogy a hűtést-fűtést egy technológiával meg lehet-e oldani. Nézegettem ezeket a Galletti fan-coil-os megoldásokat. Abban van tapasztalat? Vagy ott is a karbantartás miatt drágább a leves, mint a hús? Egyáltalán családi házba való fan coil?


Szia.

A fan_coil az fan=ventilátor coll=hőcserélő és ennyi. Ez semmit nem csinál kb. Egyenlő egy radiátorral. Valamivel csinálnod kell fűtővízet kazán ha úgy méretezed +35C eloremenővel is fűtsön. Az adatait 70/50 vagy 60/40 adják még.

Plusz egy folyadék hűtő hideg víznek. 12/7-el... Na ez nem fog eleget párátlanít .... Split klíma nulla fok közelében is tud menni.


Rendszerben kell gondolkodnia.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

argyellan
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.07.25. 16:00

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: argyellan »

Jahogy a Galletti kültéri folyadékhűtője csak a nyári szenozra jó? Azt hittem az télen fűt is. Akkor ha már a hűtő-fűtő levegő-víz hőszivattyú kell mellé, már nem hozza meg az se az árát.

Akkor marad a rendes vizes gázfűtés, mellé meg valami olcsóbb légkondi, azt a nyári pár hetet, amennyit fog menni, bőven kibírja az is.
Apropó, ha a nyári hűtésre beköttetem ezt a B-geo órát, az ugye naponta 2x2 órára lekapcsolja az áramot. Nem vágja ezzel haza a klímák elektronikáját?

Kitti
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.23. 10:07

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Kitti »

Köszönöm válaszod.
Daikinból melyiket ajánlanád fűtésre ?
Még abban kérném a segítséged, hogy lenne gazdaságosabb ? Érdemesebb a drágábbat vásárolni amihez kérheted a h áramot vagy ha sima árammal használom fűtésre az alacsonyabb beszerzési áru daikin klímát?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kitti írta:Köszönöm válaszod.
Daikinból melyiket ajánlanád fűtésre ?
Még abban kérném a segítséged, hogy lenne gazdaságosabb ? Érdemesebb a drágábbat vásárolni amihez kérheted a h áramot vagy ha sima árammal használom fűtésre az alacsonyabb beszerzési áru daikin klímát?
Szia,

Nem kereskedő lévén nem szoktam ajánlani. Fűtésre ugye a Nexura készült. Az árát sosem fogja behozni mint egy Diesel autó a benzinessel szemben.

Az Emura pedig szép is.

Az R32-es sorozat az ami már fűtésre optimalizált.

De egy FTXM - RXM is megteszi.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kitti
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.23. 10:07

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Kitti »

Jól feladtad a lecktét :-)
3 Klimára volna szükség egy családi házhoz, kifejezetten fűtésre !

psbrgi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.10.30. 11:50

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: psbrgi »

Sziasztok,

Egy nagyon régi építésű családi házban lakunk Vácon, ahol a fűtés jelenleg fával megy. A ház egyik részében ezt most szeretném korszerűsíteni (kb. 40 nm házrész: egy 20 nm-es szoba, egy 15 nm-es konyha, és egy kb 5 nm-es fürdő. A belmagasság 2,5m, a szigetelés nem jó).
Én teljesen laikus vagyok a témában, először a gáz bevezetésén gondolkodtam, de ennek az induló költségét kb. 1 MFt-ra számoltuk, ami most így hirtelen soknak tűnik, 6-700e áll rendelkezésre. Aztán megtaláltam ezt a fórumot és ez a klímás megoldás a H tarifával nagyon szimpatikus.

A kérdésem az, hogy tudtok-e ajánlani BP-n jó szakembert, aki felvilágosít a témában (hogyan kell H tarifát igényelni, ennek mik az előírásai, milyen beszerelési költségek vannak, milyen készüléket vegyek, mik az üzemeltetési tapasztalatok, stb.) és ha lehet hozzánk klímát telepíteni, akkor intézi a továbbiakat?

Köszi nagyon előre is!
Brigi

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Vác még nekünk nincs messze, tudunk segíteni. 1 csúcskategóriás és egy emeltkategóriás gép(ASYG12LTCA/AOYG12LTCA+ASYG07LUCA/AOYG07LUCA ) megoldaná a problémát. És mellesleg hűt is. Lényeges, g hogy ezek a gépek akkor tudnak nagyobb fűtőteljesítményt adni amikor hide idő van(már a többi klímánál nagyobb teljesítményt) . nem mellékesen a nyári hűtés is biztosított.
Persuze van más megoldás is de ha javasolhatom csak japánban gondolkodjatok, nem annyival drágább már mint amennyivel jobb.

psbrgi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.10.30. 11:50

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: psbrgi »

asha07lcc írta:Vác még nekünk nincs messze, tudunk segíteni. 1 csúcskategóriás és egy emeltkategóriás gép(ASYG12LTCA/AOYG12LTCA+ASYG07LUCA/AOYG07LUCA ) megoldaná a problémát. És mellesleg hűt is. Lényeges, g hogy ezek a gépek akkor tudnak nagyobb fűtőteljesítményt adni amikor hide idő van(már a többi klímánál nagyobb teljesítményt) . nem mellékesen a nyári hűtés is biztosított.
Persuze van más megoldás is de ha javasolhatom csak japánban gondolkodjatok, nem annyival drágább már mint amennyivel jobb.
tudsz írni egy emailt az elérhetőségeitekkel a psbrgi@gmail.com-ra? felhívnálak holnap

írtam. Remélhetően megkaptad Klíma Királynak maximális köszönet!

Hijnye
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.12.24. 21:02

Re: Klímával fűteni fórum - mennyit fogyaszt

Hozzászólás Szerző: Hijnye »

Sziasztok!

Idén van a fűtésem tesztidőszaka. Egy 4 beltéris 9 KW -os LG multival fűtünk. Minden szuper, kivéve a kültéri jegesedését. Olvastam itt valahol, h már lehet kapni önszabályzó csepptálcafűtést. Esetleg tudna valaki linkelni egy beszerzési forrást. Ílletve hogy működnek ezek (az önszabályzásra gondolok)

Egyébként a rendszer szépen működik, az átlag fogyasztása kb 1,5 KW a hidegebb időszakban, állandó 22 fok mellett. Ez egy kb 7,5 KW fűtésigényű épületben.

Válasz küldése